<< 1 el. RSMP 1972 - R. Stomil] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [3 el. RSMP 1972 - R. Kormoran >>
[Rajd Dolnośląski 1972 - lista startowa]


19-21.05.1972 - 16. Rajd Dolnośląski - 2 eliminacja RSMP

Dystans: 996 km
Próby sportowe:
- 19.05: OS 1: Złoty Stok - Lądek Zdrój (16 km); OS 2: Gniewoszów - Nowa Bystrzyca (24); OS 3: Młoty - Duszniki (17)
- 20.05: OS 4: Włodowice - Świerki (8); OS 5: Wolibórz - Jodłownik (13); OS 6: Rościszów - Walim (9); SG 1: Piechowice - Michałowice (3); OS 7: Przełęcz Kowarska - Jarkowice (7); OS 8: Świerki - Włodowice (8); OS 9: Lądek Zdrój - Złoty Stok (16); SG 2 i OS 10: Walim - Walim szczyt (3) meta SG - Rościszów (9) meta OS.
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: deszcz i mgła.
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkości górskiej

Klasyfikacja generalna:

1. Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S gr. III-IV kl. 9-13 5045,4 pkt.
2. Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
Automobilklub Wielkopolski BMW 2002 Ti Alpina 1. gr. II kl. 9-13 5386,2 pkt.
3. Marian Bień
Zbigniew Kołaczkowski
Automobilklub Krakowski Porsche 911 T gr. III-IV kl. 9-13 5405,8 pkt.
4. Krzysztof Komornicki
Błażej Krupa
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 1. gr. II kl. 8 5620,4 pkt.
5. Jerzy Landsberg
Marian Wangrat
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 2. gr. II kl. 8 5703,4 pkt.
6. Marek Varisella
Janina Jedynakowa
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 7 6415,7 pkt.
7. Jerzy Dobrzański
Czesław Murawski
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. II kl. 8 6472,8 pkt.
8. Paweł Stranz
Mieczysław Spychalski
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. I kl. 7 6833,2 pkt.
9. Wiesław Mrówczyński
Bronisław Czekała
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Łódź
Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8 7029,2 pkt.
10. Henryk Mandera
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Wartburg 353 1. gr. II kl. 5-6 7082,6 pkt.

11.

Maciej Sowiński
Zbigniew Kempiński
Automobilklub Łódź Polski Fiat 125p 1300 2. gr. I kl. 7 7168,4 pkt.
12. Henryk Krakowczyk
Janusz Dąbrowski
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 1. gr. I kl. 5-6 7586,9 pkt.
13. Marian Skrzypek
Bogdan Otfinowski
Automobilklub Krakowski BMW 2002 1. gr. I kl. 9-13 7699,4 pkt.

14.

Ryszard Pawlitka
Ryszard Siadkowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 3. gr . I kl. 7 7782,2 pkt.
15. Andrzej Nytko
Jacek Chmielewski
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Skoda 110 S 2. gr. II kl. 5-6 8373,8 pkt.
16. Andrzej Przewłocki
Witold Olbrych
Automobilklub Śląski Wartburg 353 3. gr. II kl. 5-6 8954,2 pkt.
17. Jan Tagowski
Antoni Wloka
Automobilklub Częstochowski Trabant 601 1. gr. II kl. 1-2 9704,4 pkt.
18. Mario Graziani
Wojciech Chodorowski
Automobilklub Morski Alfa Romeo 2000 GTV 2. gr. II kl. 9-13 10799,8 pkt.
19. Stanisław Ciecierski
Henryk Ziemski
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Syrena 104 1. gr. II kl. 3-4 10811,2 pkt.

20.

Jacek Żukowski
Ireneusz Stankiewicz
Automobilklub Śląski Trabant 601 2. gr. II kl. 1-2 10880,0 pkt.
21. Wacław Parylak
Ryszard Bazała
Automobilklub Dolnośląski Trabant 601 3. gr. II kl. 1-2 11017,9 pkt.
22. Wincenty Zbierkowski
Lech Wójcik
Automobilklub Łódzki Syrena 104 1. gr. I kl. 3-4 12086,6 pkt.
23. Henryk Podsiedlik
Janusz Karcz
Automobilklub Dolnośląski Syrena 104 2. gr. I kl. 3-4 13052,0 pkt.

Odpadli m. in.:

  Karol Rimler
Jacek Matkowicz
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Fiat 125 gr. I kl. 9-13 (defekt)
  Ryszard Nowicki
Wojciech Schramm
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (wycieraczki)
  Krzysztof Strykier
Piotr Mystkowski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (defekt)
  Włodzimierz Groblewski
Janusz Książkiewicz
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 (defekt)
  Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8

(wypadek)

  Janusz Wojtyna
?
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Wartburg 353 gr. II kl. 5-6 (defekt)
  Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Trabant 601 gr. II kl. 1-2 (wał)

Wystartowało 68 załóg, ukończyło 28, sklasyfikowano 24.

 

Klasyfikacja zespołowa:

1.

Auto Moto Klub OZOS Olsztyn (Landsberg, Komornicki, Ciecierski) 24

<< 1 el. RSMP 1972 - R. Stomil] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [3 el. RSMP 1972 - R. Kormoran >>
[Rajd Dolnośląski 1972 - lista startowa]