<< 4 el. PCC 1995 - R Tatry] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [1 el. RSMP 1996 - Zimowy R. Dolnośląski >>
[Rajd Wisły 1995 - lista zgłoszeń]


22-23.09.1995 - 43. Rajd Wisły - 7 eliminacja RSMP, 5 el. Pucharu Cinquecento (+ el. Euro Rallye Trophee)

Baza rajdu: Katowice
Dystans: 573 km, w tym 26 odcinków specjalnych o łącznej długości 204,4 km. Do klasyfikacji Pucharu Cinquecento zaliczano tylko I etap rajdu (14 OS-ów = 119,4 km)
Odcinki specjalne:
- I etap (22.09): OS 1: Wisła Malinka - Szczyrk Solisko (9,3 km); OS 2: Zarzecze - Tresna Mała (9,2); OS 3: Kocierz Misteczko - Porąbka (16,9); OS 4: Międzybrodzie - Straconka (6,2); OS 5: Zarzecze - Tresna Mała (6,2); OS 6: Kocierz Misteczko - Porąbka (16,9); OS 7: Międzybrodzie - Straconka (6,2); OS 8: Świerkowice - Mazańcowice (8,3); OS 9: Bonów - Landek (6,2); OS 10: Ligota - Podkępie (5,1); OS 11: Świerkowice - Mazańcowice (8,3); OS 12: Bonów - Landek (6,2); OS 13: Ligota - Podkępie (5,1); OS 14: Szczyrk Solisko - Wisła Malinka (9,3)
- II etap (23.09): OS 15: Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,5); OS 16: Cisownica - Leszna Góra (7,6); OS 17: Zamarski - Zamarski (8,5); OS 18: Kończyce Babilon - Łączka (10,00); OS 19: Górki Wielkie - Brenna (4,5); OS 20: Brenna - Górki Małe (5,9); OS 21: Cisownica - Leszna Góra (7,6); OS 22: Zamarski - Zamarski (8,5); OS 23: Kończyce Babilon - Łączka (10,00); OS 24: Górki Wielkie - Brenna (4,5); OS 25: Brenna - Górki Małe (5,9); OS 26: Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,5)
Nawierzchnia: asfalt

1. Robert Gryczyński
Tomasz Ryborz
Toyota Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski Toyota Celica 4WD 1. m. w kl. A-8 1:57:34
2. Robert Herba
Andrzej Górski
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski Mitsubishi Lancer Evo 2 2. m. w kl. A-8 1:58:40
3. Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 1. m. w kl. A-7
1. m. w F2
2:04:07
4. Cezary Fuchs
Mikołaj Madej
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Łódzki
Ford Escort RS Cosworth 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-4
2:06:21
5. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 2. m. w kl. A-7
2. m. w F2
2:06:44
6. Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
Andrzej Koper Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Subaru Impreza WRX 3. m. w kl. A-8 2:09:38
7. Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra RS Cosworth 4. m. w kl. A-8 2:10:18
8. Adam Magaczewski
Andrzej Białowąs
Automobilklub Śląski Ford Escort RS Cosworth 5. m. w kl. A-8 2:11:42
9. Lech Koraszewski
Grzegorz Dudek
Automobilklub Opolski Audi S2 6. m. w kl. A-8 2:13:00
10. Michał Rej
Robert Bromke
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi 2. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
3. m. w F2
2:13:26
11. Roman Wrona
Lech Wójcik
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 3. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
4. m. w F2
2:15:39

12.

Bernd Hackmann (D)
Gabriele Roth (D)
ADAC Opel Astra GSi 16V (kl. A-7)

2:16:11

13. Wiesław Stec
Artur Skorupa
Rafineria Czechowice -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Ford Escort RS Cosworth 4. m. w gr. N
2. m. w kl. N-4
2:17:32
14. Piotr Świeboda
Maria "Malina" Wiechowska
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Astra GSi 16V 5. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
5. m. w F2
2:17:33

15.

Michael Stapel (D)
Mirosław Knapik
MAC Mettmann
Automobilklub Śląski
Opel Kadett (kl. N-3)

2:17:48

16.

Paweł Noakowski (D)
Horst Muller (D)
MAC Ford Sierra 4x4 (kl. A-8)

2:17:55

17. Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Honda Civic 6. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
6. m. w F2
2:17:59

18.

Bartłomiej Baniowski
Tomasz Czopik
Rafineria Czechowice - Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R 7. m. w kl. A-8

2:18:37

19.

Janusz Damentko
Leszek Gontarz
Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 1. m. w kl. A-6
7. m. w F2

2:20:45

20.

Philippe Schatt (F)
Thierry Lepage (F)
  Peugeot 205 GTi (kl. A-6)

2:21:12

21. Piotr Cekiera
Artur Kobos
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 7. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
8. m. w F2
2:21:46

22.

Udo Naab (D)
Harald Korz (D)
Motorsportclub Ramberg Opel Kadett E (kl. N-3)

2:23:20

23.

Andrzej Krzywda (D)
Igor Tomasiak
ADAC
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4 (kl. N-4)

2:23:42

24.

Jerzy Wierzbołowski
Bogusław Lepiarz
Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 3. m. w kl. A-7
9. m. w F2

2:25:09

25. Jacek Bagniuk
Bartłomiej Florczak
Automobilklub Sudecki Renault Clio 16V 8. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
10. m. w F2
2:29:46
26. Tomasz Kuchar
Jarosław Buczek
Automobilklub Dolnośląski Opel Astra 9. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
11. m. w F2
2:32:46

27.

Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Autotak / Tissot - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900 2. m. w kl. A-6
12. m. w F2

2:35:30

28.

Christoph Biegesch (D)
Arkadiusz Raszewski
ADAC
Automobilklub Śląski
Peugeot 205 GTi (kl. N-3)

2:36:54

29.

Dariusz Gałecki
Mirosław Gąssowski
Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 3. m. w kl. A-6
13. m. w F2

2:51:43

30. Krzysztof Górski
Tomasz Grychtoł
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Fiat Cinquecento 900 10. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
14. m. w F2
2:59:02
 
  Mariusz Ficoń
Sławomir Mieszkowski
Polifarb Cieszyn SA -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
Fiat Cinquecento Abarth 1. m. w kl. A-PCA 1:16:11
  Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice / Autorex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth 2. m. w kl. A-PCA 1:16:50
  Marek Ryndak
Stanisław Bernadzik
Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Abarth 3. m. w kl. A-PCA 1:19:01
  Damian Gielata
Maciej Baran
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Abarth 4. m. w kl. A-PCA 1:19:03
  Jan Chudzikiewicz
Rafał Chronowski
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Abarth 5. m. w kl. A-PCA  
Zdyskwalifikowani:
  Marek Gąsecki
Tomasz Chmiel
Automobilklub Morski Fiat Cinquecento Abarth kl. A-PCA 1:23:10
Odpadli:

OS 22

Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski Renault Clio Williams kl. A-7  

po
OS 18

Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Maxi kl. A-7

(uszczelka
pod głowicą)

OS 18

Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth kl. N-4

(skrzynia
biegów)

OS 15

Bohdan Ludwiczak
Krzysztof Szeszko
Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth kl. A-8  

OS 15

Juliusz Palonka
Dariusz Palonka
Automobilklub Lubelski Fiat Cinquecento 900 kl. N-2  

przed
II etapem

Jaroslaw Pineles
Henryk Pineles
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V kl. N-3

(skrzynia
biegów)

OS 14

Jerzy Dyszy
Maciej Wodniak
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. N-3

(wypadek)

OS 14

Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V kl. N-3

(skrzynia
biegów)

OS 13

Marcin Keller
Tomasz Hajto
Automobilklub Śląski Renault 5 GT Maxi kl. A-8  

OS 13

Filip Rybacki
Tomasz Malec
Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Abarth kl. A-PCA  

OS 9

Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Rafineria Jedlicze -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Honda Civic VTi kl. N-2

(wypadek)

OS 6

Konrad Gałusza
Andrzej Bronowicki
Automobilklub Dolnośląski Opel Corsa GSi kl. N-2  

OS 6

Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara kl. A-6  

OS 5

Jurgen Riethmuller (D)
Susanne Heiler (D)
vcb Berlin Ford Escort RS Cosworth kl. N-4  
OS 4 Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Stomil Olsztyn / Mobil - Automobilklub Polski Toyota Celica 4WD kl. A-8 (skrzynia
biegów)

OS 4

Waldemar Morawiec
Marek Wicher
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Sporting kl. A-6  

OS 3

Krzysztof Wołkowyski
Robert Domański
ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi kl. N-3

(wypadek)

OS 3

Joachim Meinzer (D)
Frank Meinzer (D)
ADAC Nordbaden Opel Kadett E kl. A-7  

po
OS 2

Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R kl. N-4  

OS 2

Dirk Lehmann (D)
Johannes Fries (D)
ADAC Sudbaden Volkswagen Golf kl. A-7  

po
OS 1

Valter Ballestrero (I)
Guido D'Amore (I)
Supergara Fiat Cinquecento Abarth kl. A-PCA

(skrzynia
biegów)

OS 1

Edmund Olczak
Wojciech Więcek
KKS Elita Nissan Sunny GTi-R kl. N-4  

OS 1

Bernard Dejmier (B)
Yves Bozet (B)
Ecurie Ardennes Nissan Sunny GTi kl. A-7  

OS 1

Sebastian Granica
Marek Kaczmarek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 GTi kl. N-2  
W klasyfikacji międzynarodowej wystartowały 52 załogi, sklasyfikowano 30.
W klasyfikacji RSMP wystartowało 48 załóg, sklasyfikowano 28.
W Pucharze Cinquecento wystartowało 8 załóg, sklasyfikowano 5.
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński -17 (3 ex aequo), Herink - 7 (1), Herba - 3 (1), Hołowczyc - 1, Doskocz - 1
Prowadzenie w rajdzie: OS 1 - Gryczyński i Hołowczyc; OS 2 - Hołowczyc; OS 3-OS 26 - Gryczyński

Klasyfikacja zespołów sponsorskich:

Nie zgłoszono żadnego zespołu.


<< 4 el. PCC 1995 - R Tatry] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [1 el. RSMP 1996 - Zimowy R. Dolnośląski >>
[Rajd Wisły 1995 - lista zgłoszeń]