<< 1 el.
RSMP 1998 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [3 el. RSMP 1998 - R. Elmot
>>
[Rajd Kormoran 1998 -
filmy]
Baza rajdu: Olsztyn
Dystans: 463,5 km. Planowano rozegranie 22
odcinków specjalnych o łącznej długości 171,0 km.
Ostatecznie po odwołaniu OS 2, rozegrano 21 OS-ów o łącznej
długości 162,45 km.
Próby sportowe:
- 30.04: OS 0 (Prolog - nie zaliczany do klasyfikacji rajdu):
Stadnion OSiR w Olsztynie (2 x 4 okr.)
- 1.05: OS 1: Mątki - Spręcowo (17,70 km); OS 2: Nowe Włóki -
Słupy (odwołany) (8,55); OS 3: Brąswałd - Gutkowo (4,60); OS
4: Mątki - Spręcowo (17,70); OS 5: Nowe Włóki - Słupy (8,55);
OS 6: Brąswałd - Gutkowo (4,60); OS 7: Zalbki - Wójtowo (6,50);
OS 8: Bartąg - Dorotowo (7,00); OS 9: Zarośle - Stawiguda (3,70);
OS 10: Mańki - Wymój (6,70); OS 11: Bartąg - Dorotowo (7,00);
OS 12: Zarośle - Stawiguda (3,70); OS 13: Mańki - Wymój (6,70);
OS 14: Zalbki - Wójtowo (6,50)
- 2.05: OS 15 i 19: Łapka - Stare Włóki (11,30); OS 16 i 20:
Kikity - Zebruń (4,90); OS 17 i 21: Zebruń - Wipsowo (5,90); OS
18 i 22: Wipsowo - Ruszajny (8,65)
Nawierzchnia: szuter
Klasyfikacja generalna: | ||||||||
1. | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | 1:35:21 | |||
2. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Renault Polska - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Megane | kl. A-7 1. F-2 |
1:37:41 | |||
3. | Marek Gieruszczak Maciej Maciejewski |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica Turbo 4WD | kl. A-8 | 1:38:34 | |||
4. | Wojciech Zaborowski Tomasz Malec |
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 1. gr. N kl. N-4 |
1:40:46 | |||
5. | Piotr Świeboda Artur Skorupa |
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 2. gr. N kl. N-4 |
1:41:48 | |||
6. | Robert Herba Andrzej Górski |
|
Mitsubishi Carisma GT | 3. gr. N kl. N-4 |
1:43:09 | |||
7. | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 4. gr. N kl. N-4 |
1:44:00 | |||
8. | Dariusz Poletyło Jacek Sciciński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | 5. gr. N kl. N-4 |
1:45:44 | |||
9. | Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | 1:46:03 | |||
10. | Bartłomiej Baniowski Piotr Wieczorek |
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza WRX | 6. gr. N kl. N-4 |
1:46:22 | |||
11. | Paweł Dytko Maciej Gleixner |
Automobilklub Opolski | Ford Escort RS Cosworth | 7. gr. N kl. N-4 |
1:50:17 | |||
12. | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
|
Opel Astra GSi 16V | 8. gr. N 1. kl. N-3 2. F-2 |
1:52:00 | |||
13. | Wojciech Musiał Piotr Bożek |
Hołowczyc Management - Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 1. kl. A-5 3. F-2 |
1:52:13 | |||
14. | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski | Skoda Favorit 136 L | 2. kl. A-5 4. F-2 |
1:52:48 | |||
15. | Marcin Turski Dariusz Burkat |
|
Toyota Corolla G6 | 3. kl. A-5 5. F-2 |
1:52:57 | |||
16. | Krzysztof Wołkowyski Tomasz Twardowski |
Autoklub Rzemieślnik
Warszawa Automobilklub Polski |
Honda Civic VTi | 9. gr. N 1. kl. N-2 6. F-2 |
1:54:45 | |||
17. | Adam Wrocławski Wojciech Sikora |
Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 10. gr. N 2. kl. N-3 7. F-2 |
1:56:28 | |||
18. | Michał Bębenek Grzegorz Bębenek |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | 11. gr. N 3. kl. N-3 8. F-2 |
1:56:54 | |||
19. | Waldemar Doskocz Marek Dobrowolski |
|
Peugeot 106 Rallye | 12. gr. N 2. kl. N-2 9. F-2 |
1:57:46 | |||
20. | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 13. gr. N 3. kl. N-2 10. F-2 |
1:58:42 | |||
21. | Marek Goczał Maciej Baran |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | 4. kl. A-5 11. F-2 |
1:58:48 | |||
22. | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
Automobilklub Polski Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Fiat Cinquecento Sporting | 14. gr. N 1. kl. N-PCS 12. F-2 |
2:01:59 | |||
23. | Damian Jurczak Marek Grabiec |
Autoklub Rzemieślnik
Warszawa Automobilklub Śląski |
Fiat Cinquecento Sporting | 15. gr. N 2. kl. N-PCS 13. F-2 |
2:03:06 | |||
24. | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Polski | Seat Ibiza GTi 16V | 16. gr. N 4. kl. N-3 14. F-2 |
2:03:11 | |||
25. | Marcin Keller Grzegorz Dobosz |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 17. gr. N 3. kl. N-PCS 15. F-2 |
2:04:08 | |||
26. | Maciej Kalarus Marek Mateja |
Alko Volvo - Automobilklub Śląski | Volvo S 40 | 18. gr. N 5. kl. N-3 16. F-2 |
2:05:11 | |||
27. | Maciej Ławiński Adam Skowroński |
Jacky - Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 19. gr. N 6. kl. N-3 17. F-2 |
2:07:11 | |||
28. | Jacek Jerschina Jacek Rathe |
Automobilklub Polski Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Peugeot 106 Kit Car | 1. kl. A-6 18. F-2 |
2:08:31 | |||
29. | Sebastian Lewandowski Mariusz Andruszko |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 20. gr. N 4. kl. N-PCS 19. F-2 |
2:09:07 | |||
30. | Tomasz Paluch Remigiusz Lechowski |
Automobilklub Karkonoski | Fiat Cinquecento Sporting | 21. gr. N 5. kl. N-PCS 20. F-2 |
2:09:10 | |||
31. | Jerzy Dyszy Miłosz Majewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 22. gr. N 6. kl. N-PCS 21. F-2 |
2:09:24 | |||
32. | Maciej Lubiak Tomasz Styp-Rekowski |
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento Sporting | 23. gr. N 7. kl. N-PCS 22. F-2 |
2:09:32 | |||
33. | Czesław Zadygowicz Krzysztof Budryk |
Automobilklub Podlaski | Peugeot 106 Rallye | 24. gr. N 4. kl. N-2 23. F-2 |
2:09:55 | |||
34. | Krzysztof Tercjak Jacek Mikrut |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | 2:09:59 | |||
35. | Marcin Opałka Krzysztof Dejewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 25. gr. N 5. kl. N-2 24. F-2 |
2:11:40 | |||
36. | Grzegorz Kamiński Adrian Sipek |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 26. gr. N 8. kl. N-PCS 25. F-2 |
2:12:36 | |||
37. | Maksymilian Kilanowski Dariusz Krygier |
Automobilklub Olsztyński | Fiat Cinquecento Sporting | 27. gr. N 9. kl. N-PCS 26. F-2 |
2:13:55 | |||
38. | Jarosław Wal Marek Haczyk |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | 28. gr. N 10. kl. N-PCS 27. F-2 |
2:16:55 | |||
39. | Adam Pol Jarosław Dragon |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 29. gr. N 11. kl. N-PCS 28. F-2 |
2:17:05 | |||
40. | Tomasz Gryc Filip Kołodziejczyk |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 30. gr. N 12. kl. N-PCS 29. F-2 |
2:17:11 | |||
41. | Marek Ryndak Tomasz Wachnicki |
Moto Car 93 Rzeszów Automobilklub Krakowski |
Fiat Cinquecento Sporting | 31. gr. N 13. kl. N-PCS 30. F-2 |
2:20:17 | |||
42. | Jan Chudzikiewicz Rafał Chronowski |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 32. gr. N 14. kl. N-PCS 31. F-2 |
2:20:18 | |||
43. | Marcin Ślązok Marek Boryczka |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 33. gr. N 15. kl. N-PCS 32. F-2 |
2:20:33 | |||
44. | Tomasz Płaczek Igor Tomasiak |
M plus M - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 34. gr. N 16. kl. N-PCS 33. F-2 |
2:24:10 | |||
45. | Juliusz Palonka Jacek Jaroszyński |
Automobilklub Lubelski | Fiat Cinquecento Sporting | 35. gr. N 17. kl. N-PCS 34. F-2 |
2:25:48 | |||
46. | Zbigniew Kotarba Krzysztof Schenk |
Automobilklub Krakowski AMK Tarnów |
Fiat Cinquecento Sporting | 36. gr. N 18. kl. N-PCS 35. F-2 |
2:36:41 | |||
47. | Andrzej Spława-Neyman Paweł Wieczorek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 37. gr. N 19. kl. N-PCS 36. F-2 |
2:46:18 | |||
48. | Ryszard Grządkowski Robert Babiuch |
Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | 38. gr. N 20. kl. N-PCS 37. F-2 |
2:57:30 | |||
Odpadli m. in.: | ||||||||
OS 14 | Leszek Kuzaj Krzysztof Gęborys |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | kl. N-4 | (wałek sprzęgłowy) |
|||
OS 12 | Zbigniew Stec Robert Bromke |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo III | kl. N-4 | (wypadek) | |||
OS 11 | Damian Gielata Przemysław Bosek |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 106 Rallye | kl. N-2 | (wypadek) | |||
OS 8 | Mariusz Ficoń Tomasz Ochman |
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (półoś) | |||
OS 8 | Wiesław Stec Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | kl. N-4 | (wypadek) | |||
OS 7 | Michał Uliarczyk ? |
Automobilklub Śląski | (wypadek) | |||||
OS 4 | Grzegorz Grzyb ? |
Moto Car 93 Rzeszów | (wypadek) | |||||
po |
Marek Glier ? |
Automobilklub Orski | Opel Astra GSi 16V | (defekt) |
||||
OS 1 | Cezary Fuchs Marek Skrobot |
Sprandi Poland Rally Team - Automobilklub Dolnośląski | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | (instalacja elektryczna) |
|||
OS 0 | Bohdan Ludwiczak Tomasz Cichocki |
Motoklub Olsztyn | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | ||||
Aleksander Kopestyński Mariusz Kacprzycki |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota Starlet XL | kl. A-5 | |||||
Mirosław Dudzik Jarosław Gieras |
Automobilklub Polski Automobilklub Śląski |
Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | |||||
Łukasz Sztuka Jan Szymczak |
Automobilklub Cieszyński | Nissan Sunny GTi 16V | kl. N-3 | |||||
Michał Nowosiadły Maciej Klenkiewicz |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 Rallye | kl. N-2 | |||||
Adam Szyma Piotr Fredyk |
Automobilklub Śląski | kl. N-2 | ||||||
Sebastian Granica Michał Litwiński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | kl. N-2 | ||||||
Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
Automobilklub Krakowski | kl. N-2 | ||||||
Wystartowały 73 załogi, sklasyfikowano 48. | ||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 17 (1 ex aequo), Kuzaj - 4 (2), Gieruszczak - 2 (1) | ||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-22: Gryczyński |
<< 1 el.
RSMP 1998 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [3 el. RSMP 1998 - R. Elmot
>>
[Rajd Kormoran 1998 -
filmy]