<< 5 el. RSMP 1995 - R. Karkonoski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [4 el. PCC 1995 - R. Tatry >>


4-5.08.1995 - 7. Rajd Castrol Gemer (SK) - 6 eliminacja RSMP, 3 el. Pucharu Cinquecento (+ eliminacja mistrzostw Słowacji)

Baza rajdu: Dobsina (SK)
Dystans: 494,84 km, w tym 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 182,5 km (ostatecznie 168 km w wyniku odwołania OS 14)
Odcinki specjalne:
- 4.05 (I etap): OS 1: Dobsina Pila - Belakovo (4,2 km); OS 2: Dobsinsky Kopec (7,3); OS 3: Rakovec - Sulova (16,8); OS 4: Roznava - Roznava (11,8); OS 5: Dobsina Pila - Belakovo (4,2); OS 6: Dobsinsky Kopec (7,3); OS 7: Rakovec - Sulova (16,8); OS 8: Dobsina Pila - Belakovo (4,2); OS 9: Dobsinsky Kopec (7,3); OS 10: Rakovec - Sulova (16,8); OS 11: Roznava - Roznava (11,8)
- 5.05 (II etap): OS 12: Jelsava - Kamenany (14,5); OS 13: Lubenik - Revuca (17,8); OS 14: Jelsava - Kamenany (14,5); OS 15: Lubenik - Revuca (17,8); OS 16: Muran - Cervena Skala (9,4)
Pogoda: przelotny deszcz
Nawierzchnia: asfalt, szuter

1.   Jozef Beres
Michal Koci
SK
SK
Styllex Tunning Kosice Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8) 1:17:26
2. (1.*) Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
PL
PL
Stomil Olsztyn / Mobil - Automobilklub Polski Toyota Celica 4WD kl. A-8 1:17:32
3.   Stanislav Chovanec
Henrich Kurus
CZ
SK
Matador Rally Team Slovakia Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8) 1:17:50
4. (2.*) Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
PL
PL
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Maxi kl. A-7
1. m. w F2
1:18:36
5. (3.*) Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
PL
PL
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. A-7
2. m. w F2
1:23:50
6. (4.*) Robert Herba
Andrzej Górski
PL
PL
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski Mitsubishi Lancer Evo 2 1. m. w gr. N
kl. N-4
1:24:12
7. (5.*) Wiesław Stec
Artur Skorupa
PL
PL
Rafineria Czechowice -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Ford Escort RS Cosworth 2. m. w gr. N
kl. N-4
1:24:37
8. (6.*) Robert Kępka
Klaudiusz Rak
PL
PL
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski Renault Clio Williams kl. A-7
3. m. w F2
1:24:45
9. (7.*) Janusz Kulig
Dariusz Burkat
PL
PL
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 3. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
4. m. w F2
1:27:53
10. (8.*) Michał Rej
Robert Bromke
PL
PL
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi 4. m. w gr. N
2. m. kl. N-3
5. m. w F2
1:29:06
11.   Vladimir Palko
Lubomir Palko

SK
SK

Ralvex Kosice Ford Escort RS Cosworth (kl. N-4)

1:29:46

12. (9.*) Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
PL
PL
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V 5. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
6. m. w F2
1:32:30

13.

  Bedrich Habermann
Ivan Hadzia

SK
SK

Motorsport R. T. Poprad Skoda Favorit (kl. A-6)

1:33:03

14. (10.*) Piotr Cekiera
Artur Kobos
PL
PL
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 6. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
7. m. w F2
1:33:53
15.   Stefan Svitan
Tomas Kocur
SK
SK
MR Autosport Skoda Favorit 136 L (kl. A-6) 1:34:32
16.   Pavol Suranovsky
Emil Horniacek
SK
SK
Motorsport R. T. Poprad Skoda Favorit 136 L (kl. A-6) 1:35:20
17.   Radovan Mozner
Peter Vejacka
SK
SK
  Skoda Favorit 136 L (kl. A-6) 1:35:36
18.   Milan Grancaj
Jan Kmec
SK
SK
Migra Racing Ford Escort RS Cosworth (kl. N-4) 1:35:41

19.

  Marco Cavigioli
Francesco Grossini
I
I
Supergara Fiat Cinquecento Abarth (kl. A-PCA) 1:37:15
20.   Emil Stefancik
Alexander Stefuca
SK
SK
  Skoda Favorit 136 L (kl. A-6) 1:38:20

21.

(11.*)

Mariusz Ficoń
Sławomir Mieszkowski
PL
PL
Polifarb Cieszyn SA -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
Fiat Cinquecento Abarth 1. m. w kl. A-PCA 1:39:40
22.   Peter Svarc
Elena Svarcova
SK
SK
  Skoda Favorit 136 L (kl. N-1) 1:39:51
...              

26.

  Miroslav Krupko
Peter Letko
SK
SK
IMG Rally Team Poprad Opel Kadett GSi (kl. N-3)  
               
  (14.*) Jacek Bagniuk
Bartłomiej Florczak
PL
PL
Automobilklub Sudecki Renault Clio 7. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
8. m. w F2
 
    Damian Gielata
Artur Wodniak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Abarth 2. m. w kl. A-PCA 1:40:57
    Jan Chudzikiewicz
Rafał Chronowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Abarth 3. m. w kl. A-PCA  
    Leszek Kuzaj
Paweł Boratyn

PL
PL

Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento Abarth 4. m. w kl. A-PCA  
    Filip Rybacki
Mariusz Sudoł

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento Abarth 5. m. w kl. A-PCA

1:45:14

    Jarosław Pineles
Henryk Pineles
PL
PL
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 8. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
9. m. w F2
 
    Piotr Świeboda
Maria "Malina" Wiechowska
PL
PL
AST Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Astra GSi 16V 9. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
10. m. w F2
 
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
Wykluczeni:
  Peter Skultety
Viliam Skultety
SK
SK
  Peugeot 309 GTi 16V kl. A-7 1:28:13
  Igor Susko
Jana Suskova

SK
SK

  Ford Escort RS Cosworth kl. A-8

(skrócenie
drogi na OS-ie)

Odpadli m. in.:
OS 13 Jacek Sikora
Jacek Sciciński
PL
PL
Rafineria Czechowice / Autorex - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth kl. A-PCA

(wypadek)

po OS 4 Jerzy Dyszy
?

PL
?

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio  

(skrzynia
biegów)

OS 3 Igor Drotar
Vladimir Banoci

SK
SK

Badro Autosport Presov Lancia Delta HF Integrale kl. A-8

(wypadek)

OS 2 Roman Wrona
?
PL
?
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams  

(elektronika)

  Marek Ryndak
?

PL
?

Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento Abarth kl. A-PCA

(wypadek)

  Peter Bujnak
Miko

SK
SK

  Skoda 130 L kl. TS  
  Roman Popovic
Peter Dobsinsky

SK
SK

  Skoda 130 L kl. TS  
  Jozef Fusko
Jozef Gorej

SK
SK

  Skoda 130 LR kl. TS  
  Peter Dobsinsky
Jambrich

SK
SK

  Skoda 130 L kl. TS  
  Jan Baumgartner
Milan Javorka

SK
SK

Motorsport Senica Skoda Favorit 136 L kl. N-1  
  Ivan Koncek
Peter Safar

SK
SK

  Opel Astra GSi 16V kl. A-7  
  Jan Laurinc
Marek Podobnik

SK
SK

  Peugeot 309 GTi kl. A-7  
  Rastislav Niga
?

SK
?

  Skoda 130 LR kl. TS  
Wystartowały 53 załogi, sklasyfikowano 36.
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 9 (1 ex aequo), Chovanec - 3, Beres - 3 (1), Drotar - 1
Klasyfikacja zespołów sponsorskich (RSMP):

Nie zgłoszono żadnego zespołu.


<< 5 el. RSMP 1995 - R. Karkonoski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [4 el. PCC 1995 - R. Tatry >>