<< 2 el. RSMP 1968 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1968] [4 el. RSMP 1968 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1968 - lista startowa] [Rajd Polski 1968 - filmy]


1-3.08.1968 - 28. Rajd Polski - 3 eliminacja RSMP * (+ el. Rajdowych Mistrzostw Firm, Pucharu Europy, oraz Pucharu Pokoju i Przyjaźni)

* Do klasyfikacji RSMP (oraz P. P. i P.) zaliczany był tylko I etap rajdu i początkowa część II etapu (do PKC 20 - Wodzisław Śląski).

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 3043 km, w tym 362 km prób sportowych (18 odcinków specjalnych, 2 próby szybkości płaskiej, 2 próby szybkości górskiej). Część rajdu stanowiąca el. RSMP miała 1464 km, w tym 167 km prób sportowych.
Próby sportowe:
- I etap (1-2.08): SP 1: Kraków - lotnisko Czyżyny (17 km), OS 1: Jaszczurówka - Wierch Poroniec (13 km), OS 2: Zabłudza - Limanowa (14 km), OS 3: Młynne-Żegocina (7 km), OS 4: Wola Justowska - Bielany (7 km), OS 5: Gródek nad Dunajcem - Dąbrowa (11 km), OS 6: Baligród - Ustrzyki Górne (46,5 km), OS 7: Baligród - Ustrzyki Górne (46,5 km), SH 1: Rzeszów, SG 1: Równica dół - Równica (5 km);
- II etap (2-3.08): OS 8: Zieleniec - Kudowa (8,6 km), SG 2: Kudowa - Karłów (7 km), OS 9: Kudowa - Radków (18 km), OS 10: Włodkowice - Świerki (8,7 km), OS 11: Rościszów - Walim (8,5 km), SP 2: Jarkowice - Kowary (62 km), OS 12: Walim - Rościszów (8,5 km), OS 13: Jodłownik - Wolibórz (8,5 km), OS 14: Świerki - Włodkowice (8,7 km), OS 15: Radków - Kudowa (18 km), OS 16: Zieleniec - Duszniki Zdrój (17 km), OS 17: Limanowa - Zbłudza (14 km), OS 18: Młynne - Żegocina (7 km)
Pogoda: I etap - słonecznie, II etap - deszcz i burza

Wyniki rajdu w klasyfikacji międzynarodowej
1. Krzysztof Komornicki
Zygmunt Wiśniowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini kl. 3 13345,05 pkt.
2. Zdenek Kec
Milan Klima
CS
CS
  Renault 8 Gordini kl. 3 14198,45 pkt.
3. Oldrich Horsak
Jiri Motal
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2 14706,66 pkt.
4. Jens Nielsen
Henning Henriksen
DK
DK
  Volvo 122 S kl. 5 14860,64 pkt.
5. Haino A. Ruutel
Gunnar J. Holm
SU
SU
  Moskwicz 408 kl. 4 15883,40 pkt.
6. Evgeny Andreev
Eduard Singurindi
SU
SU
  Moskwicz 408 kl. 4 16170,17 pkt.
7. Milan Zid
Josef Cech
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2 17277,82 pkt.
8. Margaret Lowrey
Alice Watson
GB
GB
  Ford Escort kl. 4 17764,50 pkt.
9. Milan Brichac
Bretislav Bil
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2 18717,51 pkt.
10. Ryszard Żyszkowski
Tadeusz Kurmanowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 850 kl. 1 19636,66 pkt.
11. Ryszard Kopczyk
Wojciech Siwecki
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Alfa Romeo Giulia Ti kl. 4 19720,34 pkt.
12. Miroslav Steiskal
Milan Tvrdon
CS
CS
  Skoda 1000 MB kl. 2 19978,35 pkt.
13. Jan Soczek
Zbigniew Kołaczkowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Renault 10 kl. 2 20222,23 pkt.
14. Bohumil Roller
Josef Zubal
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2 20990,62 pkt.
15. Ivan Kochkin
Feliks Gorislavsky
SU
SU
  Zaporożec kl. 2 28085,54 pkt.
Zdyskwalifikowani (brak odpowiedniej homologacji):
  Longin Bielak
Władysław Domański
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p kl. 3  
  Maciej Jasiński
Joanna Jasińska
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p kl. 3  
Odpadli m. in.:
SP 2 Sobiesław Zasada
Jerzy Dobrzański
PL
PL
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S kl. 5 (wypadek)
  Jan Chudziak
Kochański
PL
PL
  Saab kl. 1 (wypadek)
  Zbigniew Gawryłkiewicz
Mirosław Wojtaszek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 124 kl. 3  
  Henryk Krakowczyk
Marek Borowicz
PL
PL
  Wartburg kl. 2 (pęknięta
oś)
  Włodzimierz Markowski
Marek Varisella
PL
PL
  Porsche 912 kl. 4 (skrzynia
biegów)
  Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski BMW 1600 Ti kl. 4  
  Kurt Nannounce
Kurt Simonsen
S
DK
  Porsche 911 kl. 5  
  Antoni Weiner
Jan Karel
PL
PL
Automobilklub Śląski BMW 1600 Ti kl. 4  
  Marek Wachowski
Eugeniusz Pach
PL
PL
  MG kl. 3 (łożysko
w kole)
  Vaclav Bobek
Vladimir Lokvene
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2  
  Marek Barański
Wiesław Mrówczyński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini kl. 3  
  Henryk Ruciński
Czesław Murawski

PL
PL

Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
BMW 1600 Ti kl. 4  
  Kazimierz Jaromin
Edmund Oprocha

PL
PL

Automobilklub Krakowski Zastava 750 kl. 1  
  Ryszard Nowicki
Elżbieta Wojtowicz

PL
PL

Automobilklub Krakowski
Automobilklub Warszawski
NSU 1000 TT kl. 3  
  Henryk Mandera
Rudolf Orliński

PL
PL

Automobilklub Śląski Wartburg 1000 kl. 2  
  Włodzimierz Groblewski
Jacek Żukowski

PL
PL

Automobilklub Morski NSU Prinz 1000 S kl. 2  
  Andrzej Wojciechowski
Jan Wojczaczek

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski NSU Prinz 1000 S kl. 2  
  Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Steyr Puch 660 TR kl. 1  
  Alfred Ślizeń
Ryszard Piechota

PL
PL

Automobilklub Krakowski Zastava kl. 1  
  Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek

PL
PL

Automobilklub Śląski NSU Prinz 1000 S kl. 2  
  Wiesław Galiński
Mirosław Tomaszewski

PL
PL

  BMW 1600 kl. 4  
  Jerzy Bachtin
Andrzej Gieysztor
PL
PL
Automobilklub Warmińsko-Mazurski
Automobilklub Warszawski
Trabant 601 kl. 1  
  Janusz Bronikowski
Andrzej Kopestyński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 850 kl. 1  
  Jerzy Ujczak
Stanisław Wyka
PL
PL
Automobilklub Warszawski Trabant 601 kl. 1  
  Andrzej Hała
Jan Ożóg
PL
PL
  Syrena 104 kl. 1  
  Karol Neuberg
Janusz Matuszek
PL
PL
  Syrena 104 kl. 1  
  Reinhold Zink
Malcher
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2  
  Karel Vitasek
Bohumil Sip
CS
CS
  Skoda 1100 MB kl. 2  
  Kastytis Girdauskas
Stasis Malinauskas
SU
SU
  Zaporożec kl. 2  
  Curt Bengtsson
Mats Magnusson
S
S
  BMC Cooper S kl. 3  
  Andrzej Jaroszewicz
Witold Konopnicki
PL
PL
  Fiat 124 kl. 3  
  Dave Johansson
Berut Krantz
S
S
  BMC Cooper kl. 3  
  Dezeo Krisztios
?

H
H

  Renault 8 kl. 3  
  Ferenc Kelemen
Karoly Pulvary

H
H

  Renault 8 kl. 3  
  Kalin Mikfeld
Ludvik Kirge
SU
SU
  Moskwicz kl. 4  
  Vladimir Bubnov
Juris Snikers
SU
SU
  Moskwicz kl. 4  
  Donko
Istvan Rusznyak

H
H

  Ford Taunus M 17 kl. 5  
  Heinz Bock
Walter Pixner
A
A
  Vauxhall kl. 8  
Wystartowało 57 załóg, sklasyfikowano 15.

Wyniki rajdu w klasyfikacji RSMP
1. Sobiesław Zasada
Jerzy Dobrzański
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S    
2. Antoni Weiner
Jan Karel
Automobilklub Śląski BMW 1600 Ti    
3. Krzysztof Komornicki
Zygmunt Wiśniowski
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini 1. m. w kl. 4  
4. Longin Bielak
Władysław Domański
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p    
5. Henryk Ruciński
Czesław Murawski
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
BMW 1600 Ti    
6. Ryszard Nowicki
Elżbieta Wojtowicz
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Warszawski
NSU 1000 TT 2. m. w kl. 4  
7. Ryszard Żyszkowski
Tadeusz Kurmanowicz
Automobilklub Warszawski Fiat 850    
8. Henryk Mandera
Rudolf Orliński
Automobilklub Śląski Wartburg 1000    
9. Włodzimierz Groblewski
Jacek Żukowski
Automobilklub Morski NSU Prinz 1000 S    
10. Andrzej Wojciechowski
Jan Wojczaczek
Automobilklub Dolnośląski NSU Prinz 1000 S    
11. Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski
Automobilklub Dolnośląski Steyr Puch 660 TR    
12. Ryszard Kopczyk
Wojciech Siwecki
Automobilklub Wielkopolski Alfa Romeo Giulia Ti    
13. Alfred Ślizeń
Ryszard Piechota
Automobilklub Krakowski Zastava    
14. Kazimierz Jaromin
Edmund Oprocha
Automobilklub Krakowski Zastava 750    
15. Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski NSU Prinz 1000 S    

16.

Wiesław Galiński
Mirosław Tomaszewski
  BMW 1600    
Odpadli m. in.:
  Jan Chudziak
Kochański
  Saab  

(wypadek)

  Zbigniew Gawryłkiewicz
Mirosław Wojtaszek
Automobilklub Krakowski Fiat 124 kl. 4  
  Henryk Krakowczyk
Marek Borowicz
  Wartburg kl. 3 (pęknięta
oś)
  Włodzimierz Markowski
Marek Varisella
  Porsche 912 kl. 5

(skrzynia
biegów)

  Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
Automobilklub Wielkopolski BMW 1600 Ti    
  Jerzy Bachtin
Andrzej Gieysztor
Automobilklub Warmińsko-Mazurski
Automobilklub Warszawski
Trabant 601    
  Janusz Bronikowski
Andrzej Kopestyński
Automobilklub Warszawski Fiat 850    
  Jerzy Ujczak
Stanisław Wyka
Automobilklub Warszawski Trabant 601    
  Andrzej Hała
Jan Ożóg
  Syrena 104    
  Karol Neuberg
Janusz Matuszek
  Syrena 104    
  Andrzej Jaroszewicz
Witold Konopnicki
  Fiat 124    
  Marek Barański
Wiesław Mrówczyński
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini    

<< 2 el. RSMP 1968 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1968] [4 el. RSMP 1968 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1968 - lista startowa] [Rajd Polski 1968 - filmy]