<< 5 el. RSMP 1996 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1996] [7 el. RSMP 1996 - R. Wisły >>
[Rajd Karkonoski 1996 - lista zgłoszeń]


5-7.09.1996 - 16. Rajd Karkonoski - 6 eliminacja RSMP (+ eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 2)

Baza rajdu: Jelenia Góra
Dystans: 472,42 km, w tym 22 odcinki specjalne o łącznej długości 215,7 km.
Odcinki specjalne:
- 5.09: OS 1: Jelenia Góra, ul. Konstytucji 3 Maja (3,0 km)
- 6.09: OS 2, 6 i 10: Sosnówka - Podgórzyn (10,2); OS 3, 7 i 11: Podzamcze - Podgórzyn (8,7); OS 4, 8 i 12: Karpacz - Karpacz (7,7); OS 5, 9 i 13: Kowary - Wojanów (16,6);
- 7.09: OS 14, 17 i 20: Sobieszów - Piechowice (10,7); OS 15, 18 i 21: Kopaniec - Piechowice (7,7); OS 16, 19 i 22: Szklarska Poręba - Szklarska Poręba (9,3)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: deszcz, mgła, zimno

1. Robert Herba
Artur Skorupa
Aral BPH Rally Team - Automobilklub Polski Toyota Celica 4WD 1. m. w kl. A-8 2:16:39
2. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Maxi Clio 1. m. w kl. A-7
1. m. w F2
2:16:58
3. Piotr Świeboda
Andrzej Górski
Tedex Rally Team -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Automobilklub Polski
Mitsubishi Lancer Evo III 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-4
2:19:07
4. Wiesław Stec
Maciej Maciejewski
Racer Rally Team -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Karkonoski
Mitsubishi Lancer Evo III 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-4
2:20:40
5. Leszek Kuzaj
Jakub Mroczkowski
Tedex Rally Team - Automobilklub Krakowski Mitsubishi Lancer Evo III 3. m. w gr. N
3. m. w kl. N-4
2:20:48
6. Jarosław Pineles
Maciej Wodniak
Nokia / CPN Katowice / Radio Katowice - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 4. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
2. m. w F2
2:34:42
7. Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Starter Rally Team - Automobilklub Dolnośląski Ford Sierra Cosworth 4x4 5. m. w gr. N
4. m. w kl. N-4
2:34:45
8. Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Stomil Olsztyn / Mobil Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V 6. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
3. m. w F2
2:36:12
9. Juliusz Palonka
Stanisław Bazan
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski Subaru Legacy RS 4WD 7. m. w gr. N
5. m. w kl. N-4
2:38:43
10. Tomasz Kuchar
Tomasz Malec
Automobilklub Dolnośląski Opel Astra GSi 16V 8. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
4. m. w F2
2:39:18
11. Tomasz Mikołajczyk
Jarosław Kaszyński
Automobilklub Polski Ford Sierra Cosworth 4x4 2. m. w kl. A-8 2:39:37
12. Jacek Sikora
Marek Kaczmarek
Racer Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth 1. m. w kl. A-PCA
5. m. w F2
2:41:38
13. Jacek Jerschina
Artur Orlikowski
Automobilklub Polski Peugeot 106 XSi 1. m. w kl. A-6
6. m. w F2
2:41:41
14. Vlastimil Hodan (CZ)
Dana Koprivova (CZ)
A. Marianske Lazne Skoda Felicia (kl. A-6)

2:42:13

15. Janusz Damentko
Leszek Gontarz
Automobilklub Bałtycki Toyota Corolla GTi 16 2. m. w kl. A-6
7. m. w F2
2:42:28
16. Mariusz Ficoń
Jacek Sciciński
Polifarb Cieszyn / Motor - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth 2. m. w kl. A-PCA
8. m. w F2
2:42:53
17. Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Nokia / CPN Katowice / Radio Katowice - Automobilklub Śląski Honda Civic VTEC 3. m. w kl. A-6
9. m. w F2
2:43:34
18. Marek Skrzypkowski
Adam Balawajder
Automobilklub Sudecki
Automobilklub Dolnośląski
Fiat Cinquecento Abarth 3. m. w kl. A-PCA
10. m. w F2
2:45:00
19. Jan Chudzikiewicz
Rafał Chronowski
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Abarth 4. m. w kl. A-PCA
11. m. w F2
2:45:10
20. Jacek Bagniuk
Krzysztof Andrzejewski
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Sudecki
Renault Clio

9. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
12. m. w F2

2:45:57

21. Marcin Turski
Marcin Opałka
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth 5. m. w kl. A-PCA
13. m. w F2
2:50:11
22. Aleksander Bubel
Grzegorz Osiński
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Abarth 6. m. w kl. A-PCA
14. m. w F2
2:55:41

23.

Krzysztof Dunat
Sławomir Mieszkowski
Automobilklub Beskidzki Fiat Cinquecento Abarth

7. m. w kl. A-PCA
15. m. w F2

2:55:59
24. Maciej Ławiński
Adam Skowroński
Automobilklub Dolnośląski Fiat 126 Bis 4. m. w kl. A-6
16. m. w F2
3:12:45

Odpadli m. in.:

OS 19 Janusz Kulig
Jarosław Baran
Renault Elf Polska - Automobilklub Krakowski Renault Maxi Clio kl. A-8 (alternator)

OS 18

Bartłomiej Baniowski
Tomasz Czopik
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R kl. A-8

(opona)

OS 3 Robert Gryczyński
Tadeusz Burkacki
Toyota Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Celica 4WD kl. A-8 (rozrząd)
OS 2 Jerzy Dyszy
Jacek Rathe
Racer Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. N-3 (opona)
OS 2 Włodzimierz Skrodzki
Maria "Malina" Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. N-3 (skrzynia
biegów)
OS 1 Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V kl. N-3 (wypadek)
  Robert Kępka
Marek Dobrowolski
Racer Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth kl. A-8 (skrzynia
biegów)
  Jan Chróścik
Aleksander Woźnica
Automobilklub Lubelski Opel Corsa GSi 16V kl. A-6 (opona)
  Cezary Fuchs
Sławomir Łuba
Esso Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth kl. N-4 (opona)
  Zbigniew Stec
Krzysztof Watała
Racer Rally Team - Automobilklub Lubelski Ford Escort RS Cosworth kl. N-4  
  Marek Glier
Paweł Morawczyński
Automobilklub Morski Opel Astra GSi 16V kl. N-3

(wypadek)

  Wojciech Zaborowski
Jan Szymczak
Motoklub Olsztyn Opel Kadett GSi 16V kl. N-3

(opona)

Wystartowało 37 załóg, sklasyfikowano 24.

Zwycięzcy OS-ów: Herba - 12 (2 ex aequo); Doskocz - 10 (2); Świeboda - 2 (1); Kuzaj - 1 (1)


<< 5 el. RSMP 1996 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1996] [7 el. RSMP 1996 - R. Wisły >>
[Rajd Karkonoski 1996 - lista zgłoszeń]