<< 1 el. RSMP 1957 - Łódzki R. S.] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1957] [3 el. RSMP 1957 - ORS >>
Trasa rajdu:
Rajd rozpoczynał się zjazdem gwiaździstym z Poznania, Łodzi i
Katowic do Wrocławia. Następnie wspólna już trasa wiodła z
Wrocławia do Jeleniej Góry.
Wyniki rajdu: |
||||
Kategoria II klasa VII: | ||||
1. | Walerian Waryszewski | Automobilklub Warszawski | BMW 328 | 14,5 pkt. |
2. | Jerzy Zaczeniuk | Automobilklub Warszawski | SAM-Citroen | 116,5 pkt. |
3. |
Jan Jagielski | Warszawa | SAM-Lancia | 146,5 pkt. |
Kategoria II klasa V: | ||||
1. | Kazimierz Osiński | Automobilklub Krakowski II | Simca 8 | 38,5 pkt. |
2. | Aleksander Sobański | Automobilklub Krakowski I | Simca 8 | 42,5 pkt. |
3. |
Zygmunt Filus | LPŻ Warszawa | Skoda | 133,0 pkt. |
Kategoria II klasa III: | ||||
1. | Stanisław Wierzba | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 32,0 pkt. |
2. | Marian Zatoń | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 52,5 pkt. |
3. |
Marek Varisella | LPŻ Warszawa | DKW F8 | 53,0 pkt. |
4. |
Marian Repeta | FSO - Automobilklub Warszawski | Syrena | 74,0 pkt. |
Odpadli m. in.: | ||||
Tadeusz Kalinowski | Warszawa | Syrena | ||
Kategoria I klasa IX: | ||||
1. | Ksawery Frank | Automobilklub Łódzki | Ford V8 | 80,0 pkt. |
2. | Konstanty Krajewski | Automobilklub Śląski | Fiat 1100 | 142,0 pkt. |
3. |
Ryszard Usiądek | Ford Custom | 157,5 pkt. |
|
Kategoria I klasa VIII: | ||||
1. | Tadeusz Duszenko | Pobieda M 20 | 36,0 pkt. | |
2. | Mieczysław Sochacki | Automobilklub Krakowski II | Warszawa M 20 | 46,5 pkt. |
3. |
Tadeusz Dubas | Automobilklub Krakowski | Warszawa M 20 | 76,5 pkt. |
4. |
Mirosław Snigurowicz | Automobilklub Krakowski II | Warszawa M 20 | |
Kategoria I klasa VII: | ||||
1. | Władysław Paszkowski | Automobilklub Warszawski | Opel Olympia 1500 | 91,5 pkt. |
2. | Michał Bieder | LPŻ Warszawa | Citroen BL 11 | 95,5 pkt. |
3. |
Antoni Weiner | Automobilklub Śląski | Citroen | 116,0 pkt. |
4. |
Zygmunt Michalczyk | Automobilklub Warszawski | Citroen | |
5. |
Jerzy Nowosielski | Automobilklub Warszawski | Citroen | |
Kategoria I klasa V: | ||||
1. | Henryk Olszewski | Automobilklub Łódzki | Skoda 1100 | 24,5 pkt. |
2. | Andrzej Dąbrowski | Automobilklub Krakowski I | Simca 8 | 73,5 pkt. |
3. |
Romuald Huber | LPŻ Warszawa | Skoda 1100 | 76,0 pkt. |
4. |
Ryszard Cieśliński | Automobilklub Śląski | Fiat 1100 | |
Kategoria I klasa IV: | ||||
1. | Stanisław Cencora | Automobilklub Krakowski I | Wartburg | 56,0 pkt. |
2. | Zbigniew Pawlak | LPŻ Łódź | Wartburg | 79,0 pkt. |
3. |
Bolesław Ćwirko-Godycki | Automobilklub Śląski | Wartburg | 151,5 pkt. |
4. |
Kazimierz Maziarski | Automobilklub Śląski | IFA F9 | |
5. |
Stanisław Dudkiewicz | Automobilklub Dolnośląski | Wartburg | |
Kategoria I klasa III: | ||||
1. | Jerzy Opiela | Automobilklub Śląski | DKW | 36,0 pkt. |
2. | Renata Jonderko | Automobilklub Śląski | DKW | 74,5 pkt. |
3. | Henryk Steinhausel | Automobilklub Śląski | DKW | |
4. |
? | |||
5. |
Adam Wędrychowski | Automobilklub Warszawski | Fiat 600 | |
6. |
Irena Szczepańska | Automobilklub Warszawski | ||
Wystartowało 80 załóg. | ||||
Klasyfikacja zespołowa: | ||||
1. |
FSO (Wierzba, Zatoń, Repeta) | 158,5 pkt. | ||
2. | Automobilklub Krakowski I (Sobański, Cencora, Dąbrowski) | 172,0 pkt. | ||
3. | Automobilklub Krakowski II (Sochacki, Osiński, Snigurowicz) | 208,5 pkt. |
<< 1 el. RSMP 1957 - Łódzki R. S.] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1957] [3 el. RSMP 1957 - ORS >>