<< 1 el. RSMP 1993 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1993] [3 el. RSMP 1993 - R. Elmot >>
[Rajd Krakowski 1993 - lista startowa]


23-24.04.1993 - 18. Międzynarodowy Rajd Krakowski - 2 eliminacja RSMP

Planowany dystans: 521 km, w tym 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 216,5 km.
Odcinki specjalne:
- I etap (dzienny): OS 1: Poligon Skawinki (3,0 km); OS 2: Skawinki - Budzów (15,5); OS 3: Zembrzyce - Stryszów (8,5); OS 4: Dąbrówka - Mucharz (9,0); OS 5: Błądzonka - Tarnawa (11,5); OS 6: Skawinki - Budzów (15,5); OS 7: Zembrzyce - Stryszów (8,5); OS 8: Dąbrówka - Mucharz (9,0); OS 9: Błądzonka - Tarnawa (11,5); OS 10: Skawinki - Budzów (15,5);
- II etap (nocny): OS 11 i 14: Wróblowice - Zawada (29,4); OS 12 i 15: Gorzków - Winiary (13,0); OS 13 i 16: Kunice - Chorągwica (12,1).
Rajd został przerwany przed startem 14 OS z powodu chuligańskich wybryków pijanych "kibiców".
Przebyty dystans: 480 km, w tym 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 162,0 km.
Nawierzchnia: OS 1 - szuter, pozostałe OS-y asfaltowe lub mieszane asfaltowo-szutrowe

1. Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Toyota Motor Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 kl. A-10 1:17:12
2. Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4 kl. A-10 1:17:31
3. Wiesław Stec
Maciej Maciejewski
Rothmans Racing / I Kom. Bank SA -  Automobilklub Lubelski
Automobilklub Polski
Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-5
1:20:11
4. Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-5
1:20:35
5. Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Automobilklub Polski Mazda 323 4WD kl. A-10 1:20:48
6. Krzysztof Hołowczyc
Robert Burchard
Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4 3. m. w gr. N
3. m. w kl. N-5
1:21:45
7. Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V 1. m. w kl. A-9
1. m. w F2 gr. A
1:23:30
8. Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 2. m. w kl. A-9
2. m. w F2 gr. A
1:23:43
9. Grzegorz Skiba
Igor Bielecki
Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 16V 4. m. w gr. N
4. m. w kl. N-5
1:24:35
10. Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V 5. m. w gr. N
5. m. w kl. N-5
1. m. w F2 gr. N
1:25:22
11. Zenon Sawicki
Grzegorz Smoleń
Automobilklub Lubelski Ford Sierra Cosworth 4x4 6. m. w gr. N
6. m. w kl. N-5
1:26:08
12. Waldemar Doskocz
Jarosław Baran
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Peugeot 309 GTi 16V 3. m. w kl. A-9
3. m. w F2 gr. A

1:26:38

13. Piotr Świeboda
Maria "Malina" Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara 1. m. w kl. A-8
4. m. w F2 gr. A
1:26:58
14. Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Toyota Corolla 16V 2. m. w kl. A-8
5. m. w F2 gr. A
1:28:30
15. Wojciech Nosalik
Eryk Szafrański
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Volkswagen Golf 1,9 E 7. m. w gr. N
7. m. w kl. N-5
2. m. w F2 gr. N
1:33:13
16. Jacek Jerschina
Artur Orlikowski
Automobilklub Polski Peugeot 205 GTi 3. m. w kl. A-8
6. m. w F2 gr. A
1:34:20

17.

Małgorzata Zemlińska
Janusz Trzop
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Mazda 323 4WD 8. m. w gr. N
8. m. w kl. N-5
1:37:15
18. Eugeniusz Prażmo
Dariusz Palonka
Automobilklub Lubelski Toyota Corolla GTi 16V 9. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
3. m. w F2 gr. N
1:37:34
19. Janusz Damentko
Zbigniew Skutkiewicz
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 16V 10. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
4. m. w F2 gr. N
1:39:06
20. Jan Hamera
Adam Balawajder
Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 4. m. w kl. A-8
7. m. w F2 gr. A
1:40:13
21. Jarosław Misiewicz
Andrzej Wroński
Automobilklub Lubelski Opel Corsa GSi 11. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
5. m. w F2 gr. N
1:42:40
22. Ryszard Plucha
Tomasz Jendrysik
Automobilklub Polski
Automobilklub Karkonoski
Polonez 1600 5. m. w kl. A-8
8. m. w F2 gr. A
1:45:05
23. Boris Donskoy
Oleg Rybak
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara 6. m. w kl. A-8
9. m. w F2 gr. A
1:45:58
24. Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 12. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
6. m. w F2 gr. N
1:49:36
25. Antoni Kuźniar
Wojciech Więcek
Automobilklub Krakowski Opel Corsa GSi 13. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
7. m. w F2 gr. N
1:57:21
26. Zbigniew Natkański
Paweł Koprowski
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 14. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
8. m. w F2 gr. N
2:14:57
Odpadli:
OS 11 Marek Kusiak
Michał Sawka
Automobilklub Częstochowski Mazda 323 GTX kl. N-5  
OS 11 Mariusz Ficoń
Jakub Mroczkowski
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento kl. A-7  
OS 11 Bartłomiej Kulesza
Adam Klepadło
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p kl. N-3  

OS 10

Fredrik Donner
Julian Obrocki
Automobilklub Dolnośląski Subaru Legacy RS kl. N-5

(silnik)

OS 6

Robert Herba
Artur Skorupa
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R kl. N-5

(półoś)

OS 6

Włodzimierz Skrodzki
Maciej Wisławski
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-9

(wypadek)

OS 5 Arkadiusz Błaszczyk
Jacek Kossakowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-9  
OS 5 Krzysztof Lemański
Marek Jary
Automobilklub Karkonoski Polski Fiat 126p kl. A-7  

po
OS 4

Aurelijus Simaska (LT)
Napolis Nitonis (LT)
Autoclub Stigma Nissan Sunny GTi-R kl. N-5

(koło)

OS 2 Dariusz Marciniak
Dariusz Majewski
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Karkonoski
Polski Fiat 126p kl. N-3  

po
OS 1

Saulius Girdauskas
Zilvinas Sakalauskas
Automobilklub Polski Łada 2108 Samara kl. A-8

(tłok)

OS 1

Robert Kępka
Andrzej Górski
Automobilklub Opolski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Peugeot 309 GTi 16V kl. A-9

(półoś)

OS 1 Piotr Kuprewicz
Paweł Kobylański
Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla kl. A-8  

Wystartowało 39 załóg, sklasyfikowano 26.

Zwycięzcy OS-ów: Gieruszczak - 7, Przybylski - 5 (1 ex aequo), Donner - 1, Simaska - 1 (1).
Klasyfikacja klubowa:

1.

Automobilklub Lubelski 22 pkt.

2.

Autoklub Rzemieślnik Warszawa 19 pkt.
3. Automobilklub Morski 17 pkt.
4. Automobilklub Krakowski 14 pkt.
5. Automobilklub Polski 10 pkt.
6. Automobilklub Dolnośląski 7 pkt.
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:

1.

Rafineria Gdańska 17 pkt.

2.

Rafineria Trzebinia 13 pkt.

<< 1 el. RSMP 1993 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1993] [3 el. RSMP 1993 - R. Elmot >>
[Rajd Krakowski 1993 - lista startowa]