<< 2 el. RSMP 1970 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1970] [4 el. RSMP 1970 - R. Wiślański >>

<< Rajd Polski 1969]

[Rajd Polski 1971 - RSMP >>
[Rajd Polski 1971 - ERC >>

[Rajd Polski 1970 - lista startowa]


16-19.07.1970 - 30. Rajd Polski - 3 eliminacja RSMP + 12 el. ERC + 2 el. PPiP

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 2766 km
Próby sportowe:
- I etap (16.07): OS 1: Szczyrk - Salmopol (8,0 km);
- I etap (17.07): OS 2: Wolibórz - Jodłownik (8,0); OS 3: Rościszów - Walim (8,5); OS 4: Świerki - Włodowice (9,0); OS 5: Radków - Kudowa Zdrój (18,0); OS 6: Salmopol - Szczyrk (8,0); SG 1: Zawoja - Zubrzyca (7,0); OS 7: Jaszczurówka - Wierch Poroniec (13,0); OS 8: Żebraczka - Berest (7,0); OS 9: Rzepedź - Tarnawa Dolna (8,0); OS 10: Wetlina - Ustrzyki Górne (16,0); OS 11: Gródek nad Dunajcem - Dąbrowa (11,0); OS 12: Żegocina - Młynne (7,0); OS 13: Limanowa - Zbłudza (14,0);
- II etap (18.07): OS 14: Wola Justowska - Kryspinów (5,5); OS 15: Zawoja - Zubrzyca Górna (10,5);
- II etap (19.07): OS 16: Jaszczurówka - Wierch Poroniec (13,0); OS 17: Dąbrowa - Gródek nad Dunajcem (11,0); OS 18: Żegocina - Młynne (7,0); OS 19: Limanowa - Zbłudza (14,0); OS 20: Dąbrowa - Gródek nad Dunajcem (11,0); OS 21: Żegocina - Młynne (7,0); SG 2: Limanowa - Góra Ostra (szczyt) (7,0)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: ulewny deszcz, mgła
----------------------------
OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkości górskiej

Klasyfikacja generalna:

RSMP

ERC

 
1.   Jean-Claude Andruet
Michele Veron
F
F
  Alpine Renault A 110 1600   1. gr. IV kl. 7 7491,46 pkt.
2. 1.(1)
1.(2)
Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S   1. gr. IV kl. 8 7537,79 pkt.

3.

  Gilbert Staepelaere
Andre Aerts
B
B
  Ford Cortina Lotus   1. gr. I kl. 4 8498,53 pkt.
4. 2.(1)
2.(2)
Marian Bień
Jerzy Krzesiwo
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S   2. gr. IV kl. 8 8864,06 pkt.

5.

3.(1) Zdenek Kec
Milan Klima
CS
CS
  Renault 8 Gordini   1. gr. II kl. 3 8954,24 pkt.

6.

  Hakan Lindberg
Lars-Erik Carlstrom
S
S
  Fiat 125 S   1. gr. II kl. 5 9237,30 pkt.

7.

  Ulf Sundberg
D. Jonsson
S
S
  Lancia Fulvia Rallye HF   2. gr. IV kl. 7 9643,46 pkt.
8. 4.(1)
3.(2)
Ryszard Nowicki
Jacek Magiera
PL
PL
Automobilklub Krakowski Reanult 8 Gordini 1. kl. 4 2. gr. II kl. 3 10952,00 pkt.
9. 5.(1)
4.(2)
Mieczysław Sochacki
Zenon Leszczuk
PL
PL
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 1. kl. 5 2. gr. I kl. 4 11826,66 pkt.

10.

  Carl Syberg
Ellen Syberg
DK
DK
  Opel Kadett Rallye   1. gr. I kl. 5 11951,57 pkt.

11.

6.(1)
5.(2)
Janusz Wojtyna
Bronisław Czekała
PL
PL
Automobilklub Łódzki BMW 2002 1. kl. 6 2. gr. I kl. 5 12141,42 pkt.

12.

7.(1) Peter Hommel
Gunter Bork
DDR
DDR
  Wartburg 353   1. gr. I kl. 2 12527,10 pkt.

13.

8.(1)
6.(2)
Robert Mucha
Leszek Borkowski
PL
PL
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2. kl. 5 3. gr. I kl. 4 12572,97 pkt.

14.

  Herbert Heuser
Hans Vogt
D
D
  Opel Kadett   2. gr. I kl. 2 13044,21 pkt.

15.

9.(1)
7.(2)
Kazimierz Jaromin
Józef Brodacki
PL
PL
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 3. kl. 5 4. gr. I kl. 4 13170,63 pkt.
16. 10.(1)
8.(2)
Aleksander Oczkowski
Mieczysław Spychalski
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 4. kl. 5 5. gr. I kl. 4 14745,89 pkt.
17. 11.(1)
9.(2)
Włodzimierz Markowski
Jacek Stawiński
PL
PL
Automobilklub Olsztyński Porsche 912 5. kl. 5 6. gr. I kl. 4 14933,43 pkt.
18. 12.(1)
10.(2)
Jerzy Bachtin
Andrzej Gieysztor
PL
PL
FSO -  Automobilklub Olsztyński
 Automobilklub Warszawski
Polski Fiat 125p 1500 6. kl. 5 7. gr. I kl. 4 15236,36 pkt.
19. 13.(1) Boleslav Putans
Uldis Madrevic
SU
SU
  Moskwicz 412   8. gr. I kl. 4 15604,06 pkt.
20. 14.(1) Jurgen Helmann
Hans Rauen
DDR
DDR
  Wartburg 353   1. gr. II kl. 2 16086,17 pkt.
21.   Bernd von Bergmann
Mieczysław Banaś
D
PL
  Volvo 142 S   2. gr. II kl. 5 17270,20 pkt.
22.(3)   Holm Per Sandager
Otto Kristensen
DK
DK
  Ford Escort Twin Cam   1. gr. II kl. 4 19296,02 pkt.
23.(3) 15.(1) Egon Culmbacher
Bernhard Malsch
DDR
DDR
  Wartburg 353   2. gr. II kl. 2 19357,96 pkt.
24.(3) 16.(1) Lev Morozov
Anatoli Brum
SU
SU
  Moskwicz 412   9. gr. I kl. 4 21702,40 pkt.
25.(3) 17.(1) Gunther Gries
Harald Wurfel
DDR
DDR
  Wartburg 353   3. gr. II kl. 2 22345,61 pkt.
26.(3) 18.(1) Jurgen Sparwald
Carl Ulrich Karsten
DDR
DDR
  Wartburg 353   4. gr. II kl. 2 22717,18 pkt.
27.(3) 19.(1) Fioder Kramer
Gisela Kramer
DDR
DDR
  Trabant P 601   1. gr. I kl. 1 25862,61 pkt.
(1) - Miejsca w klasyfikacji PPiP
(2) - Miejsca w klasyfikacji generalnej RSMP
(3) - Załogi, które nie przybyły na metę, ale ukończyły I etap rajdu i wystartowały do II etapu.

Odpadli:

po OS 5 Zdzisław Łagan
Zbigniew Klimecki

PL
PL

  Trabant P 601 Combi kl. 1 gr. ? kl. 1  
przed OS 1 Sergio Barbasio
Mario Mannucci

I
I

  Lancia Fulvia HF   gr. IV kl. 7

(wypadek)

  Alcide Paganelli
Domenico Russo
I
I
  Fiat 124 Sport Spyder   gr. IV kl. 7  
  Luca Montezemolo di Cordero
Cristiano Rattazzi

I
I

  Fiat 124 Sport Spyder   gr. IV kl. 7  
  Stoyan Kolev
Stoyan Stefan
BG
BG
  Bulgar Alpine A 110 1300   gr. IV kl. 7  
  Ilia Chubrikov
Kola Chubrikov
BG
BG
  Bulgar Alpine A 110 1300   gr. IV kl. 7  
  Preben Nielsen
Troels Winther
DK
DK
  Triumph 2,5 Pi   gr. ? kl. 6  
  Claes Billstam
Hans Johansson
S
S
  Opel Kadett Rallye   gr. II kl. 5  
  Ferdinando Tecilla
Bruno Scabini
I
I
  Fiat 125 S   gr. I kl. 5  
  Curt Bengtsson
Bengt Bengtsson
S
S
  Opel Kadett Rallye   gr. I kl. 5  
  Jens Erik Esbensen
Orla Esbensen
DK
DK
  Volvo 122 S   gr. I kl. 5  
  Chris Coburn
Rodney Spokes

GB
GB

  Vauxhall Viva GT   gr. ? kl. 5  
  Jan Nielsen
Terje Lind-Isaksen

N
N

  BMW 2002 Ti   gr. ? kl. 5

(wypadek)

  Sven Jerkstrand
?
S
?
  Opel Kadett Rallye   gr. ? kl. 5  
  Ruben Borjesson
Marianne Sterner
S
S
  Opel Kadett Rallye   gr. ? kl. 5  
  Yantcho Takov
Vasil Takov

BG
BG

  BMW 2002   gr. ? kl. 5  
  Gunnar Nordstrom
Bo Bergman
S
S
  BMW 2002 Ti   gr. ? kl. 5  
  Anders Gullberg
?
S
?
  BMW 2002 Ti   gr. ? kl. 5  
  Lars-Erik Karlsson
?
S
?
  Volvo 122 S   gr. ? kl. 5  
  Ryszard Żyszkowski
Piotr Mystkowski

PL
PL

Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 kl. 5 gr. ? kl. 4 (zawieszenie)
  Stasis Brundza
Yuchan Sein

SU
SU

  Moskwicz 412   gr. ? kl. 4  
  Rolf Jagerstedt
Bjorn Engberg
S
S
  Saab 96 V4   gr. ? kl. 4  
  Ingvar Lindberg
Sture Bostrom
S
S
  Saab 96 V4   gr. ? kl. 4  
  Wiesław Mrówczyński
Zbigniew Kempiński
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1500

kl. 5

gr. ? kl. 4  
  Werner Becker
Heinz Piepper
D
D
  BMW 1600 Ti   gr. ? kl. 4  
  Tore Engavist
Leif Borjesson
S
S
  Saab 96 V4   gr. ? kl. 4  
  Bela Ormondi
Ferenc Simon
H
H
  Fiat 124 Coupe   gr. ? kl. 4  
  Harald Andersen
Jens Lowenhardt
DK
D
  Datsun 1600 SSS   gr. ? kl. 4  
  Jurij Lesowsky
Anatolij Pechenkin
SU
SU
  Moskwicz 412   gr. ? kl. 4  
  Bent Bertelsen
Richard Sten
N
N
  Saab 96   gr. ? kl. 4  
  Arved Kayu
Yuto Taym
SU
SU
  Moskwicz 412   gr. ? kl. 4  
  Mats Magnusson
Berne Bengtsson
S
S
  Ford Cortina   gr. ? kl. 4  
  Arne Krogh
Jan Andersson
S
S
  Saab 96 V4   gr. ? kl. 4  
  Ryszard Kopczyk
Grzegorz Krzewiński
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1500 kl. 5 gr. ? kl. 4  
  Tadeusz Kudłaty
Jerzy Łukaszewski
PL
PL
  BMW 1600 Ti kl. 5 gr. ? kl. 4  
  Bent Zakrisen
Per Brens
S
S
  Ford Escort   gr. ? kl. 4  
  Vladimir Hubacek
?

CS
?

  Renault 8 Gordini   gr. II kl. 3  
  Edmund Oprocha
Zbigniew Kołaczkowski

PL
PL

Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 kl. 4 gr. ? kl. 3  
  Marek Barański
Elżbieta Wojtowicz
PL
PL
  Renault 8 Gordini kl. 4 gr. ? kl. 3  
  Krzysztof Rogalski
Piotr Dąbkowski
PL
PL
  Fiat 124 kl. 4 gr. ? kl. 3  
  Władysław Domański
Tadeusz Byzia
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1300 kl. 4 gr. ? kl. 3  
  Lothar Jordan
Wolf-Rudiger Zink
D
D
  NSU 1200 TT   gr. ? kl. 3  
  Bogusław Piotrowski
Janusz Motylewski
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1300 kl. 4 gr. ? kl. 3  
  Johannes B. Sorensen
Bertel Orlando Pedersen
DK
DK
  Renault 12 TL   gr. ? kl. 3  
  Marian Repeta
Tadeusz Truchel
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1300 kl. 4 gr. ? kl. 3  
  Dominik Mydlarski
Aleksander Burman
PL
PL
  Reanult 8 Gordini kl. 4 gr. ? kl. 3  
  Karol Rimler
Krzysztof Ilewicz
PL
PL
  Fiat 850 Coupe kl. 3 gr. ? kl. 2  
  Paweł Stranz
Andrzej Cedzyński
PL
PL
  Hillman Imp kl. 3 gr. ? kl. 2  
  Walter Salomon
Christa Eberhardt
DDR
DDR
  Wartburg 353   gr. ? kl. 2  
  Carl Larsen-Haagen
Henryk Krakowczyk
DK
PL
  Datsun 1000   gr. ? kl. 2  
  Marek Szramowski
Maciej Stawowiak
PL
PL
  NSU Prinz 1000 kl. 3 gr. ? kl. 2  
  Laszlo "Papa" Grunwald
Jeno Hainess
H
H
  Fiat 850 Coupe   gr. ? kl. 2  
  Robert Kurktchiev
?
BG
BG
  Fiat 850 Coupe   gr. ? kl. 2  
  Andrzej Kwaśniewski
Paweł Tomaszewski
PL
PL
  NSU 1000 C kl. 3 gr. ? kl. 2  
  Mihaly Balatoni
Istvan Sandor
H
H
  Skoda 1000 MB   gr. ? kl. 2  
  Gabor Papay
Josef Baranya

H
H

  Wartburg 353   gr. ? kl. 2  
  Jerzy Miodyński
Jerzy Sobczyk
PL
PL
  Wartburg 353 kl. 3 gr. ? kl. 2  
  Adam Masłowiec
Konrad Rutkowski
PL
PL
  Syrena 104 kl. 2 gr. ? kl. 1  
  Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski
PL
PL
  Steyr Puch 650 TR kl. 2 gr. ? kl. 1  
  Tomasz Pułczyński
Marek Kopczyński
PL
PL
  Syrena 104 kl. 2 gr. ? kl. 1  
  Marian Skrzypek
Wiesław Nicieja
PL
PL
  Fiat 850 Coupe kl. 2 gr. ? kl. 1  
  Andrzej Szulc
?

PL
?

  Syrena 104 kl. 2 gr. ? kl. 1  
  Marek Varisella
Alfred Borawski
PL
PL
  Syrena 104 kl. 2 gr. ? kl. 1  
  Horst Storbeck
Hubert Kallus
DDR
DDR
  Trabant P 601   gr. ? kl. 1  
  Zbigniew Baranowski
Edward Kinderman
PL
PL
  Trabant P 601 kl. 1 gr. ? kl. 1  
  Maciej Jasiński
Joanna Jasińska
PL
PL
  Honda N 600 kl. 1 gr. ? kl. 1  
  Volker Beyer
Werner Schramm
DDR
DDR
  Trabant P 601   gr. ? kl. 1  
  Jacek Pajor
Jerzy Janowski
PL
PL
  Trabant P 601 kl. 1 gr. ? kl. 1  

Wystartowało 95 załóg, ukończyło rajd 21 załóg, sklasyfikowano 27.


<< 2 el. RSMP 1970 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1970] [4 el. RSMP 1970 - R. Wiślański >>

<< Rajd Polski 1969]

[Rajd Polski 1971 - RSMP >>
[Rajd Polski 1971 - ERC >>

[Rajd Polski 1970 - lista startowa]