<< 1 el. RSMP 1966 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1966] [3 el. RSMP 1966 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1966 - lista startowa]


4-6.08.1966 - 26. Rajd Polski - 2 eliminacja RSMP (+ eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy)

Baza rajdu: Kraków
Dystans: 2939 km, w tym 22 odcinków specjalnych, 2 próby szybkości górskiej, 2 próby szybkości płaskiej, 1 próba zwrotności (łącznie 279 km prób sportowych).
Próby sportowe:
- I etap (4-5.08): SP 1: Kraków - lotnisko (10 okr.), OS 1: Gródek, OS 2: Wola Justowska, OS 3: Żegocina - Młynne, OS 4: Berest, OS 5: Wierch Poroniec, OS 6: Kamesznica, OS 7: Kamesznica, SG 1: Równica;
- II etap (5-6.08): OS 8: Rościszów - Walim, OS 9: Wolibórz, OS 10: Złoty Stok, OS 11: Zieleniec (szczyt), SG 2: Kudowa Zdrój, OS 12: przed Karłowem, OS 13: Włodowice, OS 14: Rościszów, SP 2: Wałbrzych (5 okr.), OS 15: Jarkowice, OS 16: Walim, OS 17: Jodłownik, OS 18: Radków, OS 19: za Lewinem, OS 20: Złoty Stok, OS 21: Żebraczka - Berest, OS 22: Młynne - Żegocina.
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: deszcz

  R. M. Europy

RSMP

 
1.   Tony Fall
Attis Krauklis
GB
GB
  BMC Mini Cooper S 1000 1. gr. II kl. 1   5028,07 pkt.

2.

  Timo Makinen
Paul Easter

FIN
GB

  BMC Mini Cooper S 1. gr. II kl. 2-3   5045,22 pkt.
3. (1.*) Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
PL
PL
Automobilklub Krakowski Steyr Puch 650 TR 2. gr. II kl. 1 1. kl. B 1 5140,95 pkt.

4.

  Roger Clark
Brian Melia

GB
GB

  Ford Cortina Lotus 2. gr. II kl. 2-3   5702,46 pkt.

5.

  Brian Culcheth
Johnstone Syer

GB
GB

  Austin Mini Cooper S 1000 3. gr. II kl. 1   7971,91 pkt.

6.

  Vladimir Krelina
Karel Stehlik

CS
CS

  Skoda 1000 MB 4. gr. II kl. 1   7977,55 pkt.
7. (2.*) Andrzej Nytko
Jan Wojczaczek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 1300 1. gr. I kl. 2   8454,21 pkt.
8. (3.*) Kazimierz Jaromin
Janusz Zemła
PL
PL
Automobilklub Krakowski Skoda 1000 MB 5. gr. II kl. 1   9070,05 pkt.

9.

  Zdenek Kec
Vaclav Peer

CS
CS

  Skoda 1000 MB 6. gr. II kl. 1   10009,12 pkt.
10. (4.*) Antoni Weiner
Jan Karel
PL
PL
Automobilklub Śląski Volvo 122 S 1. gr. I kl. 3 1. kl. B 3 11484,46 pkt.

11.

  Dmitrij Borisow
Uldis Madrevic

SU
SU

  Wołga M 21 2. gr. I kl. 3   18837,93 pkt.
Nie sklasyfikowani (przekroczenie limitu spóźnień):
  Ivan Micik
Augustin Lacina
CS
CS
  Tatra 603 gr. II kl. 2-3    
  Jurij Lesovsky
Karol Socznov
SU
SU
  Moskwicz 408 gr. I kl. 2    
  Lew Szuwałow
Tadas Banis
SU
SU
  Moskwicz 408 gr. I kl. 2    
Odpadli:

po SG 1

Ove Andersson
Rolf Dahlgren
S
S
  Lancia Flavia gr. II kl. 2-3  

(gaźnik)

po OS 2

Ksawery Frank
Andrzej Zieliński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Volkswagen 1500 gr. I kl. 2  

(wypadek)

SP 1

Leo Cella
Luciano Lombardini
I
I
  Lancia Flavia gr. II kl. 2-3    

SP 1

B. Mioduska
T. Kubis
PL
PL
Automobilklub Warszawski Warszawa M 20 gr. I kl. 3    

SP 1

Stanisław Stolarski
Stefan Munchberg
PL
PL
  Ford Taunus 17 M gr. I kl. 3    
  Rauno Aaltonen
Henry Liddon
FIN
GB
  BMC Mini Cooper S gr. II kl. 2-3  

(skrzynia
biegów)

  H. Norbert Supper
Hannelore Wirth
D
D
  Glas 1304 gr. II kl. 2-3    
  Douglas Harris
Zbigniew Fabierkiewicz
GB
GB
  BMC Mini Cooper S gr. II kl. 2-3    
  Adolf Vermirovsky
Stanislav Hajdusek
CS
CS
  Tatra 603 gr. II kl. 2-3    
  Bent Jensen
Otto Kristensen
DK
DK
  Ford Taunus 20 MTS gr. II kl. 2-3    
  Ryszard Ciechulski
Wiesław Mrówczyński
PL
PL
  Renault 8 gr. II kl. 2-3    
  Jerzy Bednarski
Jan Soczek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Steyr Puch 650 TR gr. II kl. 1

kl. B 1

(wypadek)
  Jerzy Dobrzański
Czesław Murawski
PL
PL
Automobilklub Krakowski BMW 700 Coupe Sport gr. II kl. 1    
  Attila Ferjancz
Istvan Rusznyak
H
H
  Wartburg 1000 gr. II kl. 1    
  Zdenka Kodrnja
Ksenija Vidovic
YU
YU
  Austin 850 gr. II kl. 1    
  Kurt Otto
Wolfgang Strehlow
DDR
DDR
  Wartburg 312 gr. II kl. 1    
  Julian Robak
Edmund Oprocha
PL
PL
Automobilklub Krakowski Wartburg 1000 gr. II kl. 1    
  Marian Skiendzielewski
Janusz Roszko
PL
PL
Automobilklub Krakowski Wartburg 1000 gr. II kl. 1    
  Mieczysław Spychalski
Henryk Mandera
PL
PL
  Wartburg 1000 gr. II kl. 1    
  Jerzy Strasz
Andrzej Strasz
PL
PL
Automobilklub Krakowski Wartburg 1000 gr. II kl. 1    
  Czesław Wodnicki
Adam Wędrychowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Steyr Puch 650 TR gr. II kl. 1  

(defekt)

  Wincenty Zbierkowski
Henryk Kalinowski
PL
PL
  Syrena 103 gr. II kl. 1    
  Adam Smorawiński
Mieczysław Biliński
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Skoda 1000 MB gr. II kl. 1    
  Otto Bartkowiak
Krystian Przybyła
PL
PL
  Zastava 850 gr. II kl. 1    
  Willi Wint
Heiko Henneking
D
D
  Opel Kadett gr. II kl. 1    
  Werner Jager
Egon Culmbacher
DDR
DDR
  Wartburg 312 gr. II kl. 1    
  Kurt Rudiger
Gunther Gries
DDR
DDR
  Wartburg 312 gr. II kl. 1    
  Gunther Ruttinger
Paul Thiel
DDR
DDR
  Wartburg 312 gr. II kl. 1    
  Vizma Reszetnik
Razma Kalnin
SU
SU
  Wołga M 21 gr. I kl. 3    
  Ludvik Kirge
Juris Kaasik
SU
SU
  Wołga M 21 gr. I kl. 3    
  Jan Wolski
Aleksander Strzemieczny
PL
PL
  BMW 1800 gr. I kl. 3    
  Sergey Simonian
Bronjus Balczunas
SU
SU
  Wołga M 21 gr. I kl. 3    
  Tadeusz Bielański
Jacek Łucyszyn
PL
PL
  Warszawa M 20 gr. I kl. 3    
  Dieter Lambart
Wolf-Rudiger Zink
D
D
  Opel Rekord gr. I kl. 3    
  Krzysztof Komornicki
Ryszard Grychtoł
PL
PL
Automobilklub Warszawski Morris Mini Cooper 1300 gr. I kl. 2    
  Ryszard Nowicki
Mieczysław Sochacki
PL
PL
Automobilklub Krakowski Ford Cortina Lotus gr. I kl. 2  

(wypadek)

  Henryk Ruciński
Zbigniew Łagutko
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Ford Cortina Lotus gr. I kl. 2

kl. B 3

(wypadek)

  Marian Rogoziński
Stanisław Dalka
PL
PL
Automobilklub Łódzki Volkswagen 1300 gr. I kl. 2    
  Stanisław Żelazny
Wojciech Ondraszek
PL
PL
Automobilklub Śląski Volkswagen 1200 gr. I kl. 2    
  Vadim Yegorov
Vladimir Danilczew
SU
SU
  Moskwicz gr. I kl. 2    
  Krzysztof Bross
Jerzy Kuczera

PL
PL

Automobilklub Śląski Volkswagen 1200 gr. I kl. 2    
Wystartowało 55 załóg, sklasyfikowano 11.

OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkosci górskiej
SP - próba szybkości płaskiej


<< 1 el. RSMP 1966 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1966] [3 el. RSMP 1966 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1966 - lista startowa]