[Strona główna] [Rajdy]

<< Rajd Polski 1975 - ERC]
<< Rajd Polski 1975 - RSMP]

[Rajd Polski 1976 - ERC]
NEWS

[Rajd Polski 1977 >>
[Rajd Polski 1976 - lista startowa]
NEWS

9-11.07.1976 - 36. Rajd Polski - 3 eliminacja PPiP *

* - do klasyfikacji PPiP zaliczany był tylko I etap rajdu.

Baza rajdu: Wrocław
Próby sportowe:
- I etap (9.07): OS 1: Oleszna - Księgnice Małe (6,0 km), OS 2: Sobótka - Tąpadła (10,0), OS 3: Jodłownik - Wolibórz (9,0) (odwołany), OS 4: Sokolec - Kamionki (10,0), OS 5: Rościszów - Potoczek - Glinno (6,1), OS 6: Biały Kamień - Boguszów (8,0), OS 7: Wojków - Stróżnica (5,2), OS 8: Domanów - Gostków (4,0), OS 9: Chwaliszów - Świebodzice (6,0) (odwołany), OS 10: Modliszów - Złoty Las (5,0), OS 11: Jodłownik - Wolibórz (9,0), OS 12: Złoty Stok - Lądek Zdrój (17,0), OS 13: Sienna - Idzików (8,0), OS 14: Nowa Bystrzyca - Spalona - Poniatów - Mostowice (26,4), OS 15: Lasówka - Młoty - Sokołówka (15,3)
- I etap (10.07): OS 16: Karłow - Batorów - Wolany (12,0), OS 17: Kozia Hala - Zieleniec - Duszniki Zdrój (17,0), OS 18: Idzików - Sienna (8,0), OS 19: Lądek Zdrój - Złoty Stok (17,0), OS 20: Jodłownik - Wolibórz (9,0), OS 21: Sokolec - Kamionki (9,5), OS 22: Roścziszów - Walim (8,0), OS 23: Złoty Las - Modliszów (5,0), OS 24: Boguszów - Biały Kamień (8,0), OS 25: Gostków - Domanów (4,0), OS 26: Wojtków - Stróżnica (5,0), OS 27: Tąpadła - Sobótka (10,0)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: I etap - częściowo mokry

Klasyfikacja generalna:

1. Andrzej Jaroszewicz
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Lancia Stratos HF gr. IV kl. 9-13 9428 pkt.
(2:37:08)
2. Krzysztof Komornicki
Janusz Wojtyna
PL
PL
OBR FSO Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. IV kl. 8 10176 pkt.
(2:49:36)
3. Stasys Brundza
Viljas Rozukas
SU
SU
  Łada 1600 gr. II kl. 8 10246 pkt.
(2:50:46)
4. Tomasz Ciecierzyński
Stanisław Brzozowski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. IV kl. 8 10415 pkt.
(2:53:35)
5. Kastytis Girdauskas
Arvydas Girdauskas
SU
SU
  Łada 1600 gr. II kl. 8 10530 pkt.
(2:55:30)
6. Marian Bień
Janina Jedynakowa
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Stomil Dębica
Automobilklub Warszawski
Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. IV kl. 8 10674 pkt.
(2:57:54)
7. Leo Pavlik
Oldrich Gottfried
CS
CS
Skoda Skoda 130 RS gr. II kl. 7 10754 pkt.
(2:59:14)
8. Andrzej Niewiadomski
Włodzimierz Dominowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Tii gr. II kl. 9-13 10892 pkt.
(3:01:32)
9. Vladimir Iliev
Nikolay Manolov
BG
BG
SBA Renault 12 Gordini gr. IV kl. 8 11008 pkt.
(3:03:28)
10. Jiri Sedivy
Jiri Janecek
CS
CS
Skoda Skoda 120 S gr. II kl. 7 11065 pkt.
(3:04:25)
11. Jaroslav Mahr
Frantisek Mahr
CS
CS
Skoda Skoda 120 S gr. II kl. 7 11217 pkt.
(3:06:57)
12. Józef Ważny
Tomasz Wróbel
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Morski
Polski Fiat 125p 1500 gr. IV kl. 8 11342 pkt.
(3:09:02)
13. Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1600 gr. II kl. 8 11614 pkt.
(3:13:34)
14. Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 11618 pkt.
(3:13:38)
15. Andrzej Radecki
Kazimierz Roćko
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 11842 pkt.
(3:17:22)
16. Jerzy Kobyliński
Andrzej Wodziński
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 11898 pkt.
(3:18:18)
17. Radoslav Petkov
Kostadin Gurlev
BG
BG
SBA Łada 2103 gr. II kl. 7 12035 pkt.
(3:20:35)
18. Marin Velev
Nacho Matov
BG
BG
SBA Renault 12 Gordini gr. IV kl. 8 12059 pkt.
(3:20:59)
19. Wolfgang Krugel
Dieter Krugel
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. II kl. 1-6 12276 pkt.
(3:24:36)
20. Tadeusz Kudłaty
Zdzisław Nowak
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8 12306 pkt.
(3:25:06)
21. Volker Beyer
Karl-Heinz Weigel
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. II kl. 1-6 12395 pkt.
(3:26:35)
22. Christian Meischner
Sieghard Weissflog
DDR
DDR
  Trabant 601 gr. I kl. 1-2 13217 pkt.
(3:40:17)
23. Zbigniew Zapędowski
Roman Zapedowski
PL
PL
Automobilklub Łódzki BMW 2002 Tii gr. I kl. 9-13 13363 pkt.
(3:42:43)
24. Heinz Galle
Wolfgang Kiessling
DDR
DDR
  Trabant 601 gr. I kl. 1-2 13688 pkt.
(3:48:08)
25. Marek Ryndak
Boguslaw Płoch
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p gr. I kl. 1-2 16723 pkt.
(4:38:43)

Odpadli:

po
OS 27
Ilia Chubrikov
Pentzo Tserovski
BG
BG
SBA Renault 17 Gordini gr. IV kl. 9-13 (dyferencjał)
OS 27 Janusz Książkiewicz
Włodzimierz Kaszuba
PL
PL
OBR FSO - OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 gr. IV kl. 8  
OS 20 Maciej Stawowiak
Jacek Różański
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 124 Abarth Rallye gr. IV kl. 9-13 (przewód
olejowy)
OS 20 Nikolay Elizarov
Viktor Moskovskikh
SU
SU
  Łada 1600 gr. II kl. 8  
OS 19 Vlastimil Havel
Miroslav Wohanka
CS
CS
Skoda Skoda 120 S gr. II kl. 7  
OS 19 Richard Grevev
Endri Stcev
BG
BG
  Łada 2103 gr. II kl. 7  
OS 18 Marian Bublewicz
Stefan Osika
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 18 Wolfgang Schneider
Wilfried Hobusch
DDR
DDR
  Wartburg 353 gr. II kl. 1-6  
OS 16 Horst Niebergall
Bernd Fromman
DDR
DDR
  Wartburg 353 W gr. II kl. 1-6  
OS 16 Ryszard Nowak
Michał Chroniowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  
OS 14 Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Renault 17 Gordini gr. IV kl. 9-13 (zawieszenie)
OS 13 Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Renault 5 TS gr. II kl. 7  
OS 8 Attila Ferjancz
Ferenc Iriczfalvi
H
H
  Renault 17 Gordini gr. IV kl. 8 (wał
napędowy)
OS 7 Yakov Agishev
Mikhail Titov
SU
SU
  Moskwicz 412 gr. II kl. 8  
OS 6 Anatoliy Kozyrchikov
Galina Kozyrchikova
SU
SU
  Łada 1600 gr. II kl. 8  
OS 6 Vaclav Blahna
Lubislav Hlavka
CS
CS
Skoda Skoda 120 S gr. II kl. 7 (skrzynia
biegów)
OS 6 Andrzej Kaczmarek
Andrzej Woźniak
PL
PL
Automobilklub Wielkopolski Zastava 1100 gr. I kl. 5-6  
OS 2 Andrey Shishkov
Nikolay Gubachev
SU
SU
  Moskwicz 412 gr. II kl. 8  

Wystartowało 43 załóg, ukończyło rajd 25.

 
Klsyfikacja zespołów narodowych PPiP:

1.

Czechosłowacja (Pavlik, Sedivy, Mahr)

32976

2.

Bułgaria (Iliev, Petkov, Velev)

35102

 
Klsyfikacja zespołów fabrycznych PPiP:

1.

FSO (Komornicki, Ciecierzyński, Bień)

31205

2.

Skoda (Pavlik, Sedivy, Mahr)

32976

 
Klsyfikacja zespołów klubowych PPiP:

1.

Automobilklub Warszawski (Jaroszewicz, Ciecierzyński, Bień)

30457

2.

SBA (Iliev, Petkov, Velev)

35102


[Strona główna] [Rajdy]

<< Rajd Polski 1975 - ERC]
<< Rajd Polski 1975 - RSMP]

[Rajd Polski 1976 - ERC]
NEWS

[Rajd Polski 1977 >>
[Rajd Polski 1976 - lista startowa]
NEWS