<< MPRC 1999] [Strona główna] [Rallycross] [MPRC 2001 >>


Mistrzostwa Polski Rallycross 2000

1-3.05.2000 - Słomczyn - 1 eliminacja MPRC

Pogoda: słonecznie, ciepło

Klasa 1:
1. Piotr Radtke   Polski Fiat 126p
2. Dominik Brymora   Polski Fiat 126p
3. Tomasz Skinder   Polski Fiat 126p
4. Remigiusz Woja   Polski Fiat 126p

5.

Roman Panek   Polski Fiat 126p
6. Tomasz Sokulski   Polski Fiat 126p
7. Piotr Koc   Polski Fiat 126p
8. Arkadiusz Młotek   Polski Fiat 126p

9.

Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
10. Michał Litwiński   Polski Fiat 126p
11. Michał Piotrowski   Polski Fiat 126p
12. Tomasz Bartoś   Polski Fiat 126p
13. Arkadiusz Leszek   Polski Fiat 126p
14. Mirosław Wronka   Polski Fiat 126p
15. Lucjan Kulpiński   Polski Fiat 126p
16. Jarosław Karczmarzyk   Polski Fiat 126p
Wystartowało 24 zawodników.
 
Klasa 2 (+ klasa A-1100):
1. Antoni Skudło   Nissan Micra  
2. Jacek Chojnacki   Fiat Cinquecento  
3. Grzegorz Carzasty   Fiat Cinquecento  
4. Tomasz Nowak   Fiat Cinquecento  
5. Marek Andrysz   Fiat Cinquecento  
6. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1. m. w kl. A-1100
7. Tomasz Carzasty   Fiat Cinquecento  
8. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2. m. w kl. A-1100

9.

Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 3. m. w kl. A-1100
10. Michał Guranowski   Volkswagen Polo  
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106
2. Robert Polak   Toyota Starlet
3. Piotr Tyszkiewicz   Skoda Felicia
4. Janusz Siniarski   Skoda Felicia
5. Bogusław Bach   Volkswagen Golf
6. Adam Kornacki   Peugeot 205
7. Wiesław Białka   Ford Fiesta
8. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift

9.

Artur Luterek   Toyota Corolla
10. Andrzej Grigorjew   Volkswagen Golf
11. Adam Trzonkowski   Peugeot 205
12. Janusz Strześniewski   Skoda Felicia
13. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski Opel Kadett
14. Paweł Wieczorek   Suzuki Swift
15. Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco
Wystartowało 15 zawodników.
 
Klasa 4 (+ klasa N-2000):
1. Bohdan Ludwiczak   Ford Escort RS Cosworth  
2. Jacek Ptaszek   Toyota Celica  
3. Adam Polak   Toyota Celica  
4. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant  
5. Andrzej Kalitowicz   Mitsubishi Lancer  
6. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 1. m. w kl. N-2000
7. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Seat Ibiza 2. m. w kl. N-2000
8. Hubert Massalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 3. m. w kl. N-2000
Wystartowało 8 zawodników.
 
Klasa N-1400:
1. Tomasz Oleksiak   Peugeot 106
2. Piotr Granica   Suzuki Swift
3. Jakub Iwanek   Peugeot 106
4. Marcin Szewczyk   Suzuki Swift
5. Marcin Sienkiewicz   Peugeot 106
6. Jerzy Poznański   Peugeot 106
7. Krystian Onyśko   Peugeot 106
Wystartowało 7 zawodników.

10-11.05.2000 Toruń - 2 eliminacja MPRC

Pogoda: przelotne opady deszczu

Klasa 1:
1. Piotr Radtke   Polski Fiat 126p  
2. Roman Panek   Polski Fiat 126p  
3. Piotr Koc   Polski Fiat 126p  
4. Tomasz Skinder   Polski Fiat 126p  

5.

Tomasz Sokulski   Polski Fiat 126p  
6. Dominik Brymora   Polski Fiat 126p  
7. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
8. Arkadiusz Młotek   Polski Fiat 126p  

9.

Michał Piotrowski   Polski Fiat 126p  
10. Arkadiusz Leszek   Polski Fiat 126p  
11. Krzysztof Jankowski   Polski Fiat 126p  
12. Emilian Radziejewicz   Polski Fiat 126p  
13. Marek Nalewajko   Polski Fiat 126p  
14. Tomasz Bartoś   Polski Fiat 126p  
15. Bogusław Kurtyka   Polski Fiat 126p  
16. Bartłomiej Lewandowski   Polski Fiat 126p  
 
Klasa 2 (+ klasa A-1100):
1. Antoni Skudło   Nissan Micra    
2. Jacek Chojnacki   Fiat Cinquecento    
3. Tomasz Nowak   Fiat Cinquecento    

4.

Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1. m. w kl. A-1100  

5.

Piotr Furchert   Citroen AX    
6. Paweł Melwiński   Polski Fiat 126p    
7. Józef Rutkowski   Fiat Cinquecento    
8. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2. m. w kl. A-1100  

9.

Bartosz Gruszczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 3. m. w kl. A-1100  
Nie sklasyfikowani:
  Grzegorz Carzasty   Fiat Cinquecento  

(silnik)

  Michał Guranowski   Volkswagen Polo    
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106  
2. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski Opel Kadett  
3. Robert Polak   Toyota Starlet  
4. Piotr Tyszkiewicz   Skoda Felicia  

5.

Adam Kornacki   Peugeot 205  
6. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift  
7. Andrzej Grigorjew   Volkswagen Golf  
8. Bogusław Bach   Volkswagen Golf  

9.

Piotr Kanecki   Toyota Corolla  
10. Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco  
11. Janusz Siniarski   Skoda Felicia  
12. Janusz Strześniewski   Skoda Felicia  
Nie sklasyfikowani:
  Adam Trzonkowski   Peugeot 205  
 
Klasa 4 (+ klasa N-2000):
1. Adam Polak   Toyota Celica    
2. Jacek Ptaszek   Toyota Celica    
3. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant    
4. Andrzej Kalitowicz   Mitsubishi Lancer    

5.

Bartosz Duda   Lancia Delta    
6. Andrzej Kleina   Lancia Delta    
7. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Seat Ibiza 1. m. w kl. N-2000  
8. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 2. m. w kl. N-2000  

9.

Hubert Massalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 3. m. w kl. N-2000  
W kl. N-2000 wystartowało 3 zawodników.
 
Klasa N-1400:
1. Piotr Granica   Suzuki Swift  
2. Marcin Szewczyk   Suzuki Swift  
3. Marcin Sienkiewicz   Peugeot 106  
4. Jerzy Poznański   Peugeot 106  

5.

Adam Kiełkiewicz   Suzuki Swift  
6. Krystian Onyśko   Peugeot 106  
7. Jakub Iwanek Rallycross Team Słomczyn Peugeot 106  
8. Tomasz Oleksiak Rallycross Team Słomczyn Peugeot 106  

10-11.06.2000 - Słomczyn - 3 eliminacja MPRC

Klasa 1:
1. Piotr Radtke   Polski Fiat 126p
2. Piotr Koc   Polski Fiat 126p
3. Roman Panek   Polski Fiat 126p
4. Tomasz Sokulski   Polski Fiat 126p
5. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
6. Dominik Brymora   Polski Fiat 126p
7. Tomasz Skinder   Polski Fiat 126p
8. Remigiusz Woja   Polski Fiat 126p
9. Arkadiusz Leszek   Polski Fiat 126p
10. Krzysztof Jankowicz   Polski Fiat 126p
11. Michał Litwiński   Polski Fiat 126p
12. Michał Piotrowski   Polski Fiat 126p
13. Rafał Winiarski   Polski Fiat 126p
14. Bartłomiej Lewandowski   Polski Fiat 126p
15. Emilian Radziejewicz   Polski Fiat 126p
16. Bogusław Kurtyka   Polski Fiat 126p
Wystartowało 26 zawodników.
 
Klasa 2 (+ klasa A-1100):
1. Jacek Chojnacki   Fiat Cinquecento  
2. Tomasz Nowak   Fiat Cinquecento  
3. Grzegorz Carzasty   Fiat Cinquecento  
4. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1. m. w kl. A-1100
5. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2. m. w kl. A-1100
6. Józef Rutkowski   Fiat Cinquecento  
7. Michał Guranowski   Volkswagen Polo  
8. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 3. m. w kl. A-1100
9. Paweł Melwiński   Polski Fiat 126p  
Nie sklasyfikowani:
  Antoni Skudło   Nissan Micra  
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106
2. Piotr Tyszkiewicz   Skoda Felicia
3. Robert Polak   Toyota Starlet
4. Janusz Siniarski   Skoda Felicia

5.

Bogusław Bach   Volkswagen Golf
6. Arkadiusz Młotek   Łada Samara
7. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski Opel Kadett
8. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
9. Andrzej Grigorjew   Volkswagen Golf
10. Piotr Kanecki   Toyota Corolla
11. Adam Kornacki   Peugeot 205
12. Artur Luterek   Toyota Corolla
13. Paweł Wieczorek   Suzuki Swift
Nie sklasyfikowani:
  Adam Trzonkowski   Peugeot 205
 
Klasa 4 (+ klasa N-2000):
1. Adam Polak   Toyota Celica  
2. Andrzej Kalitowicz   Mitsubishi Lancer  
3. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant  
4. Jacek Ptaszek   Toyota Celica  
5. Jacek Lesiak   Nissan Sunny  
6. Bartosz Duda   Lancia Delta  
7. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa   1. m. w kl. N-2000
8. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Seat Ibiza 2. m. w kl. N-2000
9. Krzysztof Ruciński   Suzuki Swift 3. m. w kl. N-2000
 

Klasa N-1400:

1. Piotr Granica   Suzuki Swift
2. Tomasz Oleksiak Rallycross Team Słomczyn Peugeot 106
3. Jerzy Poznański   Peugeot 106

4.

Marcin Sienkiewicz   Peugeot 106
5. Jakub Iwanek Rallycross Team Słomczyn Peugeot 106
6. Krystian Onyśko   Peugeot 106
7. Adam Kiełkiewicz   Suzuki Swift
8. Marcin Szewczyk   Suzuki Swift
Wystartowało 8 zawodników.

15-16.07.2000 Toruń - 4 eliminacja MPRC

Pogoda: w sobotę deszcz, w niedzielę sucho

Klasa 1:
1. Piotr Radtke   Polski Fiat 126p
2. Tomasz Skinder   Polski Fiat 126p
3. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
4. Roman Panek   Polski Fiat 126p
5. Michał Litwiński   Polski Fiat 126p
6. Tomasz Bartoś   Polski Fiat 126p
7. Mirosław Wronka   Polski Fiat 126p
8. Krzysztof Jankowski   Polski Fiat 126p
9. Arkadiusz Leszek   Polski Fiat 126p
10. Tomasz Sokulski   Polski Fiat 126p
11. Piotr Koc   Polski Fiat 126p
12. Michał Piotrowski   Polski Fiat 126p
13. Jarosław Karczmarzyk   Polski Fiat 126p
14. Łukasz Złotnicki   Polski Fiat 126p
15. Bogusław Kurtyka   Polski Fiat 126p
16. Maciej Grabowski   Polski Fiat 126p
 
Klasa 2 (+ klasa A-1100):
1. Antoni Skudło   Nissan Micra  
2. Tomasz Nowak   Fiat Cinquecento  
3. Jacek Chojnacki   Fiat Cinquecento  
4. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1. m. w kl. A-1100
5. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2. m. w kl. A-1100
6. Michał Guranowski   Volkswagen Polo  
7. Jakub Królak   Fiat Cinquecento 3. m. w kl. A-1100
8. Piotr Furchert   Citroen AX  
9. Paweł Melwiński   Polski Fiat 126p  
10. Jean Kruczyński   Fiat Cinquecento  
Nie sklasyfikowani:
  Grzegorz Carzasty   Fiat Cinquecento  
  Józef Rutkowski   Fiat Cinquecento  
 
Klasa 3:
1. Piotr Tyszkiewicz   Skoda Felicia
2. Janusz Siniarski   Skoda Felicia
3. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106
4. Andrzej Grigorjew   Volkswagen Golf
5. Bogusław Bach   Volkswagen Golf
6. Adam Kornacki   Peugeot 205
7. Arkadiusz Młotek   Łada Samara
8. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
9. Janusz Strześniewski   Skoda Felicia
10. Artur Luterek   Toyota Corolla
11. Adam Trzonkowski   Peugeot 205
Nie sklasyfikowani:
  Robert Polak   Toyota Starlet
  Piotr Kanecki   Toyota Corolla
 
Klasa 4 (+ klasa N-2000):
1. Adam Polak   Toyota Celica  
2. Jacek Ptaszek   Toyota Celica  

3.

Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant  
4. Bartosz Duda   Lancia Delta  
5. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Seat Ibiza 1. m. w kl. N-2000
6. Andrzej Kalitowicz   Mitsubishi Lancer  
7. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. N-2000
8. Marian Genstwa   Ford Sierra  
9. Krzysztof Ruciński   Suzuki Swift 3. m. w kl. N-2000
10. Andrzej Kleina   Lancia Delta  
 

Klasa N-1400:

1. Tomasz Oleksiak   Peugeot 106
2. Jerzy Poznański   Peugeot 106
3. Krystian Onyśko   Peugeot 106
4. Piotr Granica   Suzuki Swift
5. Adam Kiełkiewicz   Suzuki Swift
6. Marcin Sienkiewicz   Peugeot 106
7. Jakub Iwanek   Peugeot 106
Nie sklasyfikowani:
  Marcin Szewczyk   Suzuki Swift

29-30.07.2000 Słomczyn - 5 eliminacja MPRC

Klasa 1:
1. Tomasz Skinder   Polski Fiat 126p
2. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
3. Piotr Koc   Polski Fiat 126p
4. Roman Panek   Polski Fiat 126p
5. Arkadiusz Leszek   Polski Fiat 126p
6. Piotr Radtke   Polski Fiat 126p
7. Mirosław Wronka   Polski Fiat 126p
8. Tomasz Bartoś   Polski Fiat 126p
9. Michał Litwiński   Polski Fiat 126p
10. Emilian Radziejewicz   Polski Fiat 126p
11. Krzysztof Jankowski   Polski Fiat 126p
12. Michał Piotrowski   Polski Fiat 126p
13. Marek Nalewajko   Polski Fiat 126p
14. Jarosław Karczmarzyk   Polski Fiat 126p
15. Bogusław Kurtyka   Polski Fiat 126p
16. Marcin Bruś   Polski Fiat 126p
 
Klasa 2 (+ klasa A-1100):
1. Antoni Skudło   Nissan Micra  
2. Jacek Chojnacki   Fiat Cinquecento  
3. Grzegorz Carzasty   Fiat Cinquecento  
4. Michał Guranowski   Volkswagen Polo  
5. Tomasz Nowak   Fiat Cinquecento  
6. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1. m. w kl. A-1100
7. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2. m. w kl. A-1100
8. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 3. m. w kl. A-1100
Nie sklasyfikowani:
  Paweł Melwiński   Polski Fiat 126p  
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106
2. Janusz Siniarski   Skoda Felicia
3. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
4. Robert Polak   Toyota Starlet
5. Piotr Kanecki   Toyota Corolla
6. Piotr Tyszkiewicz   Skoda Felicia
7. Andrzej Grigorjew   Volkswagen Golf
8. Arkadiusz Młotek   Łada Samara
9. Bogusław Bach   Volkswagen Golf
10. Janusz Strześniewski   Skoda Felicia
11. Paweł Wieczorek   Suzuki Swift
12. Artur Luterek   Toyota Corolla
13. Adam Kornacki   Peugeot 205
Nie sklasyfikowani:
  Adam Trzonkowski   Peugeot 205
 
Klasa 4 (+ klasa N-2000):
1. Adam Polak   Toyota Celica  
2. Jacek Ptaszek   Toyota Celica  
3. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant  
4. Bartosz Duda   Lancia Delta  
5. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Seat Ibiza 1. m. w kl. N-2000
6. Andrzej Kalitowicz   Mitsubishi Lancer  
7. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa   2. m. w kl. N-2000
8. Krzysztof Ruciński   Suzuki Swift 3. m. w kl. N-2000
 

Klasa N-1400:

1. Piotr Granica   Suzuki Swift
2. Adam Kiełkiewicz   Suzuki Swift
3. Marcin Sienkiewicz   Peugeot 106
4. Marcin Szewczyk   Suzuki Swift
5. Krystian Onyśko   Peugeot 106
6. Jerzy Poznański   Peugeot 106
7. Tomasz Oleksiak   Peugeot 106
Nie sklasyfikowany:
  Jakub Iwanek   Peugeot 106
Wystartowało 8 zawodników.

19-20.08.2000 Słomczyn - 6 eliminacja MPRC

Klasa 1:
1. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
2. Dominik Brymora   Polski Fiat 126p
3. Tomasz Skinder   Polski Fiat 126p
4. Roman Panek   Polski Fiat 126p
5. Tomasz Bartoś   Polski Fiat 126p
6. Piotr Radtke   Polski Fiat 126p
7. Emilian Radziejewicz   Polski Fiat 126p
8. Michał Piotrowski   Polski Fiat 126p
9. Rafał Winiarski   Polski Fiat 126p
10. Krzysztof Jankowski   Polski Fiat 126p
11. Michał Litwiński   Polski Fiat 126p
12. Arkadiusz Leszek   Polski Fiat 126p
13. Mirosław Wronka   Polski Fiat 126p
14. Remigiusz Woja   Polski Fiat 126p
15. Tomasz Sokulski   Polski Fiat 126p
16. Piotr Koc   Polski Fiat 126p
 
Klasa 2 (+ klasa A-1100):
1. Antoni Skudło   Nissan Micra  
2. Tomasz Nowak   Fiat Cinquecento  
3. Jacek Chojnacki   Fiat Cinquecento  
4. Michał Guranowski   Volkswagen Polo  
5. Grzegorz Carzasty   Fiat Cinquecento  
6. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1. m. w kl. A-1100
7. Jean Kruczyński   Fiat Cinquecento  
8. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 2. m. w kl. A-1100
9. Jakub Królak   Fiat Cinquecento 3. m. w kl. A-1100
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106
2. Piotr Tyszkiewicz   Skoda Felicia
3. Janusz Siniarski   Skoda Felicia
4. Robert Polak   Toyota Starlet
5. Andrzej Grigorjew   Volkswagen Golf
6. Adam Trzonkowski   Peugeot 205
7. Janusz Strześniewski   Skoda Felicia
8. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
9. Paweł Wieczorek   Suzuki Swift
10. Artur Ryziński   Fiat Cinquecento
 
Klasa 4 (+ klasa N-2000):
1. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant
2. Adam Polak   Toyota Celica
3. Jacek Ptaszek   Toyota Celica
4. Bartosz Duda   Lancia Delta
5. Grzegorz Kalinecki   Lancia Delta
6. Andrzej Kalitowicz   Mitsubishi Lancer
 

Klasa N-1400:

1. Piotr Granica   Suzuki Swift
2. Tomasz Oleksiak   Peugeot 106
3. Marcin Sienkiewicz   Peugeot 106
4. Jerzy Poznański   Peugeot 106
5. Marcin Szewczyk   Suzuki Swift
6. Adam Kiełkiewicz   Suzuki Swift
7. Krystian Onyśko   Peugeot 106
8. Jakub Iwanek   Peugeot 106

14-15.10.2000 Toruń - 7 eliminacja MPRC

Klasa 1:
1. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p
2. Piotr Radtke   Polski Fiat 126p
3. Tomasz Skinder   Polski Fiat 126p
4. Emilian Radziejewicz   Polski Fiat 126p
5. Arkadiusz Leszek   Polski Fiat 126p
6. Roman Panek   Polski Fiat 126p
7. Michał Litwiński   Polski Fiat 126p
8. Tomasz Bartoś   Polski Fiat 126p
9. Piotr Koc   Polski Fiat 126p
10. Tomasz Sokulski   Polski Fiat 126p
11. Dominik Brymora   Polski Fiat 126p
12. Mirosław Wronka   Polski Fiat 126p
13. Krzysztof Jankowski   Polski Fiat 126p
14. Rafał Winiarski   Polski Fiat 126p
15. Remigiusz Woja   Polski Fiat 126p
16. Łukasz Złotnicki   Polski Fiat 126p
Sklasyfikowano 18 zawodników.
 
Klasa 2 (+ klasa A-1100):
1. Grzegorz Carzasty   Fiat Cinquecento  
2. Tomasz Nowak   Fiat Cinquecento  
3. Jean Kruczyński   Fiat Cinquecento  
4. Włodzimierz Pawluczuk   Fiat Cinquecento  
5. Artur Ryziński   Fiat Cinquecento 1. m. w kl. A-1100
6. Michał Guranowski   Volkswagen Polo  
Nie sklasyfikowani:
  Piotr Furchert   Citroen AX  
 
Klasa 3:
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106
2. Janusz Siniarski   Skoda Felicia
3. Piotr Tyszkiewicz   Skoda Felicia
4. Robert Polak   Toyota Starlet
5. Andrzej Grigorjew   Volkswagen Golf
6. Piotr Kanecki   Toyota Corolla
7. Bogusław Bach   Volkswagen Golf
8. Adam Komacki   Peugeot 205
9. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
10. Janusz Strześniewski   Skoda Felicia
Nie sklasyfikowani:
  Artur Luterek   Łada Samara
  Adam Trzonkowski   Peugeot 205
  Wiesław Białka   Ford Fiesta
 
Klasa 4:
1. Adam Polak   Toyota Celica
2. Jacek Ptaszek   Toyota Celica

3.

Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Lancer

4.

Andrzej Kalitowicz   Mitsubishi
5. Bartosz Duda   Lancia Delta
6. Andrzej Kleina   Lancia Delta
Wystartowało 6 zawodników.
 
Klasa N-2000:
1. Tomasz Oleksiak   Peugeot 106
2. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Seat Ibiza
3. Hubert Massalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift

4.

Jacek Stawiński   Suzuki Swift
5. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 110
Wystartowało 5 zawodników.
 
Klasa N-1400:
1. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift
2. Adam Kiełkiewicz   Suzuki Swift
3. Jakub Iwanek   Peugeot 106

4.

Jerzy Poznański   Peugeot 106
5. Marcin Sienkiewicz   Peugeot 106
6. Marcin Szewczyk   Suzuki Swift
Wystartowało 6 zawodników.

Klasyfikacje Mistrzostw Polski Rallycross 2000

Klasa 1: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Piotr Radtke   Polski Fiat 126p 20 20 20 20 (11) (11) 17 97
2. Marcin Ślusarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p (8) (10) 12 15 17 20 20 84
3. Tomasz Skinder   Polski Fiat 126p 15 (13) (10) 17 20 15 15 82
4. Roman Panek   Polski Fiat 126p (12) 17 15 13 13 13 (11) 71
5. Piotr Koc   Polski Fiat 126p 10 15 17 (6) 15 (1) 8 65
6. Dominik Brymora   Polski Fiat 126p 17 11 11     17 6 62
7. Tomasz Sokulski   Polski Fiat 126p 11 12 13 7   (2) 7 50
8. Arkadiusz Leszek   Polski Fiat 126p (4) 7 8 8 12 (5) 12 47
9. Tomasz Bartoś   Polski Fiat 126p 5 (3)   11 9 12 9 46
10. Michał Litwiński   Polski Fiat 126p 7   6 12 8 (6) 10 43
11. Emilian Radziejewicz   Polski Fiat 126p   5 2   7 10 13 37
12. Krzysztof Jankowski   Polski Fiat 126p   6 7 9 6 7 (4) 35
13. Michał Piotrowski   Polski Fiat 126p 6 8 5 5 (5) 9   33
14. Mirosław Wronka   Polski Fiat 126p 3     10 10 4 5 32
15. Remigiusz Woja   Polski Fiat 126p 13   9     3 2 27
16. Arkadiusz Młotek   Polski Fiat 126p 9 9           18
17. Rafał Winiarski   Polski Fiat 126p     4     8 3 15
18. Marek Nalewajko   Polski Fiat 126p   4     4     8
19. Jarosław Karczmarzyk   Polski Fiat 126p 1     4 3     8
20. Bogusław Kurtyka   Polski Fiat 126p   2 1 2 2     7
21. Bartłomiej Lewandowski   Polski Fiat 126p   1 3         4
22. Łukasz Złotnicki   Polski Fiat 126p       3     1 4
23. Lucjan Kulpiński   Polski Fiat 126p 2             2
24. Maciej Grabowski   Polski Fiat 126p       1       1
25. Marcin Bruś   Polski Fiat 126p         1     1
 
Klasa 2: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Antoni Skudło   Nissan Micra 10 10   10 10 10   50
2. Jacek Chojnacki   Fiat Cinquecento 8,5 8,5 10 7,5 8,5 (7,5)   43
3. Tomasz Nowak   Fiat Cinquecento (6,5) 7,5 8,5 8,5 (6) 8,5 8,5 41,5
4. Grzegorz Carzasty   Fiat Cinquecento 7,5   7,5   7,5 6 10 38,5
5. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 5,5 6,5 6,5 6,5 5,5 (4,5)   30,5
6. Michał Guranowski   Volkswagen Polo (3,5)   5 5,5 6,5 6,5 5,5 29
7. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 4,5 4,5 4,5 6 5     24,5
8. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 4   6   4,5 5,5   20
9. Jean Kruczyński   Fiat Cinquecento       3,5   5 7,5 16
10. Paweł Melwiński   Polski Fiat 126p   5,5 4 4       13,5
11. Piotr Furchert   Citroen AX   6   4,5       10,5
12. Józef Rutkowski   Fiat Cinquecento   5 5,5         10,5
13. Jakub Królak   Fiat Cinquecento       5   4   9
14. Włodzimierz Pawluczuk   Fiat Cinquecento             6,5 6,5
15. Marek Andrysz   Fiat Cinquecento 6             6
16. Artur Ryziński   Fiat Cinquecento             6 6
17. Tomasz Carzasty   Fiat Cinquecento 5             5
18. Bartosz Gruszczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento   4           4
 
Klasa A-1100: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 10 10 10 10 10 (8,5)   50
2. Michał Syroka Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 8,5 8,5 7,5 8,5 8,5     41,5
3. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 7,5   8,5   7,5 10   33,5
4. Jakub Królak   Fiat Cinquecento       7,5   7,5   15
5. Artur Ryziński   Fiat Cinquecento             10 10
6. Bartosz Gruszczyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento   7,5           7,5
 
Klasa 3: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Marcin Laskowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 20 10 10 (7,5) 10 10 (10) 60
2. Piotr Tyszkiewicz   Skoda Felicia 15 (6,5) 8,5 10 (5,5) 8,5 7,5 49,5
3. Janusz Siniarski   Skoda Felicia 13 (3) (6,5) 8,5 8,5 7,5 8,5 46
4. Robert Polak   Toyota Starlet 17 7,5 7,5   6,5 6,5 (6,5) 45
5. Bogusław Bach   Volkswagen Golf 12 4,5 6 6 (4)   5 33,5
6. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 9 5,5 4,5 4,5 7,5 (4,5) (4) 31
7. Andrzej Grigorjew   Volkswagen Golf 7 5 (4) 6,5 (5) 6 6 30,5
8. Adam Kornacki   Peugeot 205 11 6 3 5,5 (2)   4,5 30
9. Janusz Strześniewski   Skoda Felicia 5 (2,5)   4 3,5 5 3,5 21
10. Piotr Kanecki   Toyota Corolla   4 3,5   6   5,5 19
11. Bogdan Skutkiewicz Automobilklub Orski Opel Kadett 4 8,5 5         17,5
12. Artur Luterek   Toyota Corolla 8   2,5 3,5 2,5     16,5
13. Arkadiusz Młotek   Łada Samara     5,5 5 4,5     15
14. Adam Trzonkowski   Peugeot 205 6     3   5,5   14,5
15. Paweł Wieczorek   Suzuki Swift 3   2   3 4   12
16. Wiesław Białka   Ford Fiesta 10             10
17. Janusz Damentko Automobilklub Orski Volkswagen Scirocco 2 3,5           5,5
18. Artur Ryziński   Fiat Cinquecento           3,5   3,5
 
Klasa 4: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Adam Polak   Toyota Celica (7,5) 10 10 10 10 (8,5) 10 50
2. Jacek Ptaszek   Toyota Celica 8,5 8,5 (6,5) 8,5 8,5 (7,5) 8,5 42,5
3. Mariusz Stec Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant (6,5) 7,5 7,5 7,5 7,5 10 (7,5) 40
4. Andrzej Kalitowicz   Mitsubishi Lancer 6 6,5 8,5 5,5 (5,5) (5,5) 6,5 33
5. Bartosz Duda   Lancia Delta   6 (5,5) 6,5 6,5 6,5 6 31,5
6. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Seat Ibiza 5 5 4,5 6 6     26,5
7. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio; Łada 110 5,5 4,5 5 5 5     25
8. Andrzej Kleina   Lancia Delta   5,5   3,5     5,5 14,5
9. Krzysztof Ruciński   Suzuki Swift     4 4 4,5     12,5
10. Bohdan Ludwiczak   Ford Escort RS Cosworth 10             10
11. Hubert Massalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 4,5 4           8,5
12. Jacek Lesiak   Nissan Sunny     6         6
13. Grzegorz Kalinecki   Lancia Delta           6   6
14. Marian Genstwa   Ford Sierra       4,5       4,5
 
Klasa N-2000: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Łukasz Zoll Autoklub Rzemieślnik Warszawa Seat Ibiza 8,5 10 8,5 10 10   (8,5) 47
2. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio; Łada 110 10 8,5 10 8,5 8,5   (6) 45,5
3. Krzysztof Ruciński   Suzuki Swift     7,5 7,5 7,5     22,5
4. Hubert Massalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 7,5 7,5         7,5 22,5
5. Tomasz Oleksiak   Peugeot 106             10 10
6. Jacek Stawiński   Suzuki Swift             6,5 6,5
 
Klasa N-1400: 1 2 3 4 5 6 7  
1. Piotr Granica   Suzuki Swift 8,5 10 10 (6,5) 10 10   48,5
2. Tomasz Oleksiak Rallycross Team Słomczyn Peugeot 106 10 (4,5) 8,5 10 5 8,5   42
3. Jerzy Poznański   Peugeot 106 (5,5) 6,5 7,5 8,5 (5,5) 6,5 6,5 35,5
4. Marcin Sienkiewicz   Peugeot 106 6 7,5 6,5 (5,5) 7,5 7,5 (6) 35
5. Adam Kiełkiewicz   Suzuki Swift   6 (5) 6 8,5 5,5 8,5 34,5
6. Marcin Szewczyk   Suzuki Swift 6,5 8,5 (4,5)   6,5 6 5,5 33
7. Jakub Iwanek Rallycross Team Słomczyn Peugeot 106 7,5 5 6 5   (4,5) 7,5 31
8. Krystian Onyśko   Peugeot 106 5 5,5 5,5 7,5 6 (5)   29,5
 
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Eliminacje: 1 - Słomczyn, 2 - Toruń, 3 - Słomczyn, 4 - Toruń, 5 - Słomczyn, 6 - Słomczyn, 7 - Toruń


Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które utraciły homologację.
- Dywizja 1 - Samochody grupy A przygotowane do startu w rallycrossie, przy czym dozwolony był tu znacznie większy zakres modyfikacji.
- Dywizja 2 - Samochody grupy N przygotowane do startu w rallycrossie.
- 1400 Cup - Samochody jednonapędowe grupy N o pojemności silnika do 1400 cm3 przygotowane do startu w rallycrossie.

Samochody startujące w MPRC podzielone były na klasy:
- klasa 1 - samochody Polski Fiat 126p 650 grupy A.
- klasa 2 - samochody jednonapędowe do 1000 cm3 oraz Polski Fiat 126p i 126 Bis grupy H.
- klasa 3 - samochody jednonapędowe do 1600 cm3 grupy H.
- klasa 4 - samochody powyżej 1600 cm3 grupy H.
- klasa N-1400 - samochody kategorii 1400 Cup
- klasa N-2000 - samochody dywizji 2 do 2000 cm3
- klasa A-1100 - samochody do 1100 cm3 przygotowane według rajdowego regulaminu grupy A

System punktacji:
Punkty do MPRC przyznawano zawodnikom za 16 pierwszych miejsc według systemu: 20-17-15-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Zawodnikom zaliczano 5 najlepszych wyników. W przypadku startu mniej niż 15 zawodników przyznawano połowę punktów


Źródła:
- Auto Sport 2000
- "Wielkie ściganie 2000" - Mirosław Rutkowski
- Motor 2000


<< MPRC 1999] [Strona główna] [Rallycross] [MPRC 2001 >>