<< 7 el. RSMP 1994 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [2 el. RSMP 1995 - R. Kormoran >>
[Rajd Krakowski 1995 - lista startowa] [Rajd Krakowski 1995 - filmy]


21-22.04.1995 - 20. Rajd Krakowski - 1 eliminacja RSMP (+ eliminacja Rajdowych Mistrzostw Słowacji)

Dystans: 612,36 km, w tym 22 odcinki specjalne o łącznej długości 159,84 km
Odcinki specjalne:
- I etap (21.04): OS 1, 5 i 9: Łapanów - Jaroszówka (4,63 km); OS 2, 6 i 10: Łapanów - Stare Rybie (9,09); OS 3, 7 i 11: Kamionna - Żegocina (4,17); OS 4, 8 i 12: Rajbrot - Muchówka (4,28).
- II etap (22.04): OS 13: Izdebnik - Sułkowice (4,61); OS 14: Skawinki - Budzów (15,22); OS 15: Zembrzyce - Stryszów (8,12); OS 16: Dąbrówka - Mucharz (8,80); OS 17: Izdebnik - Sułkowice (4,61); OS 18: Skawinki - Budzów (15,22); OS 19: Zembrzyce - Stryszów (8,12); OS 20: Dąbrówka - Mucharz (8,80); OS 21: Izdebnik - Sułkowice (4,61); OS 22: Skawinki - Budzów (15,22).
Pogoda: ciepło, słonecznie
Nawierzchnia: OS-y 1, 2, 5, 6, 9, 10, 15, 19 asfaltowo-szutrowe, pozostałe asfaltowe.

1. (1.*) Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 1. m. w kl. A-8 1:23:44

2.

  Stanislav Chovanec (CZ)
Henrich Kurus (SK)
Matador Rally Team Slovakia Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8)

1:24:11

3. (2.*) Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Toyota Motor Poland / Castrol / Stomil Olsztyn - A. Polski Toyota Celica 4WD 2. m. w kl. A-8 1:24:15

4.

  Jozef Beres (SK)
Michal Koci (SK)
Styllex Tunning Kosice Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8)

1:25:45

5. (3.*) Robert Herba
Andrzej Górski
Tedex Rally Team - Automobilklub Polski Mitsubishi Lancer Evo 2 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-4
1:27:23
6. (4.*) Andrzej Chojnacki
Jakub Mroczkowski
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Ford Escort RS Cosworth 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-4
1:28:04
7. (5.*) Wiesław Stec
Artur Skorupa
Rafineria Czechowice -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Krakowski
Ford Escort RS Cosworth 3. m. w gr. N
3. m. w kl. N-4
1:28:29
8. (6.*) Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 4. m. w gr. N
4. m. w kl. N-4
1:31:10
9. (7.*) Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4 3. m. w kl. A-8 1:36:10
10. (8.*) Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 5. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
1. m. w F2
1:38:11
11. (9.*) Krzysztof Wołkowyski
Robert Domański
ARDO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 309 GTi 16V 6. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
2. m. w F2
1:38:50
12. (10.*) Wojciech Nosalik
Eryk Szafrański
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 1. m. w kl. A-7
3. m. w F2
1:38:51
13. (11.*) Piotr Cekiera
Artur Kobos
Automobilklub Krakowski Honda Civic VTi 7. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
4. m. w F2
1:40:36
14. (12.*) Michał Rej
Robert Bromke
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi 8. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
5. m. w F2
1:40:44

15.

  Miroslav Krupko (SK)
Peter Letko (SK)
IMG Rally Team Poprad Opel Kadett GSi 16V (kl. N-3)

1:40:50

16. (13.*) Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Mobil Motor Rally Team - Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 16V 9. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
6. m. w F2
1:42:25
17. (14.*) Paweł Puchalski
Marek Łasiewicki
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Opel Kadett GSi 16V 10. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
7. m. w F2
1:42:54
18. (15.*) Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
Rafineria Jedlicze -  Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Honda Civic VTi 11. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
8. m. w F2
1:42:58
19. (16.*) Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 1. m. w kl. A-0
9. m. w F2
1:43:10

20.

  Pavol Suranovsky (SK)
Emil Horniacek (SK)
Motorsport Poprad Rally Team Skoda Favorit (kl. A-5)

1:43:43

21. (17.*) Jerzy Wierzbołowski
Maciej Pasławski
Nastar Team - Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 2. m. w kl. A-7
10. m. w F2
1:45:40

22.

  Andrzej Krzywda (D)
Wolfgang Grychtoł
ADAC
Automobilklub Śląski
Ford Sierra Cosworth 4x4 (kl. N-4)

1:45:49

23. (18.*) Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900 2. m. w kl. A-0
11. m. w F2
1:50:10

24.

  Roman Tovis (SK)
Peter More (SK)
D. O. T. Skoda Felicia (kl. A-5)

1:51:06

25. (19.*) Włodzimierz Pawluczuk
Marek Bała
Castrol Racing Team / Carservice - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 3. m. w kl. A-0
12. m. w F2
1:51:32
26. (20.*) Wojciech Gruszczyński
Piotr Sapko
Automobilklub Krakowski Renault Clio 16V 12. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
13. m. w F2
1:52:12

27.

  Miroslav Roth (SK)
Peter Kunay (SK)
MR Auto Sport Rally Team Skoda 130 L (kl. A-5)

1:53:13

28.

  Milan Holbus (SK)
Peter Mitrenga (SK)
AMK Tesla L Hradok Mazda 323 4WD (kl. N-4)

1:53:53

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
Odpadli:

OS 22

Piotr Świeboda
Maria "Malina" Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V kl. A-7

(wahacz)

OS 21

Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Maxi kl. A-7

(wypadek)

przed
OS 21

Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. A-7

(kolizja z
Przybylskim)

OS 18

Jarosław Pineles
Henryk Pineles
Nokia Liberty Team - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V kl. N-3

(pasek
klinowy)

OS 18 Marek Skrzypkowski
Krzysztof Watała
Automobilklub Sudecki Opel Corsa GSi kl. N-2

(wycofali
się)

po
OS 17

Bartłomiej Baniowski
Tomasz Czopik
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R kl. A-8

(panewki)

OS 17 Waldemar Morawiec
Paweł Boratyn
Automobilklub Krakowski
KKS Elita
Fiat Cinquecento Sporting kl. A-5

(wycofali
się)

OS 16

Piotr Wróblewski
Marek Kaczmarek
Polskie Książki Telefoniczne R.T. - A. Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla kl. A-7

(chłodnica)

po
OS 13

Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R kl. N-4

(silnik)

po
I etapie
Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Ajona Polska - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900 kl. A-0

(wycofali
się)

po
I etapie
Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara kl. A-5

(wycofali
się)

OS 7

Leszek Kuzaj
Zbigniew Baran
Automobilklub Krakowski Renault Clio Williams kl. N-3

(wypadek,
kontuzja pilota)

po
OS 5

Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Elf Polska - Automobilklub Polski Renault Clio Williams kl. A-7

(miska
olejowa)

po
OS 5

Vasyl Rostotsky (UA)
Oleg Rybak (UA)
Kremenczugnaftoorg Syntez Kleen-Flo R. T. - Galytsky Auto Club Mitsubishi Galant VR-4 kl. N-4

(przeniesienie
napędu)

OS 5 Roman Wrona
Lech Wójcik
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. N-3

(wypadek)

OS 5 Jan Laurinc (SK)
Marek Podobnik (SK)
Gemer Autosport Peugeot 309 GTi 16V kl. N-3

(wycofali
się)

OS 4 Marek Ryndak
Stanisław Bernadzik
Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento 900 kl. A-0

(układ
chłodzenia)

OS 3 Jerzy Pajdak (GB)
Witold Sadowski
Automobilklub Krakowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Renault Clio 16V kl. N-3

(wycofali
się)

OS 3 Ireneusz Wrzesiński
Krzysztof Andrzejewski
Automobilklub Sudecki Peugeot 205 Rallye kl. A-5

(wycofali
się)

po
OS 1
Marek Nawarecki
Jarosław Kaszyński
Automobilklub Krakowski Peugeot 309 GTi 16V kl. A-7

(wycofali
się)

OS 1 Adam Magaczewski
Andrzej Magaczewski
Automobilklub Śląski Lancia Delta HF Integrale kl. A-8

(wycofali
się)

Wystartowało 49 załóg (w tym 38 w RSMP), sklasyfikowano 28 (20).

Zwycięzcy OS-ów: Przybylski - 14 (4 ex aequo), Chovanec - 7 (4), Hołowczyc - 6 (1), Beres - 1 (1)
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1.

Rafineria Czechowice

2.

Mobil Motor Rally Team


<< 7 el. RSMP 1994 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1995] [2 el. RSMP 1995 - R. Kormoran >>
[Rajd Krakowski 1995 - lista startowa] [Rajd Krakowski 1995 - filmy]