<< 7
el. RSMP 1998 - R. Karkonoski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1999] [2 el. RSMP 1999 - R.
Warszawski >>
[Zimowy Rajd
Dolnośląski 1999 - filmy]
Baza rajdu: Kłodzko
Dystans: 527,75 km. Planowano rozegranie 23
odcinków specjalnych o łącznej długości 208,20 km.
Ostatecznie po odwołaniu OS 5, 10 i 15 (duże ilości śniegu na
trasie) rozegrano 20 OS-ów o łącznej długości 178,95 km.
Odcinki specjalne:
- 19.02: OS 1, 6 i 11: Nowa Bystrzyca - Spalona Dolna (8,57 km);
OS 2, 7 i 12: Młoty - Spalona (Droga Sudecka) (13,95); OS 3, 8 i
13: Różanka - Nagodzice (6,39); OS 4, 9 i 14: Goworów -
Domaszków (7,50); OS 5, 10 i 15 (wszystkie trzy odwołane):
Gniewoszów - Poręba (9,75)
- 20.02: OS 16: Wolany - Ścinawka Dolna (13,30); OS 17: Młynów
- Opolnica (8,40); OS 18: Kłodzko - Kłodzko (2,31); OS 19:
Wolany - Ścinawka Dolna (13,30); OS 20: Młynów - Opolnica (8,40);
OS 21: Kłodzko - Kłodzko (2,31); OS 22: Wolany - Ścinawka
Dolna (13,30); OS 23: Młynów - Opolnica (8,40)
Nawierzchnia: śnieg i lód
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | (1.*) | Krzysztof Hołowczyc Jean-Marc Fortin |
Wizja TV / Turning Point RT - Automobilklub Olsztyński | Subaru Impreza WRC 98 | kl. A-8 | 2:03:22,6 | ||||
2. | (2.*) | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Marlboro / Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Krakowski | Ford Escort WRC | kl. A-8 | 2:06:41,2 | ||||
3. | (3.*) | Leszek Kuzaj Artur Skorupa |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 2:10:05,5 | ||||
4. | (4.*) | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota / Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | 2:10:21,7 | ||||
5. | (5.*) | Zbigniew Stec Robert Bromke |
Automobilklub
Lubelski Automobilklub Polski |
Mitsubishi Lancer RS Evo V | 1. gr. N kl. N-4 |
2:13:13,0 | ||||
6. | (6.*) | Paweł Dytko [1] Tomasz Dytko [1] |
Automobilklub Opolski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 2. gr. N kl. N-4 |
2:13:14,8 | ||||
7. | (7.*) | Robert Herba Jacek Rathe |
Warka Strong Club - Automobilklub Polski | Mitsubishi Lancer RS Evo V | 3. gr. N kl. N-4 |
2:14:09,8 | ||||
8. | (8.*) | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 4. gr. N kl. N-4 |
2:15:14,2 | ||||
9. | (9.*) | Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica Turbo 4WD | kl. A-8 | 2:17:35,7 | ||||
10. | Roman Kresta (CZ) Jan Tomanek (CZ) |
Czech National Team | Skoda Felicia Kit Car | (kl. A-6) | 2:18:23,7 | |||||
11. | (10.*) | Jan Kościuszko Janusz Bronikowski |
Chłopskie Jadło / Okocim Racing Team - A. Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | kl. A-8 | 2:20:24,6 | ||||
12. | (11.*) | Damian Gielata [2] Maciej Baran [2] |
Almi Kania Belmeb - Automobilklub Krakowski | Seat Ibiza GTi 16V | kl. A-8 1. F-2 |
2:22:52,3 | ||||
13. | (12.*) | Michał Bębenek [3] Grzegorz Bębenek [3] |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | 5. gr. N 1. kl. N-3 2. F-2 |
2:24:52,3 | ||||
14. | (13.*) | Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | 2:25:51,8 | ||||
15. | Jiri Pertlicek (CZ) Jaroslav Pelc (CZ) |
Mazda 323 GT-R | (kl. N-4) | 2:28:30,1 | ||||||
16. | (14.*) | Marek Glier Leszek Gontarz [4] |
Automobilklub Orski | Opel Astra GSi 16V | 6. gr. N 2. kl. N-3 3. F-2 |
2:32:10,4 | ||||
17. | (15.*) | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Polski | Seat Ibiza Cupra | 7. gr. N 3. kl. N-3 4. F-2 |
2:33:43,1 | ||||
18. | (16.*) | Michał Gołębiowski [4] Marek Leśniak |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 8. gr. N 1. kl. N-1 5. F-2 |
2:34:20,8 | ||||
19. | (17.*) | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
Polsat Dialog Rally Team - Automobilklub Śląski | Volkswagen Golf Kit Car | kl. A-8 6. F-2 |
2:34:57,6 | ||||
20. | (18.*) | Grzegorz Grzyb [5] Jacek Sciciński |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Seicento Sporting | 9. gr. N 2. kl. N-1 7. F-2 |
2:35:06,2 | ||||
21. | (19.*) | Adam Szyma Jarosław Gieras [5] |
Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 10. gr. N 4. kl. N-3 8. F-2 |
2:35:19,3 | ||||
22. | (20.*) | Wit Wawrzycki [6] Przemysław Mazur [6] |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 11. gr. N 3. kl. N-1 9. F-2 |
2:36:15,5 | ||||
23. | (21.*) | Krzysztof Tercjak Krzysztof Wolarz |
Automobilklub Dolnośląski | Toyota Celica Turbo 4WD | 12. gr. N kl. N-4 |
2:37:30,1 | ||||
24. | (22.*) | Tomasz Kochański [7] Bartłomiej Barancewicz [7] |
Automobilklub Polski | Toyota Corolla 1.6 Si 16V | 1. kl. A-6 10. F-2 |
2:38:03,8 | ||||
25. | Miroslav Jandik (CZ) Radin Chrastecki (CZ) |
Czech National Team | Honda Integra-R | (kl. N-3) | 2:38:38,2 | |||||
26. | (23.*) | Janusz Jania [8] Jakub Praus [8] |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 205 Rallye | 2. kl. A-6 11. F-2 |
2:39:29,5 | ||||
27. | (24.*) | Tomasz Płaczek Dariusz Brodnicki [9] |
M plus M - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 13. gr. N 4. kl. N-1 12. F-2 |
2:40:37,4 | ||||
28. | (25.*) | Piotr Krotoszyński [9] Tomasz Chmiel |
Automobilklub Orski | Fiat Cinquecento Sporting | 14. gr. N 5. kl. N-1 13. F-2 |
2:40:41,9 | ||||
29. | Karel Trojan (CZ) Dan Vodicka (CZ) |
Czech National Team | Skoda Favorit 136 L | (kl. A-5) | 2:42:05,4 | |||||
30. | (26.*) | Wojciech Bełtowski Marcin Bełtowski [10] |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | 3. kl. A-6 14. F-2 |
2:44:56,9 | ||||
31. | (27.*) | Maciej Lubiak [10] Paweł Stefanicki |
Automobilklub
Morski Automobilklub Orski |
Fiat Cinquecento Sporting | 15. gr. N 6. kl. N-1 15. F-2 |
2:46:27:6 | ||||
32. | Petr Poudik (CZ) Frantisek Blahout (CZ) |
Mitsubishi Lancer RS Evo III | (kl. N-4) | 2:47:02,2 | ||||||
33. | (28.*) | Marek Brzozowski [11] Marek Lisicki [11] |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 16. gr. N 7. kl. N-1 16. F-2 |
2:47:18,7 | ||||
34. | (29.*) | Piotr Starczukowski [12] Bartosz Siodła [12] |
Nissan Mazur Motorsport - Automobilklub Sudecki | Nissan Micra | 4. kl. A-6 17. F-2 |
2:51:15,7 | ||||
35. | (30.*) | Jan Chróścik Andrzej Wroński |
Automobilklub Lubelski | Opel Corsa GSi 16V | 5. kl. A-6 18. F-2 |
2:51:40,0 | ||||
36. | (31.*) | Tadeusz Majcher Piotr Marx [13] |
Automobilklub Ziemi Kłodzkiej | Peugeot 106 Rallye | 17. gr. N 5. kl. N-3 19. F-2 |
2:52:57,3 | ||||
37. | (32.*) | Jarosław Olak Adam Dzitko [14] |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | 18. gr. N 8. kl. N-1 20. F-2 |
3:01:22,8 | ||||
38. | (33.*) | Dominik Bartelak [13] Dominik Pacak [15] |
Automobilklub Częstochowski | Łada 2108 Samara | 6. kl. A-6 21. F-2 |
3:19:38,7 | ||||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej
Mistrzostw Polski [1], [2], [3], ... - miejsca w klasyfikacjach promocyjnych kierowców i pilotów |
||||||||||
Odpadli m. in.: | ||||||||||
OS 23 | Jarosław Pineles Emil Horniacek |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo V | kl. N-4 | (wypadek) | |||||
OS 23 | Mariusz Ficoń Tomasz Ochman |
Seat Sport Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Seat Ibiza Kit Car Evo II | kl. A-8 | (wypadek) | |||||
po OS 21 | Bartłomiej Baniowski Piotr Wieczorek |
Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (wycofali się) |
|||||
po OS 14 | Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
|
Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | (uszkodzenia po kolizji) |
|||||
po OS 14 | Dariusz Poletyło Jakub Mroczkowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (skrzynia biegów) |
|||||
po OS 14 | Łukasz Sztuka Zbigniew Cieślar |
Automobilklub Cieszyński | Skoda Felicia Kit Car | kl. A-6 | (skrzynia biegów) |
|||||
po OS 14 | Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
Pennzoil / Excellent Rally Team - Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | kl. A-6 | (dźwignia zmiany biegów) |
|||||
OS 12 | Michał Uliarczyk Igor Tomasiak |
Automobilklub Śląski | Peugeot 306 S16 | kl. N-3 | (silnik) | |||||
po OS 7 | Tomasz Mikołajczyk ? |
Automobilklub Polski | (silnik) | |||||||
przed OS 1 | Piotr Świeboda Krzysztof Winkowski |
Mitsubishi Lancer RS Evo III | kl. N-4 | (wycofali się) |
||||||
Michal Gargulak (CZ) Jiri Malcik (CZ) |
Slovnaft Rally Team | Mitsubishi Carisma GT Evo V | kl. N-4 | |||||||
Wystartowało 51 załóg, sklasyfikowano 38 (w tym 33 w klasyfikacji RSMP). | ||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 16, Kulig - 3, Fuchs - 1 | ||||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1: Kulig; OS 2: Fuchs; OS 3-23: Hołowczyc | ||||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | ||||||||||
1. | Marlboro / Mobil 1 Rally Team | |||||||||
2. | Mobil 1 Rally Team | |||||||||
3. | Nissan Mazur Motorsport |
<< 7
el. RSMP 1998 - R. Karkonoski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1999] [2 el. RSMP 1999 - R.
Warszawski >>
[Zimowy Rajd
Dolnośląski 1999 - filmy]