<< 2 el. RSMP 1984 - R. Krakowski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1984] [4 el. RSMP 1984 - R. Kormoran >>


29-30.09.1984 - 32. Rajd Wisły - 3 eliminacja RSMP

Baza rajdu: Wisła
Planowany dystans:
406 km, w tym 25 odcinków specjalnych o łącznej długości 129 km.
Rajd został skrócony do 275 km (w tym 17 odcinków specjalnych) po tragicznym wypadku załogi Jan Wojciechowski / Wojciech Augustowski, w wyniku którego obaj zawodnicy ponieśli śmierć.
Nawierzchnia: asfalt

Klasyfikacja generalna:

1. Andrzej Koper
Krzysztof Gęborys
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 5 Alpine 1. kl. B 1600 44:46,1
2. Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
Team Rothmans - OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Renault 11 Turbo 1. kl. A + 1300 46:08,0
3. Adam Polak
Mieczysław Sieczkowski
Automobilklub Warszawski Polonez 2000 1. kl. B + 1600 46:29,5
4. Wiktor Polak
Małgorzata Bajorska
Automobilklub Krakowski Sunbeam Talbot 1600 TI 2. kl. A + 1300 46:46,5
5. Paweł Przybylski
Dariusz Olesiński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa FSO 1600 A 1. kl. A FSO 48:04,8
6. Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
OBR FSO -  OZOS Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Polonez 2000 Turbo 2. kl. B + 1600 49:39,7

7.

Czesław Zadygowicz
Tadeusz Wieczeryński
Automobilklub Podlaski Łada 2105 1600 MTX 2. kl. B 1600 49:44,4

8.

Grzegorz Malinowski
Ryszard Plucha
Automobilklub Warszawski FSO 1600 A 2. kl. A FSO 50:31,6
9. Mariusz Kostrzak
Paweł Klaiman
Automobilklub Śląski Łada 2103 1600 MTX 3. kl. B 1600 50:32,3

10.

Jerzy Poznański
Andrzej Wojnar
Automobilklub Podlaski Łada 2105 1600 MTX 4. kl. B 1600 51:48,0
11. Ryszard Adamek
Jerzy Stopa
Automobilklub Krakowski FSO 1600 A 3. kl. A FSO  
12. Tadeusz Buksowicz
Romuald Zbigniew Kabulski
Automobilklub Warszawski Polonez 1600 4. kl. A FSO  
13. Marek Sadowski
Michał Broniatowski
Automobilklub Warszawski FSO 1600 A 5. kl. A FSO  
14. Mirosław Mikołajczyk
Hubert Michalczyk
Automobilklub Krakowski FSO 1500 6. kl. A FSO  
15. Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
OBR FSM - Klub Sportowy Maraton Warszawa Polski Fiat 126p 650 1. kl. B 1150  
16. Tomasz Stawowczyk
Wojciech Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Łada 1300 S 1. kl. A 1300  
17. Bogdan Krachulec
Romuald Nowakowski
Automobilklub Częstochowski Łada 1300 S 2. kl. A 1300  
18. Stanisław Wyka
Romuald Jarmul
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS 2000 Mk II 3. kl. B + 1600  
19. Wiesław Stec
?
Automobilklub Lubelski Polski Fiat 125p 1300 3. kl. A 1300  
20. Marek Ryndak
Andrzej Wojakiewicz
Klub Sportowy Maraton Warszawa Łada 2101 1300 4. kl. A 1300  
21. Robert Gryczyński
Wojciech Kruzel
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 1. kl. A 700  
22. Marek Rada
Kazimierz Krawczyk
Automobilklub Gorzowski Łada 1300 5. kl. A 1300  
23. Krzysztof Adamski
?
Automobilklub Krakowski Zastava 1100p 6. kl. A 1300  
24. Wiesław Wielechowski
Tomasz Pszczółkowski
Automobilklub Warszawski FSO 125p    
25. Andrzej Szyjkowski
Ryszard Romanowski
Automobilklub Gorzowski Polski Fiat 126p 650 2. kl. A 700  
26. Zbigniew Baran
Andrzej Mocie
Automobilklub Krakowski FSO 1600 A ?. kl. A FSO  
27. Andrzej Pięta
Paweł Ciężki
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 650 2. kl. B 1150  
28. Jerzy Panicz
Artur Witkowski
Automobilklub Sudecki Polonez 2000 4. kl. B + 1600  
29. Robert Zaremba
Ryszard Kalinowski
Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 5. kl. B + 1600  
30. Tadeusz Szewczyk
Zbigniew Szewczyk
Automobilklub Dolnośląski Polonez 2000 6. kl. B + 1600  
31. Andrzej Kleina
Andrzej Woźniak
Auto Moto Klub Drwęca Ostróda Opel Kadett GT / E 7. kl. B + 1600  
32. Mirosław Kordek
Zbigniew Kordek
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 3. kl. B 1150  
33. Cezary Wróblewski
Marek Smolec
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 126p 650 4. kl. B 1150  
34. Andrzej Szmerdt
Krzysztof Adamski
Automobilklub Opolski Polski Fiat 126p 3. kl. A 700  
35. Robert Kępka
Janusz Lorenz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 1. kl. N FSM  
36. Marian Nowak
Krzysztof Sanecznik
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 4. kl. A 700  
37. Krzysztof Winkowski
Adam Mazurek
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 650 2. kl. N FSM  
38. Jarosław Krzemiński
Leszek Brzeski
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 126p 5. kl. B 1150  
39. Janusz Makówka
Adam Suchecki
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 3. kl. N FSM  
40. Krzysztof Łudzeń
Piotr Novak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 4. kl. N FSM  
41. Marian Kępal
Zygmunt Oltan
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 5. kl. N FSM  
42. Bogdan Slęga
Krzysztof Rosiński
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 6. kl. N FSM  
43. Piotr Banachowicz
Cezary Musiał
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 5. kl. A 700  
44. Zdzisław Skrętkowicz
Janusz Skrętkowicz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 7. kl. N FSM  
           
  Zygmunt Molin
Roman Kubala
Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p 650 6. kl. B 1150  

Odpadli m. in.:

OS 10

Jan Wojciechowski
Wojciech Augustowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS 2000 kl. B + 1600

(wypadek)

  Andrzej Bagiński
Wojciech Rutkiewicz
Automobilklub Morski Renault 5 Alpine kl. B 1600 (wypadek)
  Jan Krzemiński
Tomasz Krzemiński
Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 650 kl. B 1150  
  Wiesław Cygan
?
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 650 kl. A 700 (silnik)

Wystartowało 85 załóg, ukończyło rajd 46.

 

Klasyfikacja zespołowa:

1. Automobilklub Śląski  
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

3.

Automobilklub Krakowski  
4. Automobilklub Podlaski  

<< 2 el. RSMP 1984 - R. Krakowski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1984] [4 el. RSMP 1984 - R. Kormoran >>