<< 2 el. RSMP 1965 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1965] [4 el. RSMP 1965 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1965 - lista zgłoszeń]


5-7.08.1965 - 25. Rajd Polski - 3 eliminacja RSMP (+ eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy)

Baza rajdu: Zakopane
Dystans: 3189 km, w tym 15 odcinków specjalnych (z czego 4 zostały anulowane) o łącznej długości ok. 150 km, 2 próby szybkości górskiej, 2 próby szybkości płaskiej i 2 próby zwrotności.
Próby sportowe:
- 5.08: SG 1: Jaszczurówka-mostek - Cyhrla-szczyt, OS 1: Cyhrla - Wierch Poroniec, OS 2: Żebraczka - Berest, SZ 1: Nowy Sącz, OS 3: Dąbrowa - Bartkowa-mostek, OS 4: Żegocina - Młynne-mostek, SP 1: Kraków, OS 5: Wetlina - Ustrzyki Górne.
- 6.08: OS 6: Bircza - Korzeniec, SZ 2: Rzeszów, OS 7: Młynne - Żegocina, OS 8: Malinka - Głębce, SG 2: Równica, OS 9: Kudowa Zdrój - Radków, OS 10: Wolibórz - Jodłowniki (odwołany).
- 7.08: OS 11: Rościszów - Walim, SP 2: Olszyniec, OS 12: Jarkowice - Kowary, OS 13: Walim - Rościszów, OS 14: Jodłownik - Wolibórz (odwołany), OS 15: Karłów - Kudowa Zdrój.
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: bardzo ciepło.

  R. Mistrzostwa Europy RSMP  

1.

  Rauno Aaltonen
Tony Ambrose
FIN
GB
  Morris Cooper 1. kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3   2355,513 pkt.
2. (1.*) Sobiesław Zasada
Kazimierz Osiński
PL
PL
Automobilklub Krakowski Steyr Puch 650 TR 1. kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3 1. kl. 1 2436,800 pkt.
3.   Erik Carlsson
Torsten Aman
S
S
  Saab 96 Sport 1. kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3   2498,901 pkt.
4.   Rene Trautmann
Claudine Bouchet
F
F
  Lancia Flavia Coupe 1. kat. 1 gr. I-II kl. 2000 cm3   2517,033 pkt.
5.   Pat Moss-Carlsson
Elizabeth Nystrom
GB
S
  Saab 96 Sport 2. kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3   2606,075 pkt.
6.   Ove Andersson
Gunnar Wiman
S
S
  Saab 96 Sport 3. kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3   2651,403 pkt.
7.   Carl-Magnus Skogh
Lennart Berggren
S
S
  Volvo 122 S 2. kat. 1 gr. I-II kl. 2000 cm3   2840,000 pkt.
8. (2.*) Adam Wędrychowski
Czesław Wodnicki
PL
PL
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
Steyr Puch 650 TR 2. kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3 2. kl. 1 3358,006 pkt.
9.   Kurt Otto
Hermann Hanf
DDR
DDR
  Wartburg 1000 1. kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3   3601,002 pkt.
10.   Kurt Rudiger
Gunther Gries
DDR
DDR
  Wartburg 1000 2. kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3   3672,427 pkt.
11.   Werner Jager
Egon Culmbacher

DDR
DDR

  Wartburg 1000 3. kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3  

3717,781 pkt.

12. (3.*) Marek Varisella
Tadeusz Truchel
PL
PL
Automobilklub Warszawski Syrena 103 S 4. kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3 1. kl. 2 3868,637 pkt.
13. (4.*) Jerzy Dobrzański
Longin Bielak
PL
PL
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Warszawski
BMW 700 Sport 3. kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3 3. kl. 1 3872,074 pkt.
14. (5.*) Aleksander Sobański
Mieczysław Sochacki
PL
PL
Automobilklub Krakowski Volvo 121 3. kat. 1 gr. I-II kl. 2000 cm3 1. kl. 5 3911,069 pkt.

15.

  Gunther Ruttinger
Paul Thiel

DDR
DDR

  Wartburg 1000 4. kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3  

3975,654 pkt.

16.   Haino A. Ruutel
Gunnar J. Holm

SU
SU

  Wołga M 21 1. kat. 1 gr. I-II kl. 2500 cm3  

4324,975 pkt.

17.

  Jan Eric Virgin
Johan Hallenborg
S
S
  Volvo kat. 2 gr, III  

4457,815 pkt.

18.

  David J. Thistlethwaite
James Youd

GB
GB

  Hillman Imp. kat. 2 gr, III  

4498,376 pkt.

19.   Vadim Yegorov
Vladimir Danilczew

SU
SU

  Moskwicz 1600 1. kat. 1 gr. I-II kl. 1600 cm3  

4524,359 pkt.

20.

  Evert Christofferson
Hans Wangstre

S
S

  Volvo 4. kat. 1 gr. I-II kl. 2000 cm3  

4607,046 pkt.

21. (6.*) Andrzej Nytko
Kazimierz Jaromin
PL
PL
Automobilklub Krakowski Wartburg 1000 5. kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3 1. kl. 3 4609,505 pkt.
22.   Zdenek Kec
Maria Kecova
CS
CS
  Skoda 1000 MB 6. kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3  

4811,966 pkt.

23. (7.*) Stanisław Dalka
Krzysztof Woyciechowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 8 Major 2. kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3 1. kl. 4 4877,638 pkt.
24.   Karel Jilek
Jiri Havacek
CS
CS
  Skoda 1000 MB 7. kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3  

5043,942 pkt.

25. (8.*) Stefan Munchberg
Gabriel Kozłowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 8 Gordini 3. kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3 2. kl. 4 5144,250 pkt.
26. (9.*) Marian Repeta
Leon Zabłocki
PL
PL
Automobilklub Warszawski Warszawa 203 2. kat. 1 gr. I-II kl. 2500 cm3 2. kl. 5 5759,377 pkt.

27.

  Alfred Mahren
Ereis Schotte

D
D

  Opel Kadett 8. kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3  

6319,387 pkt.

28. (10.*) Adam Smorawiński
Mieczysław Biliński
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Warszawa 203 3. kat. 1 gr. I-II kl. 2500 cm3 3. kl. 5 6343,412 pkt.
29.   Hans Christian Nielsen
Borup Steen Nielsen

DK
DK

  Ford Cortina 2. kat. 1 gr. I-II kl. 1600 cm3  

6654,782 pkt.

30.

(11.*) Henryk Kalinowski
Stanisław Luch

PL
PL

Automobilklub Łódzki Syrena 101 5. kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3 2. kl. 2

6986,613 pkt.

31.

(12.*) Mieczysław Ciecieszyński
Andrzej Komorowski

PL
PL

Automobilklub Warszawski Vauxhall Velox 4. kat. 1 gr. I-II kl. 2500 cm3 4. kl. 5 7195,975 pkt.

32.

(13.*) Jan Pach
Eugeniusz Pach

PL
PL

Automobilklub Warszawski Volkswagen 1200 4. kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3 3. kl. 4 7703,362 pkt.

33.

(14.*) Jan Soczek
Adam Kowalski

PL
PL

Automobilklub Krakowski Skoda Octavia TS 5. kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3 4. kl. 4

8411,724 pkt.

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Mieczysław Spychalski
Krystian Przybyła

PL
PL

Automobilklub Śląski Trabant 601 kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3 kl. 1  
  Gyorgy Kiss
Andre Bodnar
H
H
  Steyr Puch 500 kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3  

(instalacja
elektryczna)

  Jerzy Miniewski
Ryszard Ciechulski

PL
PL

Automobilklub Warszawski BMW 700 Sport kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3 kl. 1  
  Jan Wolski
Wiesław Mrówczyński

PL
PL

Automobilklub Warszawski Trabant 601 kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3 kl. 1  
  Maria Wojtowicz
Elżbieta Wojtowicz

PL
PL

Automobilklub Warszawski Trabant 601 kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3 kl. 1  
  Ryszard Nowicki
Zenon Leszczuk
PL
PL
Automobilklub Krakowski Steyr Puch 500 kat. 1 gr. I-II kl. 700 cm3

kl. 1

(wypadek)
  Milislav Krsmanović
Ratko Jovanović
YU
YU
  Zastava 750 kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3    
  Zdenka Kodrnja
Vera Kostić
YU
YU
  Zastava 750 kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3    
  Christoffer Norlin
Per Gunnar Axdal

S
S

  Saab 96 Sport kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3    
  Ryszard Pawlitka
Eugeniusz Martin
PL
PL
Automobilklub Bydgoski Zastava 750 kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3 kl. 2  
  Georgie Raptopoulos
Murray Smith

GR
GR

  DKW F-11 kat. 1 gr. I-II kl. 850 cm3    
  Vladimir Krelina
Karel Stehlik
CS
CS
  Skoda 1000 MB kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3  

(zwieszenie)

  Stefan Dobrzyński
Marek Koczyński

PL
PL

Automobilklub Warszawski Wartburg 1000 kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3 kl. 3  
  John Chronidis
Jerzy Puchalski

GR
PL

  DKW F-12 kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3    
  Ferenc Szenttornyay
Attila Ferjancz
H
H
  Wartburg 1000 kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3  

(przegub)

  Jan Wojczaczek
Janusz Kuczyński

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Wartburg 1000 kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3 kl. 3  
  Ksawery Frank
Zygmunt Wiśniowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Morris Cooper S kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3

kl. 3

(wypadek)

  Jerzy Jesz
Władysław Helis

PL
PL

Automobilklub Śląski Wartburg 1000 kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3 kl. 3  
  Ryszard Grychtoł
Witold Popielewicz

PL
PL

Automobilklub Śląski Wartburg 1000 kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3 kl. 3  
  Janez Kermauner
Jan Jernej

YU
YU

  DKW 1000 S kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3    
  Ivan Lazev
Boiko Karaboirov

BG
BG

  Wartburg 1000 kat. 1 gr. I-II kl. 1000 cm3  

(skrzynia
biegów)

  Krzysztof Komornicki
Stanisław Stolarski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Morris Cooper 1300 kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3

kl. 4

(panewki)

  Manfred Matthiesen
Gerd Wachter

D
D

  Glas 1200 kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3    
  Leopold Ambroz
Vera Bizjan
YU
YU
  Zastava 1300 kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3    
  Wiktor Polak
Jacek Łucyszyn
PL
PL
Automobilklub Krakowski Triumph Harald 12/50 kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3

kl. 4

(przeguby)

  Milos Kapatanakis
Elias Hatzis

GR
GR

  Morris Cooper kat. 1 gr. I-II kl. 1300 cm3    
  Emanuil Liwszyc
Vladimir Sezeniewski

SU
SU

  Moskwicz 408 kat. 1 gr. I-II kl. 1600 cm3  

(tłok)

  Werner Winz
Hans-Peter Biechely

D
D

  Volkswagen kat. 1 gr. I-II kl. 1600 cm3    
  W. A. Nurme
M. A. Miagi

SU
SU

  Moskwicz 408 kat. 1 gr. I-II kl. 1600 cm3    
  Jurij Lesovsky
Karol Socznov

SU
SU

  Moskwicz 408 kat. 1 gr. I-II kl. 1600 cm3    
  Ratcho Ratcher
Zlatko Karamanliev
BG
BG
  Moskwicz 407 kat. 1 gr. I-II kl. 1600 cm3  

(hamulce)

  Vassil Vassilev
Vassil Bardarov
BG
BG
  Volkswagen 1550 kat. 1 gr. I-II kl. 1600 cm3  

(spóźnienie
na PKC)

  Giorgio Pianta
Luciano Lombardini

I
I

  Lancia Flavia kat. 1 gr. I-II kl. 2000 cm3    
  Henryk Ruciński
Zbigniew Łagutko
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Volvo 121 kat. 1 gr. I-II kl. 2000 cm3

kl. 5

(wypadek)

  Wiesław Kaczorowski
Julian Robak

PL
PL

Automobilklub Krakowski Volvo 121 kat. 1 gr. I-II kl. 2000 cm3 kl. 5  
  Tadeusz Byzia
Marian Zatoń
PL
PL
Automobilklub Warszawski Warszawa kat. 1 gr. I-II kl. 2500 cm3 kl. 5  
  Sergey Simonian
J. J. Levinskas

SU
SU

  Wołga M 21 kat. 1 gr. I-II kl. 2500 cm3    
  A. Balczunas
G. S. Skrobot

SU
SU

  Wołga M 21 kat. 1 gr. I-II kl. 2500 cm3    
  Robert Kurtchev
H. Sizakov

BG
BG

  Mercedes-Benz 220 S kat. 1 gr. I-II kl. 2500 cm3  

(silnik)

  Henryk Frąckowiak
F. Tomecki

PL
PL

  BMW kat. 2 gr, III    
  Bernd Bergmann
Lothar Kottgen

D
D

  Volvo kat. 2 gr, III    
  Trifan Papadimitriou
Hanz Helmuth Drager
GR
D
  Renault 8 Major kat. 2 gr, III    
  Vaclav Bobek
Vladimir Hubacek
CS
CS
  Skoda 1000 MB kat. 2 gr, III  

(silnik)

  Z. Kiljańczyk
Zawadzki

PL
PL

  BMW kat. 2 gr, III    
Wystartowało 77 załóg, sklasyfikowano 33.
 
Klasyfikacja zespołów fabrycznych:

1.

Saab  

2.

Volvo  

3.

Wartburg  
Klasyfikacja zespołów narodowych:

1.

Polska  
Klasyfikacja zespołów klubowych:

1.

Automobilklub Krakowski

10957,374 pkt.

2.

Automobilklub Warszawski

12104,281 pkt.

OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkosci górskiej
SP - próba szybkości płaskiej
SZ - próba zwrotności


<< 2 el. RSMP 1965 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1965] [4 el. RSMP 1965 - R. Wisły >>
[Rajd Polski 1965 - lista zgłoszeń]