<< 4 el. RSMP 1975 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1975] [1 el. RSMP 1976 - R. Stomil >>
[5 el. RSMP 1975 - R. Warszawski]
[R. Warszawski 1975 - lista startowa]


7-8.11.1975 - 13. Międzynarodowy Rajd Warszawski "Polskiego Fiata"

Baza rajdu: Warszawa
Dystans:
1104 km, w tym 28 odcinków specjalnych (o łącznej długości 254 km), 2 próby wyścigowe i 1 próba slalomowa.
Próby sportowe:
- 7.11: SW 1: Wisłostrada - ul. Krasińskiego (5 x 1,2 km = 6,0 km); OS 1: Kąty Węgierskie - Legionowo (5,0 km); OS 2: Józefowo - Gradzanowo Zbęskie (6,5); OS 3: Ruda - Gutowo (4,5); OS 4: Gutowo - Brzozie (14,0) (odwołano); OS 5: Marzęcice - Kaługa (12,0) (odwołano); OS 6: Mroczno - Rynek (7,0); OS 7: Prusy - Lewałd Wielki (11,5); OS 8: Rumian - Elgowo (4,5); OS 9: Wygoda - Wałdyki (8,0); OS 10: Grabin - Wilkowo (19,0); OS 11: Zybułtowo - Gordyny (10,0)
- 8.11: OS 12: Prusy - Lewałd Wielki (11,5); OS 13: Rumian - Elgowo (4,5); OS 14: Wygoda - Wałdyki (8,0); OS 15: Marzęcice - Kaługa (12,0); OS 16: Brzozie - Gutowo (14,0); OS 17: Ruda - Gutowo (4,5); OS 18: Mroczno - Rynek (7,0); OS 19: Prusy - Lewałd Wielki (11,5); OS 20: Rumian - Elgowo (4,5); OS 21: Gordyny - Zybułtowo (10,0); OS 22: Grabin - Wilkowo (19,0); OS 23: Gordyny - Zybułtowo (10,0); OS 24: Dąbrówno - Lewałd Wielki (5,0); SW 2: Rumian - Rumienica - Gutowo (3 x 4,5 km = 13.50 km); OS 25: Rynek - Mroczno (7,0); OS 26: Gutowo - Ruda (4,5); OS 27: Gradzanowo Zbęskie - Józefowo (6,5); OS 28: Białobrzegi - Beniaminów (5,0).
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: mgła, deszcz
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SW - próba szybkości płaskiej

Klasyfikacja generalna:

1. Andrzej Jaroszewicz
Ryszard Żyszkowski

PL
PL

OBR FSO - Automobilklub Warszawski Fiat 124 Abarth Rallye gr. III-IV kl. 9-13 8667,4 pkt.
(2:24:27,4)
2. Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8 9204,8 pkt.
(2:33:24,8)
3. Włodzimierz Groblewski
Kazimierz Roćko
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8 9357,4 pkt.
(2:35:57,4)
4. Bengt Lundstrom
Fergus Sager
S
S
Textar Team - MK Skkillingaryd Toyota Celica gr. II kl. 8 9377,4 pkt.
(2:36:17,4)
5. Marek Karczewski
Stanisław Brzozowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8 9410,2 pkt.
(2:36:50,2)
6. Tadeusz Dębowski
Krzysztof Szaykowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8 9511,2 pkt.
(2:38:31,2)
7. Jeremi Doria-Dernałowicz
Karol Łosiak
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8 9597,4 pkt.
(2:39:57,4)
8. Josef Sivik
Josef Rafaj
CS
CS
AMK Barum Renault 17 Gordini gr. II kl. 9-13 9703,8 pkt.
(2:41:43,8)
9. Dominik Mydlarski
Richard Bisanz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8 9705,2 pkt.
(2:41:45,2)
10. Marian Bublewicz
Henryk Mieczaniec
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 1-7 9781,4 pkt.
(2:43:01,4)
11. Jerzy Kobyliński
Ryszard Ryzel
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8 9853,0 pkt.
(2:44:13,0)
12. Lelio Lattari
Franciszek Aromiński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 2000 GTV gr. I kl. 9-13 9899,0 pkt.
(2:44:59,0)

13.

Ingo Peters
Peter Diekmann
D
D
Textar Team Alfa Romeo 2000 GTV gr. I kl. 9-13

9906,0 pkt.
(2:45:06,0)

14. Janusz Książkiewicz
Józef Ważny
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8 9957,2 pkt.
(2:45:57,2)
15. Czesław Zadygowicz
Jerzy Kindziuk
PL
PL
Automobilklub Podlaski Dacia 1300 gr. I kl. 7-8 9966,4 pkt.
(2:46:06,4)

16.

Hans Britth
Hans Andersson
S
S
MK Rimo Ford Escort RS 2000 MKI gr. I kl. 9-13

9992,6 pkt.
(2:46:32,6)

17. Włodzimierz Markowski
Wiesław Grabarczyk
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8 10176,8 pkt.
(2:49:36,8)

18.

Wolfgang Vogler
Hans Georg Eibel
D
D
Textar Team Audi 80 GT gr. I kl. 7-8

10196,6 pkt.
(2:49:56,6)

19.

Henryk Ziemski
Stefan Osika
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn BMW 2002 Ti gr. I kl. 9-13 10197,4 pkt.
(2:49:57,4)

20.

Petr Cernohorsky
Milos Tyce
CS
CS
AMK Barum Łada 2103 MTX gr. II kl. 8

10243,4 pkt.
(2:50:43,4)

21.

Ryszard Luciński
Krzysztof Kołtun
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 1600 Ti gr. I kl. 7-8 10263,4 pkt.
(2:51:03,4)

22.

Ewald Pauli
Jacek Jurzak
D
PL
ADAC
Automobilklub Śląski
Volkswagen Golf gr. I kl. 7-8

10452,4 pkt.
(2:54:12,4)

23. Stanisław Ciecierski
Henryk Sarnowski
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 gr. II kl. 8 10580,4 pkt.
(2:56:20,4)

24.

Wolf-Dieter Giese
Gunter Scheffel
D
DDR
ADAC Opel Ascona 1600 gr. I kl. 7-8

10626,4 pkt.
(2:57:06,4)

25.

Ryszard Grychtoł
Wojciech Ondraczek
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7-8 10639,8 pkt.
(2:57:19,8)

26.

Krzysztof Załuski
Andrzej Janiszewski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8 10700,6 pkt.
(2:58:20,6)
27. Stefan Saliński
Henryk Krakowczyk
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 gr. II kl. 1-7 10754,4 pkt.
(2:59:14,4)

28.

Klaus-Dieter Schulze
Bernd von Nessen
DDR
DDR
Pneumant Wartburg 353 gr. I kl. 5-6

10775,4 pkt.
(2:59:35,4)

29. Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn Trabant 601 gr. II kl. 1-7 10809,0 pkt.
(3:00:09,0)

30.

Zbigniew Zapędowski
Andrzej Szosland
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 125p gr. I kl. 9-13 10898,6 pkt.
(3:01:38,6)

31.

Zbigniew Bieniewski
Maciej Furmankiewicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Sport gr. I kl. 5-6 10959,0 pkt.
(3:02:39,0)
32. Janusz Dąbrowski
Elżbieta Zulicz
PL
PL
Automobilklub Śląski Fiat 128 Sport SL gr. II kl. 1-7 10959,8 pkt.
(3:02:39,8)

33.

Peter-Jochen Emme
Werner Brust
D
D
Bawaria Toyota Celica GT gr. I kl. 7-8

10971,8 pkt.
(3:02:51,8)

34.

Hilmar Barthelmann
Hans-Joachim Nichelmann
DDR
DDR
Pneumant - MC Leipzig Wartburg 353 gr. I kl. 5-6

11156,4 pkt.
(3:05:56,4)

35.

Andrzej Niewiadomski
Maciej Jasiński
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Tii gr. I kl. 9-13 11191,0 pkt.
(3:06:31,0)

36.

Krzysztof Czarnecki
Wiktor Polak
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7-8 11231,0 pkt.
(3:07:11,0)
37. Maciej Wisławski
Tadeusz Huziel
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Sport gr. I kl. 5-6 11398,4 pkt.
(3:09:58,4)
38. Wojciech Noworyta
Henryk Podsiedlik

PL
PL

Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8

11413,8 pkt.
(3:10:13,8)

39. Ryszard Plucha
Ryszard Falkowski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 11468,4 pkt.
(3:11:08,4)
40. Zbigniew Poniewski
Jan Staworzyński
PL
PL
Automobilklub Kielecki Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 1-7 11625,4 pkt.
(3:13:45,4)
41. Matthias Stachowiak
Marek Wysokiński

DDR
PL

MC Leipzig Wartburg 353 gr. I kl. 5-6

11741,2 pkt.
(3:15:41,2)

42. Witold Kołder
Tomasz Stawowczyk
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 gr. I kl. 1-2 12191,8 pkt.
(3:23:11,8)
43. Hans-Jurgen Pavel
Rudolf Brausse

DDR
DDR

Pneumant - MC Rotna Trabant 601 gr. I kl. 1-2

12924,4 pkt.
(3:35:24,4)

44. Jerzy Mazur
Ryszard Nowak
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2 13557,2 pkt.
(3:45:57,2)
45. Paweł Noakowski
Krzysztof Martynowski
PL
PL
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2 13588,8 pkt.
(3:46:28,8)
46. Kazimierz Kolinka
Wincenty Zbierkowski
PL
PL
Automobilklub Łódzki Trabant 601 gr. I kl. 1-2 16523,2 pkt.
(4:35:23,2)
Odpadli:

OS 22

Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 5 gr. I kl. 7-8

(wypadek)

OS 8 Marek Varisella
Leszek Borkowski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8

(wypadek)

OS 8 Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8

(półoś)

po
OS 6

Juhani Kynsilehto
Martin Holmes
FIN
GB
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. II kl. 8

(tylny
most)

OS 6

Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
PL
PL
AMK Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Renault 12 Gordini gr. II kl. 8

(wypadek)

  Walter Wrumnig
Walter Knar
A
A
Textar Team - TARR RCM Team Porsche Carrera RS gr. III-IV kl. 9-13  
  Włodzimierz Dominowski
Marek Pawłowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Turbo gr. II kl. 9-13  
  Hans-Joachim Lummert
Thomas Dartsch
D
D
Textar Team - ADAC BMW 1602 gr. II kl. 8  
  Marian Bień
Andrzej Turczyński
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
  Leo Pavlik
Miloslav Cermak
CS
CS
AMK Barum Skoda 120 S gr. II kl. 1-7  
  Jan Wojciechowski
Andrzej Wodziński
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 128 gr. II kl. 1-7  
  Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 1-7  
  Tadeusz Bogusz
Zbigniew Baran
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 gr. II kl. 1-7  
  Andrzej Kleina
Andrzej Drewniak
PL
PL
AMK Drwęca Ostróda Trabant 601 gr. II kl. 1-7  
  Horst Rausch
Jerzy Sypniewski
D
PL
ADAC
Automobilklub Warszawski
BMW 3.0 CSi gr. I kl. 9-13  
  Andrzej Bielewicz
Tadeusz Hoppe
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Tii Touring gr. I kl. 9-13  
  Krystian Bielowski
Zbigniew Szafrański
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8  
  Reinhard Wesol
Dieter Junge
D
D
ADAC Volkswagen Scirocco gr. I kl. 7-8  
  Krystyna Pyrkosz
Elzbieta Tereszczak
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 7-8  
  Andrzej Grzegorzek
Jerzy Komraus
PL
PL
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  
  Mieczysław Kleczek
Tadeusz Wąsik
PL
PL
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  
  Zbigniew Baranowski
Bogumił Baranowski
PL
PL
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. I kl. 1-2  

Wystartowało 68 załóg, ukończyło rajd 46.

 
Międzynarodowa klasyfikacja zespołów klubowych:

1.

Automobilklub Warszawski (Jaroszewicz, Stawowiak, Mydlarski) 27577,4

2.

Textar Team (Lundstrom, Peters, Vogler) 29480,0

3.

Auto-Moto-Klub Stomil Olsztyn (Groblewski, Książkiewicz, Markowski) 29491,4

4.

Pneumant (Schulze, Barthelmann, Pavel) 34856,2

<< 4 el. RSMP 1975 - R. Wisły] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1975] [1 el. RSMP 1976 - R. Stomil >>
[5 el. RSMP 1975 - R. Warszawski]
[R. Warszawski 1975 - lista startowa]