<< 3 el. RSMP 1994 - R. Elmot] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1994] [5 el. RSMP 1994 - R. Karkonoski >>
[Rajd Polski 1994 - lista startowa]


9-11.06.1994 - 51. Rajd Polski - 4 eliminacja RSMP (+ eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 20)

Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 795,31 km, w tym 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 323,53 km.
Odcinki specjalne:
- I etap (9.06): OS 1: Wrocław (Plac Andersa) (2,00 km);
- II etap (10.06): OS 2: Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 3: Rościszów - Lubachów I (23,03); OS 4: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 5: Żdanów - Młynów (13,60); OS 6: Włodowice - Świerki (8,73); OS 7: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 8: Rościszów - Lubachów I (23,03); OS 9: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 10: Żdanów - Młynów (13,60); OS 11: Włodowice - Świerki (8,73); OS 12: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 13: Rościszów - Lubachów I (23,03);
- III etap (11.06): OS 14: Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 15: Rościszów - Lubachów II (22,63); OS 16: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 17: Żdanów - Młynów (13,60); OS 18: Włodowice - Świerki (8,73); OS 19: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 20: Rościszów - Lubachów II (22,63).
Nawierzchnia: szuter (OS 1) i asfalt (OS 2 - 20).

1.   Patrick Snijers
Dany Colebunders
B
B
Bastos Ford Credit Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8) 2:50:08
2.   Vanio Pasquali
Luciano Tedeschini
I
I
Pro Motor Sport Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8) 2:51:35
3.   Dominique Bruyneel
Jean-Marc Fortin
B
B
Ecurie Duindistel Lancia HF Integrale 16V (kl. A-8) 2:57:54
4.   Bert De Jong
Ton Hilen
NL
NL
Roland Rally Team Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8) 3:02:49
5.   Piergiorgio Bedini
Raffaele Caliro
I
I
Jolly Club Ford Escort RS Cosworth (kl. N-4) 3:05:45
6.   Nicolas Min
Joseph Lambert
B
B
Baudoin Visetoise Mitsubishi Lancer Evo (kl. N-4) 3:05:47
7. (1.*) Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
PL
PL
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 1. m. w gr. A
1. m. w kl. A-7
1. m. w F2 gr. A
3:07:19
8.   Kurt Goettlicher
Michael Moser
A
A
  Ford Escort RS Cosworth (kl. A-8) 3:07:50
9. (2.*) Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
PL
PL
T. A. I. - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-4
3:10:03
10. (3.*) Wiesław Stec
Maciej Maciejewski
PL
PL
I Kom. Bank SA / Rafineria Czechowice - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-4
3:11:19
11. (4.*) Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
PL
PL
Browar Żywiec Rally Team - Automobilklub Śląski Opel Kadett GSi 16V 2. m. w gr. A
2. m. w kl. A-7
2. m. w F2 gr. A
3:14:28
12.   Jindrich Stolfa
Miroslav Fanta
CZ
CZ
Skoda Motorsport Skoda 136 L Favorit (kl. A-5) 3:15:39
13.   Peter H. Rumpfkeil
Gunter Jarecki
D
D
AMC - Diepholz Mercedes 190 E 2.3-16 (kl. A-8) 3:19:45
14.   Vladimir Berger
Pavel Stanc
CZ
CZ
Skoda Motorsport Skoda 136 L Favorit (kl. A-5) 3:20:25
15.   Hideaki Miyoshi
John Kennard
J
NZ
  Mitsubishi Lancer Evo (kl. N-4) 3:22:56
16.   Jaroslav Stary
Miroslav Slambora
CZ
CZ
Skoda Junior Team Skoda 136 L Favorit (kl. A-5) 3:23:08
17.   Johan Bastiaens
Sigrid Clemeur
B
B
URRT Honda Civic (kl. N-2) 3:25:05
18. (5.*) Janusz Kulig
Dariusz Burkat
PL
PL
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 3. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
1. m. w F2 gr. N
3:26:08
19. (6.*) Robert Kępka
Klaudiusz Rak
PL
PL
Renault Polska - Automobilklub Śląski Renault Clio Williams 4. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
2. m. w F2 gr. N
3:29:18
20. (7.*) Marek Sadowski
Jarosław Kamola
PL
PL
Toyota Motor Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 3. m. w gr. A
1. m. w kl. A-8
3:30:58
21. (8.*) Krzysztof Wołkowyski
Robert Domański
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V 5. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
3. m. w F2 gr. N
3:32:55
22.   Ernst Sommerbauer
Peter Stark
A
A
  Renault Clio 16V (kl. N-3) 3:33:57
23. (9.*) Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
PL
PL
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4 6. m. w gr. N
3. m. w kl. N-4
3:35:44
24. (10.*) Piotr Cekiera
Artur Kobos
PL
PL
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Honda Civic VTEC 7. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
4. m. w F2 gr. N
3:37:41
25.   Milan Vitek
Miroslav Hanzlik
CZ
CZ
Skoda Junior Team Skoda 136 L Favorit (kl. N-1) 3:38:09
26. (11.*) Jerzy Wierzbołowski
Maciej Pasławski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 4. m. w gr. A
3. m. w kl. A-7
3. m. w F2 gr. A
3:39:36
27. (12.*) Michał Rej
Robert Bromke
PL
PL
Mobil Poland Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi 8. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
5. m. w F2 gr. N
3:41:22

28.

(13.*) Jerzy Dyszy
Krzysztof Różański

PL
PL

Shell Helix Motor Oil Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 Rally 5. m. w gr. A
1. m. w kl. A-6
4. m. w F2 gr. A

3:41:37

29.

(14.*) Jarosław Pineles
Henryk Pineles

PL
PL

Radio Katowice - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 9. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
6. m. w F2 gr. N

3:43:28

30.   Sergey Baldykov
Anton Zinoviev
RUS
RUS
CAMK Łada WAZ 21083 (kl. A-6) 3:44:20
31. (15.*) Jacek Sikora
Jacek Sciciński
PL
PL
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 6. m. w gr. A
2. m. w kl. A-6
5. m. w F2 gr. A
3:44:48
32. (16.*) Eugeniusz Prażmo
Dariusz Dekuczyński
PL
PL
Automobilklub Lubelski Opel Kadett GSi 16V 10. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
7. m. w F2 gr. N
3:45:04
33.   Borys Donskoy
Oleg Rybak
UA
UA
STK Slawuticz
Galytsky Auto Club
Łada 2108 Samara (kl. A-6) 3:46:00
34. (17.*) Artur Wodniak
Maciej Wodniak
PL
PL
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Polonez 1600 C 7. m. w gr. A
3. m. w kl. A-6
6. m. w F2 gr. A
3:46:08
35.   Sergey Rimkin
Sergey Grigorenko
UA
UA
CFG "Arkona" Łada VAZ 21083 (kl. A-6) 3:47:17
36. (18.*) Andrzej Dudkowiak
Mariusz Sobczak
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Renault Clio 16V 11. m. w gr. N
7. m. w kl. N-3
8. m. w F2 gr. N
3:48:58
37.   Vyatcheslav Grabar
Anatoly Skidanjuk
UA
UA
Sergey Garkushin Łada 2108 Samara (kl. A-6) 3:50:23
38. (19.*) Filip Rybacki
Mariusz Sudoł
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Renault Clio 16V 12. m. w gr. N
8. m. w kl. N-3
9. m. w F2 gr. N
3:50:24
39. (20.*) Damian Gielata
Tomasz Kubacki
PL
PL
Automobilklub Krakowski Toyota Corolla GTi 13. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
10. m. w F2 gr. N
3:52:52

40.

(21.*) Marek Ryndak
Stanisław Bazan

PL
PL

Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento 8. m. w gr. A
4. m. w kl. A-6
7. m. w F2 gr. A

3:59:44

41. (22.*) Robert Masłowski
Sławomir Mieszkowski
PL
PL
Automobilklub Sudecki
Automobilklub Karkonoski
Peugeot 309 GTi 16V 9. m. w gr. A
4. m. w kl. A-7
8. m. w F2 gr. A
4:33:26
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
Nie sklasyfikowany:
  Włodzimierz Skrodzki
Erwin Meisel
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-7 3:35:29
Odpadli:
OS 20 Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn

PL
PL

Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4 kl. N-4

(elektronika)

OS 20

Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs

PL
PL

Shell Helix Motor Oil Team Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Peugeot 309 GTi 16V kl. N-3

(układ
napędowy)

OS 14 Robert Gryczyński
Tomasz Ryborz

PL
PL

Browar Żywiec Rally Team - Automobilklub Śląski Ford Sierra Cosworth 4x4 kl. N-4

(sprzęgło)

OS 12 Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski

PL
PL

Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica Turbo 4WD kl. N-4

(turbo)

OS 12

Sławomir Szaflicki
Andrzej Górski

PL
PL

Klub Przyjaciół Forda
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4

(układ
zasilania)

OS 8

Mariusz Ficoń
Marek Skrobot

PL
PL

Rafineria Czechowice Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4

(wypadek)

po OS 7

Lesław Orski
Tomasz Chmiel

PL
PL

Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-7

(skrzynia
biegów)

po OS 7 Andrzej Koper
Tomasz Pacek

PL
PL

Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams kl. A-7

(układ
kierowniczy)

po OS 7 Małgorzata Zemlińska
Małgorzata Kobos

PL
PL

Automobilklub Krakowski Mazda 323 4WD kl. N-4

(wycofały
się)

OS 7 Robert Herba
Artur Skorupa

PL
PL

Tedex Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R kl. A-8

(skrzynia
biegów)

OS 6 Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski

PL
PL

Mobil Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth kl. N-4

(skrzynia
biegów)

OS 6 Jorge Bica
Joaquim Capelo

P
P

Duriforte Contrucoes Lancia HF Integrale 16V kl. A-8

(pożar
silnika)

OS 5 Cezary Fuchs
Jakub Mroczkowski

PL
PL

ADAX Rally Automobilklub Dolnośląski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4

(wypadek)

OS 4

Tim Svanholt
Knud Hansen

DK
DK

Danish National Rally Team Peugeot 309 GTi kl. A-7

(opona)

OS 3 Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys

PL
PL

Toyota Motor Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 kl. A-8

(turbo)

OS 3

Nicolai Burkart
Regine Rausch

D
D

  Opel Astra GSi 16V kl. A-7

(opona)

przed
OS 3
Gustavo Trelles
Jorge del Buono

ROU
RA

Jolly Club Lancia HF Integrale 16V kl. A-8

(elektronika)

  Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon

PL
PL

Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V kl. A-7

(układ
kierowniczy)

  Magnus Olsson
Anders Dawidsson

S
S

  Nissan Sunny GTi-R

kl. N-4

 
  Zenon Sawicki
Jarosław Baran

PL
PL

Tedex Rally Team Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4

kl. N-4

 
  Bohdan Ludwiczak
Krzysztof Szeszko

PL
PL

Elf - Moto Klub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4

kl. A-8

 
  Ryszard Granica
Mieczysław Sieczkowski

PL
PL

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Mitsubishi Galant VR-4

kl. A-8

 
  Peter Małaszuk
Henry Noga

USA
USA

SCCA / Polish Auto Society USA Lancia HF Integrale

kl. N-4

 
  Roman Wrona
Lech Wójcik
PL
PL
Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams

kl. N-3

 
  Aleksander Artmenko
Victor Timkovsky

RUS
RUS

VAZ Togliatti Łada Samara

kl. A-6

 
  Martin Krecek
Martin Hruska

CZ
CZ

Skoda Junior Team Skoda 136 L Favorit

kl. A-5

 
  Jerzy Pajdak
Witold Sadowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Renault Clio 16V

kl. N-3

 
  Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
PL
PL
Automobilklub Polski Opel Kadett GSi

kl. N-3

 
  Konrad Gałusza
Tomasz Malec
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Honda Civic VTEC

kl. N-2

 
  Marek Skrzypkowski
Krzysztof Watała
PL
PL
Automobilklub Sudecki Opel Corsa GSi

kl. N-2

 
  Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
PL
PL
Browar Żywiec Rally Team - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento

kl. A-0

 
  Piotr Gadomski
Romuald Porębski
PL
PL
Autotak Team Sport - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento

kl. A-0

 
  Bogusław Bach
Adam Balawajder
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi

kl. N-1

 
Wystartowało 75 załóg, sklasyfikowano 41 (w tym 22 w RSMP).
Zwycięzcy OS-ów: Snijers - 16 (1 ex aequo), Pasquali - 4 (1), Trelles - 1
Klasyfikacja zespołów sponsorskich (RSMP):
1. Aquila Rally Team
2. Renault Polska
3. Rafineria Czechowice
Klasyfikacja klubowa (RSMP):
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Automobilklub Krakowski
3. Automobilklub Śląski
4. Automobilklub Polski

<< 3 el. RSMP 1994 - R. Elmot] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1994] [5 el. RSMP 1994 - R. Karkonoski >>
[Rajd Polski 1994 - lista startowa]