<< 4 el. RSMP 1975 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1975] [1 el. RSMP 1976 - R. Stomil >>
[R. Warszawski 1975 - klasyfikacja międzynarodowa]
[R. Warszawski 1975 - lista startowa]


7-8.11.1975 - 13. Rajd Warszawski "Polskiego Fiata" - 5 eliminacja RSMP

Baza rajdu: Warszawa
Dystans:
1104 km, w tym 28 odcinków specjalnych (o łącznej długości 254 km), 2 próby wyścigowe i 1 próba slalomowa.
Próby sportowe:
- 7.11: SW 1: Wisłostrada - ul. Krasińskiego (5 x 1,2 km = 6,0 km); OS 1: Kąty Węgierskie - Legionowo (5,0 km); OS 2: Józefowo - Gradzanowo Zbęskie (6,5); OS 3: Ruda - Gutowo (4,5); OS 4: Gutowo - Brzozie (14,0) (odwołano); OS 5: Marzęcice - Kaługa (12,0) (odwołano); OS 6: Mroczno - Rynek (7,0); OS 7: Prusy - Lewałd Wielki (11,5); OS 8: Rumian - Elgowo (4,5); OS 9: Wygoda - Wałdyki (8,0); OS 10: Grabin - Wilkowo (19,0); OS 11: Zybułtowo - Gordyny (10,0)
- 8.11: OS 12: Prusy - Lewałd Wielki (11,5); OS 13: Rumian - Elgowo (4,5); OS 14: Wygoda - Wałdyki (8,0); OS 15: Marzęcice - Kaługa (12,0); OS 16: Brzozie - Gutowo (14,0); OS 17: Ruda - Gutowo (4,5); OS 18: Mroczno - Rynek (7,0); OS 19: Prusy - Lewałd Wielki (11,5); OS 20: Rumian - Elgowo (4,5); OS 21: Gordyny - Zybułtowo (10,0); OS 22: Grabin - Wilkowo (19,0); OS 23: Gordyny - Zybułtowo (10,0); OS 24: Dąbrówno - Lewałd Wielki (5,0); SW 2: Rumian - Rumienica - Gutowo (3 x 4,5 km = 13.50 km); OS 25: Rynek - Mroczno (7,0); OS 26: Gutowo - Ruda (4,5); OS 27: Gradzanowo Zbęskie - Józefowo (6,5); OS 28: Białobrzegi - Beniaminów (5,0).
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: mgła, deszcz
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SW - próba szybkości płaskiej

Klasyfikacja generalna:
1. Andrzej Jaroszewicz
Ryszard Żyszkowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Fiat 124 Abarth Rallye gr. III-IV 8670,4 pkt.
(2:24:30,4)
2. Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 1. gr. II kl. 8 9204,8 pkt.
(2:33:24,8)
3. Włodzimierz Groblewski
Kazimierz Roćko
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8 9357,4 pkt.
(2:35:57,4)
4. Marek Karczewski
Stanisław Brzozowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 8 9410,2 pkt.
(2:36:50,2)
5. Tadeusz Dębowski
Krzysztof Szaykowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 2. gr. II kl. 8 9511,2 pkt.
(2:38:31,2)
6. Jeremi Doria-Dernałowicz
Karol Łosiak
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. I kl. 8 9592,4 pkt.
(2:39:52,4)
7. Dominik Mydlarski
Richard Bisanz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 3. gr. II kl. 8 9704,2 pkt.
(2:41:44,2)
8. Marian Bublewicz
Henryk Mieczaniec
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 7 9781,4 pkt.
(2:43:01,4)
9. Jerzy Kobyliński
Ryszard Ryzel
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 4. gr. I kl. 8 9853,0 pkt.
(2:44:13,0)
10. Janusz Książkiewicz
Józef Ważny
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 4. gr. II kl. 8 9965,2 pkt.
(2:46:05,2)
11. Czesław Zadygowicz
Jerzy Kindziuk
Automobilklub Podlaski Dacia 1300 1. gr. I kl. 7 9966,4 pkt.
(2:46:06,4)
12. Lelio Lattari
Franciszek Aromiński
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 2000 GTV 1. gr. I kl. 9-13 9994,0 pkt.
(2:46:34,0)
13. Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
Automobilklub Śląski Zastava 1100p 1. gr. I kl. 5-6 10052,6 pkt.
(2:47:32,6)
14. Włodzimierz Markowski
Wiesław Grabarczyk
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 5. gr. I kl. 8 10156,8 pkt.
(2:49:16,8)
15. Ryszard Luciński
Krzysztof Kołtun
Automobilklub Warszawski BMW 1600 Ti 6. gr. I kl. 8 10276,2 pkt.
(2:51:16,2)
16. Krzysztof Załuski
Andrzej Janiszewski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 7. gr. I kl. 8 10606,6 pkt.
(2:56:46,6)
17. Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. I kl. 7 10634,8 pkt.
(2:57:14,8)
18. Stanisław Ciecierski
Henryk Sarnowski
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 5. gr. II kl. 8 10679,4 pkt.
(2:57:59,4)
19. Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
AMK Stomil Olsztyn Trabant 601 1. gr. II kl. 1-2 10812,0 pkt.
(3:00:12,0)
20. Stefan Saliński
Henryk Krakowczyk
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 1. gr. II kl. 3-6 10852,2 pkt.
(3:00:52,2)
21. Janusz Dąbrowski
Elżbieta Zulicz
Automobilklub Śląski Fiat 128 Sport SL 2. gr. II kl. 7 10900,8 pkt.
(3:01:40,8)
22. Zbigniew Zapędowski
Andrzej Szosland
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 125p 2. gr. I kl. 9-13 10913,0 pkt.
(3:01:53,0)
23. Zbigniew Bieniewski
Maciej Furmankiewicz
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Sport 2. gr. I kl. 5-6 10944,0 pkt.
(3:02:24,0)
24. Tadeusz Turczuk
Stanisław Turczuk
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. III-IV 11019,1 pkt.
(3:03:39,1)
25. Janina Jedynakowa
Krystyna Nojszewska
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 6. gr. II kl. 8 11057,8 pkt.
(3:04:17,8)
26. Ryszard Plucha
Ryszard Falkowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 7. gr. II kl. 8 11139,4 pkt.
(3:05:39,4)
27. Krzysztof Czarnecki
Wiktor Polak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. I kl. 7 11156,0 pkt.
(3:05:56,0)
28. Zbigniew Poniewski
Jan Staworzyński
Automobilklub Kielecki Polski Fiat 125p 1300 3. gr. II kl. 7 11173,2 pkt.
(3:06:13,2)
29. Andrzej Niewiadomski
Maciej Jasiński
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Tii 3. gr. I kl. 9-13 11202,0 pkt.
(3:06:42,0)
30. Henryk Ziemski
Stefan Osika
AMK Stomil Olsztyn BMW 2002 Ti 4. gr. I kl. 9-13 11268,4 pkt.
(3:07:48,4)
31. Maciej Wisławski
Tadeusz Huziel
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Sport 3. gr. I kl. 5-6 11374,4 pkt.
(3:09:34,4)

32.

Wojciech Noworyta
Henryk Podsiedlik
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1500 8. gr. I kl. 8

11413,8 pkt.
(3:10:13,8)

33. Janusz Litwicki
Andrzej Pasiński
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 127p 2. gr. II kl. 3-6 11713,4 pkt.
(3:15:13,4)
34. Witold Kołder
Tomasz Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Trabant 601 1. gr. I kl. 1-2 12162,8 pkt.
(3:22:42,8)
35. Marek Oryński
Maciej Halczyński
Automobilklub Krakowski Syrena 105 3. gr. II kl. 3-6 12308,6 pkt.
(3:25:08,6)
36. Wiesław Cygan
Tomasz Jordan
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 2. gr. II kl. 1-2 12626,0 pkt.
(3:30:26,0)
37. Andrzej Koper
Dariusz Szarejko
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 2. gr. I kl. 1-2 12684,2 pkt.
(3:31:24,2)
38. Paweł Noakowski
Krzysztof Martynowski
Automobilklub Śląski Trabant 601 3. gr. I kl. 1-2 13363,8 pkt.
(3:42:43,8)
39. Jerzy Mazur
Ryszard Nowak
Automobilklub Dolnośląski Trabant 601 4. gr. I kl. 1-2 13557,2 pkt.
(3:45:57,2)
40. Andrzej Lubiak
Tadeusz Porębski
Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 3. gr. II kl. 1-2 14493,8 pkt.
(4:01:33,8)
41. Kazimierz Kolinka
Wincenty Zbierkowski
Automobilklub Łódzki Trabant 601 5. gr. I kl. 1-2 16294,2 pkt.
(4:31:34,2)
42. Jarosław Frankowicz
Marek Frankowicz
Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 600 6. gr. I kl. 1-2 16739,2 pkt.
(4:38:59,2)
Odpadli:

OS 22

Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
Automobilklub Warszawski Renault 5 gr. I kl. 7

(wypadek)

OS 8

Marek Varisella
Leszek Borkowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8

(wypadek)

OS 8

Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8

(półoś)

OS 6

Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
AMK Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Renault 12 Gordini gr II kl. 8

(wypadek)

  Krzysztof Komornicki
Janusz Wojtyna
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p gr. III-V

(wał
napędowy)

  Włodzimierz Dominowski
Marek Pawłowski
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Turbo gr. II kl. 9-13  
  Marian Bień
Andrzej Turczyński
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
  Jan Wojciechowski
Andrzej Wodziński
Automobilklub Warszawski Fiat 128 gr. II kl. 7  
  Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
  Tadeusz Bogusz
Zbigniew Baran
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 gr. II kl. 3-6  
  Jerzy Udziela
Janusz Kasina
Automobilklub Krakowski Syrena 105 gr. II kl. 3-6  
  Andrzej Kleina
Andrzej Drewniak
AMK Drwęca Ostróda Trabant 601 gr. II kl. 1-2  
  Andrzej Bielewicz
Tadeusz Hoppe
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Tii Touring gr. I kl. 9-13  
  Krystian Bielowski
Zbigniew Szafrański
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8  
  Krystyna Pyrkosz
Elzbieta Tereszczak
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8  
  Andrzej Świder
Stanisław Krystkiewicz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 127p gr. I kl. 5-6  
  Andrzej Grzegorzek
Jerzy Komraus
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  
  Mieczysław Kleczek
Tadeusz Wąsik
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  
  Zbigniew Baranowski
Bogumił Baranowski
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  
  Mirosław Krachulec
Grzegorz Strzelczyk
Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p gr. I kl. 1-2  
  Marek Ryndak
Stefan Antkiewicz
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p gr. I kl. 1-2  
Wystartowało 63 załogi, ukończyło rajd 42.
 
Klasyfikacja zespołów klubowych:

1.

Auto-Moto-Klub Stomil Olsztyn I (Groblewski, Bublewicz, Radecki)

27

2.

Automobilklub Warszawski I (Jaroszewicz, Lattari, Karczewski) 24

3.

Automobilklub Warszawski II (Dębowski, Bieniewski, Doria-Dernałowicz) 16

4.

Auto-Moto-Klub Stomil Olsztyn II (Książkiewicz, Ciecierski, Markowski) 7
 
Puchar FSO:

1.

Auto-Moto-Klub Stomil Olsztyn (Groblewski, Bublewicz, Książkiewicz) 29096,0

<< 4 el. RSMP 1975 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1975] [1 el. RSMP 1976 - R. Stomil >>
[R. Warszawski 1975 - klasyfikacja międzynarodowa]
[R. Warszawski 1975 - lista startowa]