<< 2 el. RSMP 1975 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1975] [4 el. RSMP 1975 - R. Wisły >>
<< Rajd Polski 1974] [Rajd Polski 1975 - ERC] [Rajd Polski 1976 >>
[Rajd Polski 1975 - lista startowa]


11-12.07.1975 - 35. Rajd Polski - 3 eliminacja RSMP *

* - do klasyfikacji RSMP zaliczana była tylko część trasy rajdu do OS-u 23.

Baza rajdu: Wrocław
Dystans: Część trasy rajdu zaliczana do RSMP miała długość 907 km (do OS-u 23).
Próby sportowe:
- I etap (11.07): OS 1: Skałka - Bogdaszowice (3,0 km), OS 2: Chwaliszów - Świebodzice (5,5), OS 3: Michałkowa - Walim (6,0), OS 4: Walim - Rościszów (9,0), OS 5: Kamionki - Sokolec (10,0), OS 6: Wolibórz - Jodłownik (8,5), SG 1 / OS 7: Radków - SG 1: Karłów (9,0) - OS 7: Wolany (23,5), OS 8: Duszniki - Młoty (18,5), SW: Spalona - Poniatów - Mostowice - Spalona (3 x 23 km = 69,0 km), OS 9: Idzików - Sienna (7,0 km), OS 10: Lądek Zdrój - Złoty Stok (15,5), OS 11: Kamionki - Sokolec (10,0), OS 12: Wolibórz - Jodłownik (8,5), SG 2 / OS 13: Radków - SG 2: Karłów (9,0) - OS 13: Wolany (23,5), OS 14: Duszniki - Młoty (18,5), OS 15: Idzików - Sienna (7,0), OS 16: Lądek Zdrój - Złoty Stok (15,5), OS 17: Rościszów - Walim (9,0), OS 18: Walim - Michałkowa (6,0);
- II etap (12.07): OS 19: Świebodzice - Chwaliszów (5,5), OS 20: Męcinka - Pomocne (4,0), OS 21: Radzyń - Dziwiszów (6,0), OS 22: Stróżnica - Wojków (9,0), OS 23: Przełęcz Kowarska - Jarkowice (5,0).
Nawierzchnia: asfalt + szuter
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkości górskiej
SW - próba szybkości płaskiej

(Wyniki nieoficjalne)

Klasyfikacja generalna:

1. Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
AMK Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Renault 17 Gordini 1. gr. II kl. 9-13 10066,6 pkt.
(2:47:46,6)
2. Andrzej Jaroszewicz
Ryszard Żyszkowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Fiat 124 Abarth Rallye gr. III-IV kl. 1-13 10117,6 pkt.
(2:48:37,6)
3. Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 1. gr. II kl. 8

10995,2 pkt.
(3:03:15,2)

4. Krzysztof Komornicki
Janusz Wojtyna
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 2. gr. II kl. 8 11105,0 pkt.
(3:05:05,0)
5. Lelio Lattari
Andrzej Martynkin
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 2000 GTV 1. gr. I kl. 9-13

11478,2 pkt.
(3:11:18,2)

6. Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 3. gr. II kl. 8 11607,6 pkt.
(3:13:27,6)
7. Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
Automobilklub Warszawski Renault 5 1. gr. I kl. 7 11681,9 pkt.
(3:14:41,9)

8.

Dominik Mydlarski
Richard Bisanz
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 4. gr. II kl. 8 11751,2 pkt.
(3:15:51,2)

9.

Marian Bień
Andrzej Turczyński
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 5. gr. II kl. 8 11933,6 pkt.
(3:18:53,6)

10.

Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8 11974,0 pkt.
(3:19:34,0)

11.

Tadeusz Dębowski
Krzysztof Szaykowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 6. gr. II kl. 8 11992,4 pkt.
(3:19:52,4)

12.

Janusz Książkiewicz
Józef Ważny
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 7. gr. II kl. 8 12080,0 pkt.
(3:21:20,0)

13.

Marian Bublewicz
Henryk Mieczaniec
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 7 12100,0 pkt.
(3:21:40,0)

14.

Jerzy Kobyliński
Ryszard Ryzel
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 8 12247,2 pkt.
(3:24:07,2)
15. Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. I kl. 7 12295,2 pkt.
(3:24:55,2)

16.

Włodzimierz Dominowski
Marek Pawłowski
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Turbo 2. gr. II kl. 9-13 12313,7 pkt.
(3:25:13,7)

17.

Andrzej Mielcarek
Paweł Tomaszewski
Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 127p 1. gr. I kl. 5-6 12733,4 pkt.
(3:32:13,4)

18.

Stefan Znamirowski
Henryk Pineles
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. II kl. 7 12741,0 pkt.
(3:32:21,0)

19.

Andrzej Witkowicz
Marek Rompel
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. I kl. 8 12783,6 pkt.
(3:33:03,6)

20.

Andrzej Świder
Stanisław Krystkiewicz
Automobilklub Śląski Polski Fiat 127p 2. gr. I kl. 5-6 13013,8 pkt.
(3:36:53,8)
21. Krzysztof Różewski
Andrzej Zembrzuski
Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. I kl. 7 13020,4 pkt.
(3:37:00,4)

22.

Ryszard Plucha
Ryszard Falkowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 8. gr. II kl. 8 13071,0 pkt.
(3:37:51,0)
23. Henryk Podsiedlik
Zygmunt Janujowicz
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. II kl. 7 13074,2 pkt.
(3:37:54,2)

24.

Zbigniew Bieniewski
Maciej Furmankiewicz
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Sport 3. gr. I kl. 5-6 13146,6 pkt.
(3:39:06,6)

25.

Andrzej Orłowski
Bogumił Targosz
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 4. gr. II kl. 7 13148,4 pkt.
(3:39:08,4)
26. Tadeusz Fuglewicz
Waldemar Machnik
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p gr. V 13214,0 pkt.
(3:40:14,0)

27.

Andrzej Niewiadomski
Janusz Kiljańczyk
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Tii 2. gr. I kl. 9-13 13248,2 pkt.
(3:40:48,2)

28.

Andrzej Bielewicz
Tadeusz Hoppe
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Tii Touring 3. gr. I kl. 9-13 13296,0 pkt.
(3:41:36,0)

29.

Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
AMK Stomil Olsztyn Trabant 601 1. gr. II kl. 1-2 13343,2 pkt.
(3:42:23,2)

30.

Zbigniew Zapędowski
Andrzej Szosland
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 125p 4. gr. I kl. 9-13 13368,0 pkt.
(3:42:48,0)

31.

Marek Karczewski
Jerzy Dyszy
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 4. gr. I kl. 8 13395,4 pkt.
(3:43:15,4)

32.

Wojciech Noworyta
Jan Wróbel
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 5. gr. I kl. 8 13401,8 pkt.
(3:43:21,8)

33.

Janina Jedynakowa
Krystyna Nojszewska
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 9. gr. II kl. 8 13453,8 pkt.
(3:44:13,8)

34.

Janusz Litwicki
Andrzej Pasiński
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 127p 1. gr. II kl. 5-6 13598,0 pkt.
(3:46:38,0)

35.

Andrzej Lubiak
Marek Szczepaniak
Automobilklub Morski Trabant 601 2. gr. II kl. 1-2 13811,0 pkt.
(3:50:11,0)

36.

Jeremi Doria-Dernałowicz
Karol Łosiak
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 6. gr. I kl. 8 14290,4 pkt.
(3:58:10,4)
37. Zenon Charoński
Bogusław Grum
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p gr. V 14361,0 pkt.
(3:59:21,0)

38.

Zenon Chęciński
Zdzisław Horoński
Automobilklub Wielkopolski Trabant 601 3. gr. II kl. 1-2 14682,6 pkt.
(4:04:42,6)

39.

Witold Kołder
Tomasz Stawowczyk
Automobilklub Krakowski Trabant 601 1. gr. I kl. 1-2 14721,2 pkt.
(4:05:21,2)
40. Janusz Głąbiński
Jerzy Mentel
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 5. gr. II kl. 7 14834,4 pkt.
(4:07:14,4)

41.

Zbigniew Baranowski
Bogumił Baranowski
Automobilklub Śląski Trabant 601 2. gr. I kl. 1-2 14964,2 pkt.
(4:09:24,2)

42.

Andrzej Grzegorzek
Jerzy Komraus
Automobilklub Śląski Trabant 601 3. gr. I kl. 1-2 14983,0 pkt.
(4:09:43,0)

43.

Jerzy Mazur
Andrzej Kukurudza
Automobilklub Dolnośląski Trabant 601 4. gr. I kl. 1-2 15020,8 pkt.
(4:10:20,8)

44.

Krystyna Pyrkosz
Elżbieta Tereszczak
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 7. gr. I kl. 8 15340,6 pkt.
(4:15:40,6)

45.

Jarosław Frankowicz
Marek Frankowicz
Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 5. gr. I kl. 1-2 16299,0 pkt.
(4:31:39,0)

46.

Kazimierz Kolinka
Wincenty Zbierkowski
Automobilklub Łódzki Trabant 601 6. gr. I kl. 1-2 16397,4 pkt.
(4:33:17,4)

47.

Marek Oryński
Krzysztof Białka
Automobilklub Krakowski Syrena 105 1. gr. II kl. 3-4 16532,6 pkt.
(4:35:32,6)

Odpadli:

OS 19 Ryszard Nowicki
Wojciech Schramm
OBR FSO - Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8 (korbowód)
OS 18 Stefan Saliński
Henryk Krakowczyk
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 gr. II kl. 5-6  

OS 17

Jerzy Udziela
Janusz Wysoczyński
Automobilklub Krakowski Syrena 105 gr. II kl. 3-4  

OS 17

Wacław Janowski
Marian Woszczyna
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p gr. I kl. 8  

OS 16

Tadeusz Kudłaty
Zdzisław Nowak
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p gr. I kl. 8  
OS 16 Włodzimierz Markowski
Wiesław Grabarczyk
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 (wypadek)
OS 15 Janusz Dąbrowski
Zenon Keller
Automobilklub Śląski Fiat 128 Sport SL gr. I kl. 7  

OS 13

Wiesław Cygan
Tomasz Jordan
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p gr. II kl. 1-2

(silnik)

OS 12

Albin Śliski
Janusz Szajng
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  

OS 11

Henryk Metych
Ryszard Bilewicz
  Polski Fiat 125p gr. I kl. 8  
OS 11 Krzysztof Janarek
Roman Pulchny
Automobilklub Krakowski Fiat 124 gr. I kl. 7  

OS 11

Mieczysław Kleczek
Tadeusz Wąsik
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  

OS 9

Krystian Bielowski
Zbigniew Szafrański
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
SW Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8 (wypadek)
OS 8 Tadeusz Turczuk
Stanisław Turczuk
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p gr. V  

OS 8

Maciej Sowiński
Tadeusz Przybysz
Automobilklub Stomil Dębica BMW 2002 Tii gr. I kl. 9-13  

OS 8

Tadeusz Maftyjewicz
Janusz Błaszkiewicz
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8  

OS 7

Jerzy Moląg
Maciej Bosowski
Automobilklub Krakowski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  

OS 6

Janusz Szerla
Zbigniew Baran
  Polski Fiat 126p gr. II kl. 1-2  

OS 6

Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
Automobilklub Śląski Polski Fiat 127p gr. I kl. 5-6  

OS 6

Marek Ryndak
Otto Tereszczak
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p gr. I kl. 1-2 (wypadek)
OS 5 Marek Varisella
Stanisław Brzozowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8 (wypadek)

OS 5

Henryk Mandera
Jerzy Sobczyk
Automobilklub Stomil Dębica Wartburg 353 gr. II kl. 5-6  

OS 4

Ryszard Adamek
Andrzej Brzeziński
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 127p gr. II kl. 5-6  
OS 4 Andrzej Dąbrowski
Leszek Borkowski
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 (wypadek)

Wystartowały 72 załogi, ukończyły rajd 47.

 
Klasyfikacja zespołowa:

1.

Auto-Moto-Klub Stomil Olsztyn  

<< 2 el. RSMP 1975 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1975] [4 el. RSMP 1975 - R. Wisły >>
<< Rajd Polski 1974] [Rajd Polski 1975 - ERC] [Rajd Polski 1976 >>
[Rajd Polski 1975 - lista startowa]