<< 3 el. RSMP 1976 - R. Kormoran]
NEWS
[Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1976]
NEWS
[1 el. RSMP 1977 - R. Stomil >>
[Rajd Warszawski 1976 - lista startowa]
NEWS

5-6.11.1976 - 14. Rajd Warszawski - Polskiego Fiata - 4 eliminacja RSMP + ERC wsp. 1

Baza rajdu: Warszawa
Dystans:
1240 km.
Próby sportowe:
- 5.11: SW 1: Dębie (3 x 3,5 km = 10,5 km); OS 1: Józefowo - Gradzanowo (8,5 km); OS 2: Rybno - Kostkowo (8,0); OS 3: Rynek - Mroczno (7,0); OS 4: Gutowo - Lężno (5,0); OS 5: Zembrze - Brzezie (6,5); OS 6: Kaługa - Marzęcice (12,5); OS 7: Nowe Miasto - Nowy Dwór - Most rzeka Drwęca (9,0); OS 8: Rybno - Kostkowo (8,0); OS 9: Rynek - Mroczno (7,0); OS 10: Gutowo - Lężno (5,0); OS 11: Zembrze - Brzezie (6,5); OS 12: Kaługa - Marzęcice (12,5); OS 13: Nowe Miasto - Nowy Dwór - Most rzeka Drwęca (9,5); OS 14: Wygoda - Zajączki (6,0); OS 15: Grabin - Wilkowo (19,5).
- 6.11: OS 16: Zybułtowo - Gardyny (10.0); OS 17: Prusy - Lewałd Wielki (11,5); OS 18: Rybno - Kostkowo (8,0); OS 19: Rynek - Mroczno (7,0); OS 20: Gutowo - Brzozie (15,0); OS 21: Marzęcice - Kaługa (12,5) (odwołany); OS 22: Prusy - Lewałd Wielki (11,5); OS 23: Wygoda - Zajączki (6,0); OS 24: Grabin - Wilkowo (19,5); OS 25: Gardyny - Zybułtowo (10,0); OS 26: Gardyny - Zybułtowo (10,0); OS 27: Dąbrówno - Lewałd Wielki (5,0); SW 2: Ruman - Rumienica (3 x 4,3 = 13,0); OS 28: Mroczno - Rynek (7,0); OS 29: Kostkowo - Rybno (8,0); OS 30: Gradzanowo - Józefowo (8,5); SW 3: Dębie (3 x 3,5 = 10,5).
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda:
deszcz, mgła
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SW - próba szybkości płaskiej

Klasyfikacja generalna:
1. (1.*) Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 1. gr. IV 9918,6 pkt.
(2:45:18,6)
2. (2.*) Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Renault 5 TS 1. gr. II kl. 1-7 9980,4 pkt.
(2:46:20,4)
3. (3.*) Marian Bień
Janina Jedynakowa
PL
PL
OBR FSO -  Automobilklub Stomil Dębica
Automobilklub Warszawski
Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 2. gr. IV 10505,6 pkt.
(2:55:05,6)
4. (4.*) Lelio Lattari
Jan Borowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Turbo 1. gr. II kl. 9-15 10545,8 pkt.
(2:55:45,8)
5. (5.*) Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8 10895,2 pkt.
(3:01:35,2)
6. (6.*) Henryk Ziemski
Henryk Mieczaniec
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn BMW 2002 Ti 2. gr. II kl. 9-15 10909,0 pkt.
(3:01:49,0)
7. (7.*) Marek Varisella
Stanisław Brzozowski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 8 10948,2 pkt.
(3:02:28,2)
8. (8.*) Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. I kl. 8 10959,9 pkt.
(3:02:39,9)
9.   Rolf Petersen
Andre Bockelmann
D
D
  Porsche 911 Carrera RS (gr. III kl. 9-15) 11038,0 pkt.
(3:03:58,0)
10. (9.*) Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 1. gr. II kl. 8 11061,2 pkt.
(3:04:21,2)
11. (10.*) Tadeusz Dębowski
Krzysztof Szaykowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 2. gr. II kl. 8 11078,0 pkt.
(3:04:38,0)

12.

  Holger Bohne
Andreas Hansch

D
D

OBR FSO - ADAC Polski Fiat 125p 1500 (gr. I kl. 8)

11148,2 pkt.
(3:05:48,2)

13. (11.*) Marian Bublewicz
Stefan Osika
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 3. gr. II kl. 8 11335,2 pkt.
(3:08:55,2)
14. (12.*) Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 4. gr. II kl. 8 11356,4 pkt.
(3:09:16,4)

15.

  Hans Britth
Willy Andersson
S
S
Ford Ford Escort RS 2000 (gr. I kl. 9-15) 11400,6 pkt.
(3:10:00,6)
16. (13.*) Jerzy Kobyliński
Andrzej Wodziński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Rally 1. gr. I kl. 3-6 11492,2 pkt.
(3:11:32,2)
17. (14.*) Bogdan Drągowski
Marek Pawłowski
PL
PL
Ford - Automobilklub Warszawski Ford Escort 1300 1. gr. I kl. 7 11640,8 pkt.
(3:14:00,8)
18. (15.*) Andrzej Koper
Dariusz Szarejko
PL
PL
Automobilklub Warszawski Zastava 1100p 2. gr. I kl. 3-6 11672,2 pkt.
(3:14:32,2)
19. (16.*) Józef Ważny
Kazimierz Brzozowski
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Morski
Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 3. gr. IV 11690,4 pkt.
(3:14:50,4)

20.

  Paul Daniel Weinreich
Holger J. Moller-Nielsen

DK
DK

  Opel Kadett GT / E (gr. I kl. 9-15)

11824,8 pkt.
(3:17:04,8)

21. (17.*) Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 2. gr. I kl. 7 11883,2 pkt.
(3:18:03,2)

22.

  Henning Schou
Edmund Petan

DK
DK

  Volkswagen Golf 1600 (gr. I kl. 8)

11888,4 pkt.
(3:18:08,4)

23. (18.*) Zbigniew Bieniewski
Janusz Siniarski
PL
PL
Automobilklub Radomski Zastava 1100p 3. gr. I kl. 3-6 11961,0 pkt.
(3:19:21,0)
24. (19.*) Janusz Książkiewicz
Włodzimierz Kaszuba
PL
PL
OBR FSO - OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 4. gr. IV 12042,8 pkt.
(3:20:42,8)
25. (20.*) Andrzej Kleina
Janusz Kleina
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 127p 4. gr. I kl. 3-6 12085,4 pkt.
(3:21:25,4)
26. (21.*) Andrzej Kaczmarek
Andrzej Woźniak
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Zastava 1100p 5. gr. I kl. 3-6 12300,2 pkt.
(3:25:00,2)
27. (22.*) Ryszard Plucha
Henryk Krakowczyk
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski
Automobilklub Dolnośląski
Polski Fiat 125p 1500 5. gr. II kl. 8 12315,0 pkt.
(3:25:15,0)

28.

  Per Sendeger
Jens Esbensen

DK
DK

  Toyota Celica Lift Back 1600 (gr. I kl. 8)

12414,6 pkt.
(3:26:54,6)

29. (23.*) Tadeusz Buksowicz
Piotr Ślaski
PL
PL
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
Polski Fiat 125p 1300 3. gr. I kl. 7 12515,0 pkt.
(3:28:35,0)

30.

  Guy Colsoul
Eddy Nijs

B
B

Ford Ford Escort 1980 (gr. I kl. 9-15)

12558,8 pkt.
(3:29:18,8)

31.

  Michael Koumas
Mario Koutsodides

CY
CY

OBR FSO Polski Fiat 125p 1600 (gr. IV)

13059,8 pkt.
(3:37:39,8)

32. (24.*) Maciej Halczyński
Andrzej Feliks

PL
PL

Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 4. gr. I kl. 8 13133,4 pkt.
(3:38:53,4)
33. (25.*) Wiesław Cygan
Jacek Jurzak
PL
PL
FSM - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 1. gr. I kl. PF 126p 13364,6 pkt.
(3:42:44,6)
34. (26.*) Janusz Szerla
Bogusław Barcz
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 600 2. gr. I kl. PF 126p 13415,6 pkt.
(3:43:35,6)
35. (27.*) Andrzej Janiszewski
Włodzimierz Abramowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 600 3. gr. I kl. PF 126p 13630,4 pkt.
(3:47:10,4)

36.

  George Kimonides
Christos Hadjisavva

CY
CY

  Polski Fiat 125p 1500 (gr. II kl. 8)

13647,6 pkt.
(3:47:27,6)

37. (28.*) Andrzej Lubiak
Michał Gajdamowicz
PL
PL
FSM - Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 600 4. gr. I kl. PF 126p 14140,0 pkt.
(3:55:40,0)
38. (29.*) Ryszard Nowak
Michał Chroniowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 4. gr. I kl. 7 14263,4 pkt.
(3:57:43,4)
39. (30.*) Otto Tereszczak
Henryk Noga
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 6. gr. II kl. 8 14375,0 pkt.
(3:59:35,0)
40. (31.*) Stefan Antkiewicz
Tadeusz Walus
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 127p 6. gr. I kl. 3-6 14711,0 pkt.
(4:05:11,0)
41. (32.*) Paweł Noakowski
Krzysztof Martynowski
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 5. gr. I kl. PF 126p 14938,4 pkt.
(4:08:58,4)
42. (33.*) Bogusław Płoch
Jerzy Chmielowski

PL
PL

Automobilklub Rzeszowski Trabant 601 2. gr. II kl. 1-7 15111,8 pkt.
(4:11:51,8)
43. (34.*) Zbigniew Bębnista
Jerzy Karasiński
PL
PL
Automobilklub Radomski Polski Fiat 126p 600 6. gr. I kl. PF 126p 15425,2 pkt.
(4:17:05,2)

44.

(35.*)

Piotr Śnieg
Tomasz Śnieg
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 7. gr. I kl. PF 126p 15950,0 pkt.
(4:25:50,0)
45. (36.*) Stanisław Wesołowski
Jan Wojciechowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Ford Escort Mexico 1601 3. gr. II kl. 9-15 16286,2 pkt.
(4:31:26,2)

46.

  Lauzi Koskinen
Janusz Szajng
FIN
PL
  Fiat 128 X1 / 9 (gr. IV) 16769,2 pkt.
(4:39:29,2)
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
Odpadli:

OS 30

Stanisław Wyka
Karol Piekarski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  

OS 30

Marek Ryndak
Andrzej Maciejewski
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

po SW 2

Holger Helle
John Rasmussen

DK
DK

  Volvo 142 gr. II kl. 9-15  

po SW 2

Włodzimierz Dominowski
Andrzej Niewiadomski

PL
PL

Automobilklub Warszawski Ford Escort RS 2000 gr. I kl. 9-15  

OS 26

Wolfgang Sulc
Fritz Weixelbraun

A
A

  Porsche Carrera RS gr. III kl. 9-15 (limit
spóźnień)

OS 25

Jochen Schweiger
Burghard Wendel
D
D
  Alpine-Renault A 310 gr. III kl. 9-15 (brak
paliwa)

OS 25

Jeremi Doria-Dernałowicz
Karol Łosiak
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  

OS 25

Hans-Joachim Lummert
Peter Diekmann
D
D
  BMW 1602 gr. II kl. 8  

po OS 23

Andrzej Proć
Tadeusz Koć

PL
PL

  Fiat 131 Mirafiori gr. I kl. 8  

po OS 23

Kelle Moller
Kauko Peltonen
FIN
FIN
  Simca 1100 GTX gr. I kl. 7 (skrzynia
biegów)

OS 23

Soren Rasmussen
Jens Erik Rosborg
DK
DK
  Opel Ascona 1600 gr. I kl. 8  

OS 22

Ryszard Leś
Ryszard Kołtunik
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  

OS 22

Jerzy Poznański
Marek Ręcki
PL
PL
  Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

OS 17

Zbigniew Zapędowski
Roman Zapędowski
PL
PL
Automobilklub Łódzki BMW 2002 Ti gr. I kl. 9-15  

OS 16

Joan Komsza
Dimitru Telescu
RO
RO
  Renault 15 TS gr. IV  

OS 16

Stanisław Fiedor
Tadeusz Betlej
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 gr. II kl. 1-7  

OS 16

Leif Andersen
Henning Hermansen
DK
DK
  Toyota Celica GT 1600 gr. I kl. 8 (wypadek)

OS 15

Mariusz Grześkowiak
Paweł Grześkowiak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p (defekt)

OS 12

Wiktor Polak
Krzysztof Czarnecki
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 gr. IV  

OS 11

Bengt Lundstrom
Fergus Sager
S
S
  Toyota Celica GT 1600 gr. II kl. 8 (wypadek)

OS 10

Alfons Luksa
Bogdan Serowik
PL
PL
Automobilklub Opolski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8  

OS 9

Krystian Bielowski
Marek Oziębło
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  

OS 7

"Ronny" Blomme
Michel Ampel
B
B
  Porsche 911 Carrera RS gr. III kl. 9-15 (skrzynia
biegów)

OS 6

Marek Trzaskowski
Piotr Dąbkowski
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1600 gr. IV  

OS 6

Jan Diblik
Martin Kavasz
CS
CS
  Skoda 110 L gr. II kl. 1-7  

OS 5

Vic Dietmayer
Ossi Schurek
A
A
  Volkswagen Golf 1500 gr. II kl. 8  

OS 5

Henryk Mandera
Maciej Wisławski
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Wartburg 353 gr. II kl. 1-7  

OS 5

Andrzej Świder
Marian Wloka
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

OS 2

Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. IV (instalacja
elektryczna)

OS 2

Marian Wangrat
Krzysztof Winkowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 5 L gr. I kl. 7  

OS 1

Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Renault 12 Gordini gr. IV

(wypadek)

OS 1

Zbigniew Poniewski
Dariusz Poletyło
PL
PL
  Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

przed
SW 1

Juhani Kynsilehto
Martin Holmes

FIN
GB

OBR FSO Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. IV

(sprzęglo)

przed
SW 1

Jerzy Kindziuk
Henryk Trochimczuk

PL
PL

  Dacia 1300 gr. I kl. 7  
Wystartowało 80 załóg, sklasyfikowano 46.
 
Klasyfikacja zespołów klubowych (RSMP):
1. Automobilklub Warszawski I (Ciecierzyński, Lattari, Varisella) 31412,6
2. OKS Stomil Olsztyn I (Bublewicz, Landsberg, Groblewski) 32210,8
3. OKS Stomil Olsztyn II (Książkiewicz, Ważny, Ziemski) 35011,0
4. Automobilklub Śląski (Grychtoł, Masłowiec, Cygan) 35680,6
5. Automobilklub Warszawski II (Buksowicz, Koper, Janiszewski) 37817,6
6. Automobilklub Krakowski (Halczyński, Antkiewicz, Szerla) 41260,0
 
Klasyfikacja zespołów klubowych (międzynarodowa):

1.

Automobilklub Warszawski (Ciecierzyński, Lattari, Varisella) 31412,6

2.

OKS Stomil Olsztyn (Landsberg, Ziemski, Groblewski) 31784,6
 
Klasyfikacja zespołów narodowych:

1.

Polska (Ciecierzyński, Landsberg, Bień) 30404,0

2.

RFN (Petersen, Bohne, Schou) 34074,6
 
Klasyfikacja zespołów fabrycznych:

1.

OBR FSO I (Koumas, Ciecierzyński, Bień) 33483,4

2.

OBR FSO II (Książkiewicz, Bohne, Varisella) 34138,4

3.

Ford (Britth, Colsoul, Drągowski) 35327,4

<< 3 el. RSMP 1976 - R. Kormoran]
NEWS
[Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1976]
NEWS
[1 el. RSMP 1977 - R. Stomil >>
[Rajd Warszawski 1976 - lista startowa]
NEWS