<< 5 el. RSMP 1971 - R. Warszawski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [2 el. RSMP 1972 - R. Dolnośląski >>
[Rajd Stomil 1972 - lista startowa]


3-4.03.1972 - 1. Rajd Stomil - 1 eliminacja RSMP + el. RSMOK

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 1123 km
Próby sportowe:
- I etap (3.03): OS 1: Chełm - Bielany (5 km); OS 2: Młynne - Żegocina (7); OS 3: Tymowa - Iwkowa (6); OS 4: Dąbrowa - Gródek nad Dunajcem (11); OS 5: Gładyszów - Małostów (7); OS 6: Przysietnica - Izdebki (6); OS 7: Tyrawa Wołoska - Załuż (8)
- I etap (4.03): OS 8: Mchawa - Kalnica (5); OS 9: Krasna - Korczyna (9); OS 10: Załuż - Tyrawa Wołoska (8); OS 11: Izdebki - Przysietnica (6); OS 12: Korczyna - Krasna (9)
- II etap (4.03): SZH: Dębica, plac przed zakładem "Stomil"; OS 13: Rzuchowa - Janowice (8); OS 14: Gródek nad Dunajcem - Dąbrowa (11); OS 15: Iwkowa - Tymowa (6); OS 16: Żegocina - Młynne (7); SG: Stara Wieś - Góra Ostra (6); OS 17: Kasina Wielka - Skrzydlna (5); OS 18: Bielany - Chełm (5)
Nawierzchnia: asfalt
----------------------------------
OS - odcinek specjalny
SZH - próba zrywu i hamowania
SG - próba szybkości górskiej

Klasyfikacja generalna:

1. (1.*) Marian Bień
Zbigniew Kołaczkowski
Centralne Laboratorium Oponiarskie - Automobilklub Krakowski Porsche 911 T gr. III-IV kl. 1-13 5869,6 pkt.
2. (2.*) Andrzej Jaroszewicz
Tomasz Ciecierzyński
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. gr. II kl. 8 6028,2 pkt.
3.   Ewald Pauli (D)
Ryszard Żyszkowski

Automobilklub Warszawski
BMW 2002 Ti (gr. II kl. 9-13) 6221,1 pkt.
4. (3.*) Jerzy Landsberg
Marian Wangrat
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 2. gr. II kl. 8 6496,2 pkt.
5. (4.*) Marek Szramowski
Marek Muszyński
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 7 6546,6 pkt.
6. (5.*) Włodzimierz Groblewski
Janusz Książkiewicz
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8 7113,9 pkt.
7. (6.*) Eugeniusz Bogusz
Jan Ożóg
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 125p 1300 1. gr. I kl. 7 7197,0 pkt.
8. (7.*) Marek Varisella
Antoni Ryniak
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. II kl. 7 7231,1 pkt.
9. (8.*) Kazimierz Jaromin
Krzysztof Paczka
Automobilklub Krakowski Zastava 750 1. gr. II kl. 3-4 7505,0 pkt.
10. (9.*) Krzysztof Strykier
Błażej Krupa
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. II kl. 8 7937,1 pkt.
11. (10.*) Adam Masłowiec
Konrad Rutkowski
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. II kl. 7 7968,5 pkt.
12. (11.*) Janusz Wojtyna
Janusz Kordis
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn BMW 2002 Ti 1. gr. II kl. 9-13 8033,7 pkt.
13.   Ferenc Kelemen (H)
Karoly Pulvary (H)
  Polski Fiat 125p 1500 (gr. I kl. 8)  
14. (12.*) Jerzy Puchalski
Stanisław Brzozowski
Centralne Laboratorium Oponiarskie - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 8 8110,6 pkt.
15. (13.*) Henryk Mandera
Zenon Keller
Automobilklub Śląski Wartburg 353 1. gr. II kl. 5-6 8836,3 pkt.
16. (14.*) Andrzej Świder
Marian Wloka
Automobilklub Śląski Trabant 601 1. gr. II kl. 1-2 9085,9 pkt.
17. (15.*) Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Trabant 601 2. gr. II kl. 1-2 9244,0 pkt.
18. (16.*) Henryk Krakowczyk
Janusz Dąbrowski
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 1. gr. I kl. 3-4 9824,6 pkt.
19. (17.*) Krystian Bielowski
Anastazy Stanik
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. I kl. 7 9839,9 pkt.

20.

(18.*) Karol Fober
Kazimierz Lanc
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. I kl. 7  
21. (19.*) Alojzy Orawiec
Andrzej Kapitan
Automobilklub Śląski Syrena 104 2. gr. II kl. 3-4 10849,7 pkt.
22.   Gyoergy Szenttornyai (H)
Laszlo Szenttornyai (H)
  Trabant 601 (gr. I kl. 1-2)

10899,7 pkt.

23. (20.*) Tomasz Gozdecki
Bogdan Drągowski
Automobilklub Rzeszowski
Automobilklub Warszawski
Honda Z 600 3. gr. II kl. 1-2 13094,7 pkt.
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Zdyskwalifikowani:

  Włodzimierz Markowski
Włodzimierz Śniady
Automobilklub Warmińsko-Mazurski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8

(niedozwolone
przeróbki)

Odpadli m. in.:

  Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
Centralne Laboratorium Oponiarskie - Automobilklub Wielkopolski BMW 2002 Ti Alpina gr II kl. 9-13

(tylny
most)

  Janusz Zemła
Jacek Łucyszyn
Automobilklub Krakowski Warszawa 202 gr. II kl. 9-13

(wykluczenie - stan
techniczny pojazdu)

  Jerzy Dobrzański
Wojciech Schramm
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
  Bogdan Słowikowski
Andrzej Stachurski
Automobilklub Lubelski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8

(łożysko
koła)

  Edmund Oprocha
Mieczysław Banaś
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
  Bogusław Jasina
Jerzy Burdzanowski
Automobilklub Lubelski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7

(wypadek)

  Zbigniew Nadolny
Lech Wójcik
Automobilklub Łódź Trabant 600 gr. I kl. 1-2  

Wystartowało 51 załóg, ukończyło rajd 31, sklasyfikowano 23.


<< 5 el. RSMP 1971 - R. Warszawski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [2 el. RSMP 1972 - R. Dolnośląski >>
[Rajd Stomil 1972 - lista startowa]