[Strona główna] [Rajdy]

<< Rajd Polski 1977 - ERC]
<< Rajd Polski 1977 - PPiP]

[Rajd Polski 1978 - ERC]
NEWS

[Rajd Polski 1979 >>
[Rajd Polski 1978 - lista startowa]
NEWS

6-8.07.1978 - 38. Rajd Polski - 4 eliminacja PPiP

* - do klasyfikacji Pucharu Pokoju i Przyjaźni zaliczany był tylko I etap rajdu. W klasyfikacji PPiP (CoPaF) uwzględniani byli tylko zawodnicy z KDL i startujący na KDL-wskim sprzęcie.

Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 1061 km
Próby sportowe:
- I etap (6.07): OS 1: Oleszna - Księginice (6,2 km); OS 2: Modliszów - Złoty Las (4,6); OS 3: Zagórze Śląskie - Dziećmorowice (4,4); OS 4: Michałkowa - Walim (6,5); OS 5: Jaworniki - Dołki - Głuszyca (10,0); OS 6: Sokolec - Kamionki (9,4); OS 7: Jodłownik - Wolibórz (8,5); OS 8: Radków - Kudowa Zdrój (18,1); OS 9: Kozia Hala - Zieleniec - Duszniki (16,1); OS 10: Borowniki Nowe - Lasówka (11,2); OS 11: Lasówka WOP - Huta - Pokrzywno (19,6)
- I etap (7.07): OS 12: Młoty - Mostowice - Nowa Bystrzyca (19,5); OS 13: Idzików - Sienna (8,8); OS 14: Lądek Zdrój - Złoty Stok (16,2); OS 15: Jodłownik - Wolibórz (8,5); OS 16: Walim - Michałkowa (6,5); OS 17: Złoty Las - Modliszów (4,6); OS 18: Dziećmorowice - Zagórze (4,4); OS 19: Głuszyca - Jaworniki - Dołki (10,0); OS 20: Walim - Rościszów (8,7); OS 21: Kamionki - Sokolec (9,4); OS 22: Wolibórz - Jodłownik (8,5); OS 23: Złoty Stok - Lądek Zdrój (16,2); OS 24: Sienna - Idzików (8,8); OS 25: Nowa Bystrzyca - Młoty (19,5); OS 26: Sokołówka - Bobrowniki (12,2); OS 27: Kozia Hala - Zieleniec - Duszniki (16,1); OS 28: Wolibórz - Jodłownik (8,5); OS 29: Rościszów - Walim (8,7); OS 30: Jaworniki - Dołki - Głuszyca (10,0); OS 31: Sokolec - Kamionki (9,4); OS 32: Tąpadła - Sulistrowiczki (4,0); OS 33: Księginice - Oleszna (6,2); SW: Sobótka (5 x 3,0 km) = 15,0 km
Nawierzchnia: asfalt + szuter
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SW - próba szybkości płaskiej

Klasyfikacja generalna:

1. Vaclav Blahna
Lubislav Hlavka
CS
CS
  Skoda 130 RS gr. II kl. 7 14076,7 pkt.
(3:54:36,7)
2. Svatopluk Kvaizar
Jiri Kotek
CS
CS
  Skoda 130 RS gr. II kl. 7 14420,0 pkt.
(4:00:20,0)
3. Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 14469,1 pkt.
(4:01:09,1)
4. Jiri Sedivy
Jiri Janecek
CS
CS
  Skoda 130 RS gr. II kl. 7 14660,3 pkt.
(4:04:40,3)
5. Antonin Císar
Jan Soukup
CS
CS
  Skoda 130 RS gr. II kl. 7 14939,2 pkt.
(4:08:59,2)
6. Jaroslav Mahr
Frantisek Mahr
CS
CS
  Skoda 130 RS gr. II kl. 7 15366,5 pkt.
(4:16:06,5)
7. Heiki Ohu
Toomas Diener
SU
SU
  Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 15597,6 pkt.
(4:19:57,6)
8. Dieter Heimburger
Roland Weitz
DDR
DDR
  Wartburg 353 W gr. II kl. 3-6 15826,8 pkt.
(4:23:46,8)
9. Bogdan Drągowski
Stanisław Brzozowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 15986,9 pkt.
(4:26:26,9)
10. Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7 16103,0 pkt.
(4:28:23,0)
11. Andrzej Radecki
Waldemar Bidziński
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 16172,5 pkt.
(4:29:32,5)
12. Vello Grunberg
Aarne Timusk
SU
SU
  Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 16182,9 pkt.
(4:29:42,9)
13. Georgi Petrov
Ivan Gospodinov
BG
BG
  Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 16209,0 pkt.
(4:30:09,0)
14. I. Galat "Baba"
Tibor Dekany
H
H
  Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 16227,5 pkt.
(4:30:27,5)
15. Erwin Hartwich
Armin Wilss
DDR
DDR
  Wartburg 353 W gr. II kl. 3-6 16327,2 pkt.
(4:32:07,2)
16. Vitold Sprukt
Andris Kalnais
SU
SU
  Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 16470,1 pkt.
(4:34:30,1)
17. Heinz Galle
Thomas Schroter
DDR
DDR
  Trabant 601 gr. II kl. 3-6 16668,1 pkt.
(4:37:48,1)
18. Jerzy Kobyliński
Marcin Osiowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 16772,4 pkt.
(4:39:32,4)
19. Kornel Karpati
Istvan Csabai
H
H
  Łada 1300 gr. II kl. 7 16883,1 pkt.
(4:41:23,1)
20. Ilie Olteanu
Ovidiu Scobai
R
R
  Dacia 1300 gr. I kl. 7 17261,5 pkt.
(4:47:41,5)
21. Christian Meischner
Rainer Leonhardt
DDR
DDR
  Trabant 601 gr. II kl. 3-6 17341,4 pkt.
(4:49:01,4)
22. Stanisław Wyka
Karol Piekarski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 17377,6 pkt.
(4:49:37,6)
23. Andrzej Witkowicz
Marek Rompel
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 128 Coupe 3 porte gr. I kl. 7 17534,1 pkt.
(4:52:14,1)
24. Thomas Fischer
Jochen Wolf
DDR
DDR
  Trabant 601 gr. II kl. 3-6 17707,1 pkt.
(4:55:07,1)
25. Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
PL
PL
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 3-6 17736,9 pkt.
(4:55:36,9)
26. Eugeniu Ionescu Cristea
Cristea Tutunaru
R
R
  Dacia 1300 gr. I kl. 7 17901,0 pkt.
(4:58:21,0)
27. Laszlo Kovacs
Antal Bobor
H
H
  Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 18030,8 pkt.
(5:00:30,8)
28. Ehrenfried Seltmann
Heinz Hoffmann
DDR
DDR
  Trabant 601 gr. II kl. 3-6 18172,8 pkt.
(5:02:52,8)
29. Janusz Szerla
Jerzy Stopa
PL
PL
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 3-6 18383,0 pkt.
(5:06:23,0)
30. Andrzej Wodziński
Jan Wojciechowski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 18481,8 pkt.
(5:08:01,8)
31. Todor Poptoschev
Ludmil Georgiev
BG
BG
  Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 19162,5 pkt.
(5:19:22,5)
32. Doru Gandu
Vionel Iordanescu
R
R
  Dacia 1300 gr. I kl. 7 19442,4 pkt.
(5:24:02,4)
33. Zoltan Garay
Endre Barabas
H
H
  Łada 21011 1600 gr. II kl. 8 20130,0 pkt.
(5:35:30,0)
34. Marek Ryndak
Maria Bator
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 3-6 20252,2 pkt.
(5:37:32,2)
35. Waldemar Ogrodniczak
Jerzy Jasinowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7 20557,0 pkt.
(5:42:37,0)
36. Józef Makowiecki
Zbigniew Aulicki
PL
PL
  Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 3-6 22449,3 pkt.
(6:14:09,3)

Odpadli:

OS 31 Wiesław Cygan
Romuald Zbigniew Kabulski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 28 Kastytis Girdauskas
Arvydas Girdauskas
SU
SU
  Łada 21011 gr. II kl. 8  
OS 25 Ryszard Plucha
Włodzimierz Abramowicz
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (silnik)
OS 19 Laszlo Franczel
Laszlo Kardos
H
H
  Łada 1300 gr. II kl. 7  
OS 19 Jeremi Doria-Dernałowicz
Jacek Lisicki
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8  
OS 18 Ryszard Nowak
Paweł Stojanowski
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  
OS 15 Tadeusz Maftyjewicz
Janusz Błaszkiewicz
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  
OS 13 Józef Ważny
Kazimierz Brzozowski
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 11 Winfried Heitzmann
Bernd Fromman
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. II kl. 3-6  
OS 10 Georgi Karamatov
Ivan Budinov
BG
BG
  Łada 1600 gr. II kl. 8  
OS 9 Radoslav Petkov
Kostadin Gurlev
BG
BG
  Łada 21011 gr. II kl. 8  
OS 8 Stefan Saliński
Michał Chroniowski
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  
OS 6 Ivan Trendafilov
Petar Bochkov
BG
BG
  Łada 1300 gr. II kl. 7  
OS 5 Stefan Vasile
Matei Simonescu
R
R
  Dacia 1300 gr. I kl. 7  
OS 4 Jerzy Wierzbołowski
Zbigniew Kopycki
PL
PL
  Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 4 Tadeusz Kudłaty
Julian Obrocki
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 4 Lech Radkiewicz
Waldemar Grim
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  
OS 2 Vallo Soots
Toomas Putmaker
SU
SU
  Łada 21011 gr. II kl. 8  
Wystartowały 54 załogi, ukończyło rajd 36.
 
Klsyfikacja zespołów narodowych PPiP:

1.

Czechosłowacja 43175

2.

Polska 46610

3.

ZSRR 48250
 
Klsyfikacja zespołów fabrycznych:

1.

Skoda  

[Strona główna] [Rajdy]

<< Rajd Polski 1977 - ERC]
<< Rajd Polski 1977 - PPiP]

[Rajd Polski 1978 - ERC]
NEWS

[Rajd Polski 1979 >>
[Rajd Polski 1978 - lista startowa]
NEWS