<< RSMP 1957] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1959 >>
8-9.02.1958 | 1 eliminacja RSMP | 4. Ogólnopolski Raid Zimowy |
24-25.05.1958 | 2 eliminacja RSMP | 3. Raid Łódzki |
5-6.08.1958 | 3 eliminacja RSMP | 2. Raid Dolnośląski |
5-7.09.1958 | 4 eliminacja RSMP | 8. Ogólnopolski Górski Raid Samochodowy |
Klasa VIII (do 2600 cm3): | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||
1. | Ksawery Frank | Automobilklub Łódzki | Opel Kapitan | 8 | 8 | 6 | 22 | |
2. | Mieczysław Sochacki | Automobilklub Krakowski | Warszawa M 20 | 6 | 3 | 3 | 8 | 20 |
3. |
Zygmunt Wróblewski | Automobilklub Łódzki | Warszawa M 20 | 1 | 1 | 8 | 3 | 13 |
4. |
Janusz Solarski | Automobilklub Krakowski | Warszawa M 20 | 3 | 6 | 9 | ||
5. |
J. Kulawiński | Warszawa M 20 | 6 | 6 | ||||
6. |
Zbigniew Łyszcz | Opel Kapitan | 4 | 1 | 5 | |||
7. |
Janusz Luniak | Automobilklub Warszawski | Warszawa M 20 | 4 | 4 | |||
7. |
Stanisław Plucha | Automobilklub Dolnośląski | Warszawa M 20 | 4 | 4 | |||
7. |
Florian Zastępowski | Automobilklub Pomorski | Warszawa M 20 | 4 | 4 | |||
10. |
Renc Roszewski | Automobilklub Pomorski | Warszawa M 20 | 2 | 2 | 4 | ||
11. |
Tadeusz Dubas | Automobilklub Krakowski | Warszawa M 20 | 2 | 2 | |||
11. |
E. Woźniak | Warszawa M 20 | 2 | 2 | ||||
13. |
Anita Wiśniewska | Ford | 1 | 1 | ||||
Klasa VII (do 2000 cm3): | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||
1. | Edward Kuszewski | LPŻ Warszawa | Citroen BL 11 | 8 | 8 | 8 | 24 | |
2. | Michał Bieder | LPŻ Warszawa | Citroen BL 11 | 2 | 6 | 8 | 16 | |
3. |
Stefan Dobrzyński | LPŻ Warszawa | Citroen BL 11 | 6 | 4 | 6 | 16 | |
4. |
Jerzy Nowosielski | Automobilklub Warszawski | Citroen BL 11 | 4 | 6 | 4 | 14 | |
5. |
Dezyderiusz Rutkowski | Automobilklub Pomorski | Citroen BL 11 | 3 | 3 | 6 | ||
Klasa V (do 1300 cm3): | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||
1. | Aleksander Sobański | Automobilklub Krakowski | Simca Aronde | 8 | 3 | 3 | 6 | 20 |
2. | Antoni Weiner | Automobilklub Śląski | Simca Aronde | 8 | 8 | 16 | ||
3. |
Czesław Wodnicki | Automobilklub Krakowski | Simca Aronde | 1 | 2 | 4 | 8 | 15 |
4. |
Adam Wędrychowski | Automobilklub Warszawski | Simca Aronde | 2 | 6 | 6 | 14 | |
5. |
Jan Brońka | Automobilklub Krakowski | Simca Aronde | 4 | 1 | 4 | 9 | |
6. |
Kazimierz Osiński | Automobilklub Krakowski | Simca Aronde | 6 | 6 | |||
7. |
Adam Małochleb | Automobilklub Śląski | Skoda 440 | 4 | 4 | |||
8. |
Tadeusz Woszczyna | Automobilklub Krakowski | Simca Aronde | 3 | 3 | |||
9. |
Stefan Goński | Automobilklub Śląski | Simca Aronde | 2 | 2 | |||
10. |
Mirosław Snigurowicz | Automobilklub Krakowski | Skoda 440 | 1 | 1 | |||
Klasa IV (do 1000 cm3): | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||
1. | Kazimierz Tarczyński | Automobilklub Warszawski | Renault Dauphine | 6 | 8 | 8 | 8 | 30 |
2. | Stanisław Rusiniak | Automobilklub Warszawski | Renault Dauphine | 8 | 4 | 6 | 4 | 22 |
3. |
Zbigniew Pawlak | LPŻ Łódź | Wartburg | 4 | 6 | 10 | ||
4. |
Stanisław Cencora | Automobilklub Krakowski | Wartburg | 2 | 2 | 4 | 1 | 9 |
5. |
Franciszek Świątelski | Automobilklub Krakowski | Renault Dauphine | 6 | 6 | |||
6. |
Henryk Steinhausel | Automobilklub Śląski | IFA F9 | 3 | 2 | 5 | ||
7. |
Bolesław Ćwirko-Godycki | Automobilklub Śląski | Wartburg | 3 | 3 | |||
7. |
Morawski | Renault Dauphine | 3 | 3 | ||||
7. |
Henryk Kosecki | Automobilklub Pomorski | Wartburg | 3 | 3 | |||
10. |
H. Koszewski | Wartburg | 2 | 2 | ||||
11. |
Stanisław Stolarski | Automobilklub Warszawski | Wartburg | 1 | 1 | |||
Klasa III (do 750 cm3): | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||
1. | Jerzy Zaczeniuk | Automobilklub Warszawski | Renault 4 CV | 4 | 2 | 8 | 8 | 22 |
2. | Marek Varisella | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 2 | 6 | 4 | 6 | 18 |
3. |
Marian Zatoń | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 6 | 8 | 1 | 15 | |
4. |
Stanisław Wierzba | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 3 | 6 | 3 | 12 | |
5. |
Marian Repeta | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 8 | 2 | 10 | ||
6. |
Zygmunt Gebethner | Automobilklub Warszawski | Renault 4 CV | 4 | 4 | |||
6. |
Jerzy Opiela | Automobilklub Śląski | Renault 4 CV | 4 | 4 | |||
8. |
Jan Langer | Automobilklub Śląski | Renault 4 CV | 3 | 3 | |||
8. |
Zbigniew Cichowski | Fiat 600 | 3 | 3 | ||||
10. |
Barbara Wojtowicz | Automobilklub Warszawski | Fiat 600 | 1 | 2 | 3 | ||
11. |
Piotr Mianowicz | Automobilklub Warszawski | Renault 4 CV | 1 | 1 | |||
11. |
Zbigniew Borowczyk | Automobilklub Warszawski | Renault 4 CV | 1 | 1 | |||
Pogrubioną czcionką wyróżniono nazwiska zawodników, którym przyznano tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski. |
Podział samochodów startujących w RSMP na klasy:
- klasa VIII - do 2600 cm3
- klasa VII - do 2000 cm3
- klasa VI - do 1600 cm3
- klasa V - do 1300 cm3
- klasa IV - do 1000 cm3
- klasa III - do 750 cm3
Punkty do RSMP przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 8-6-4-3-2-1.
We wszystkich klasach startować mogły samochody turystyczne produkowane w ilości co najmniej 1000 sztuk w ciągu roku. Wyjątek zrobiono tylko dla Syreny, której w roku 1957 wyprodukowano tylko ok. 100 sztuk.
Źródła:
- Auto-Moto-Sport 1958
- Materiały: AdamT, Błażej Krupa (Archiwum
Błażeja Krupy), Grzegorz
Chmielewski, Mirek:)
- "Pędzą samochody mijają lata" - Jerzy Lis
- Przegląd Sportowy 1958
- Regulamin Rajdu w Wiśle 1961
- XIX Rajd Wiślański - Regulamin
<< RSMP 1957] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1959 >>