<< MPRC 1998] [Strona główna] [Rallycross] [MPRC 2000 >>
2.05.1999 | 1 eliminacja MPRC | Toruń |
3.05.1999 | 2 eliminacja MPRC | Toruń |
23.05.1999 | 3 eliminacja MPRC | Słomczyn |
13.06.1999 | 4 eliminacja MPRC | Słomczyn |
11.07.1999 | 5 eliminacja MPRC | Toruń |
1.08.1999 | 6 eliminacja MPRC | Słomczyn |
22.08.1999 | 7 eliminacja MPRC | Słomczyn |
12.09.1999 | 8 eliminacja MPRC | Toruń |
Klasa 4: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ||||
1. | Adam Polak | Automobilklub Polski | Toyota Celica | 20 | 20 | 20 | 17 | 20 | 17 | 18,5 | 132,5 | |
2. | Bohdan Ludwiczak | Motoklub Olsztyn | Ford Escort RS Cosworth | 17 | 13 | 20 | 15 | 20 | 20 | 105 | ||
3. | Tomasz Skarżyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer | (11) | 17 | 15 | 15 | 13 | 13 | 17 | 15 | 105 |
4. | Jacek Ptaszek | Inowrocławski Klub Samochodowy | Toyota Celica | 15 | 12 | 13 | 17 | 15 | 13 | 18,5 | 103,5 | |
5. | Stanisław Ambroszkiewicz | Inowrocławski Klub Samochodowy | Mazda 323 4WD | (8) | 13 | 11 | 11 | 12 | 9 | 12 | 13 | 81 |
6. | Tomasz Kosewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Ascona | 7 | 8 | 8 | 7 | (7) | 10 | 11 | 11 | 62 |
7. | Mariusz Stec | Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer | 9 | 7 | 10 | 8 | 15 | 12 | 61 | ||
8. | Andrzej Kalitowicz | Automobilklub Olsztyński | Mitsubishi Galant | 17 | 12 | 11 | 12 | 52 | ||||
9. | Piotr Tyszkiewicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 205 GTi | 6 | 11 | 9 | 9 | 6 | 11 | 52 | ||
10. | Andrzej Kleina | Automobilklub Olsztyński | Ford Sierra | 12 | 12 | 6 | 9 | 8 | 47 | |||
11. | Bogusław Bach | Automobilklub Toruński | Toyota Celica | 10 | 10 | 10 | 30 | |||||
12. | Tomasz Cichocki | Automobilklub Olsztyński | Ford Sierra | 13 | 15 | 28 | ||||||
13. | Jerzy Komakowski | Automobilklub Ełcki | Toyota | 9 | 7 | 6 | 22 | |||||
14. | Krzysztof Studziński | Inowrocławski Klub Samochodowy | Mitsubishi | 10 | 10 | |||||||
15. | Michał Buchowicz | Automobilklub Polski | Nissan Sunny | 8 | 8 | |||||||
W kl. 4 nie przyznano tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski. Powodem były dyskwalifikacje Polaka i Ludwiczaka za odstępstwa techniczne. | ||||||||||||
Klasa 3: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ||||
1. | Marcin Laskowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Citroen AX | 20 | 20 | 17 | 20 | 17 | 20 | 20 | 134 | |
2. | Janusz Siniarski | Automobilklub Polski | Skoda Felicia | 17 | 17 | 20 | 20 | 15 | 20 | (11) | 17 | 126 |
3. | Grzegorz Baran | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada Samara | 12 | 13 | 13 | 12 | 17 | 17 | 11 | 95 | |
4. | Andrzej Grigorjew | Mobil 1 Team - Automobilklub Polski | Volkswagen Golf | 15 | 12 | 11 | 17 | 12 | 13 | 13 | 93 | |
5. | Piotr Granica | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift | 6 | 15 | 13 | 13 | 8 | 15 | 8 | 78 | |
6. | Mikołaj Otto | Automobilklub Polski | Honda CRX | 15 | 12 | 11 | 7 | 9 | 6 | 15 | 75 | |
7. | Jakub Iwanek | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 205 | 7 | (7) | 8 | 8 | 10 | 15 | 9 | 12 | 69 |
8. | Łukasz Zoll | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p | 5 | (4) | 9 | 15 | 11 | 10 | 10 | 6 | 66 |
9. | Piotr Kanecki | Automobilklub Łódzki | Toyota Corolla | 10 | 3 | 10 | 7 | 8 | 13 | 7 | 58 | |
10. | Robert Polak | Automobilklub Polski | Toyota Corolla | 13 | 11 | 6 | 9 | 12 | 51 | |||
11. | Adam Komacki | Automobilklub Polski | Peugeot 205 | 8 | 5 | (4) | 5 | 9 | 11 | 5 | 5 | 48 |
12. | Grzegorz Carzasty | Sachs - Automobilklub Polski | Toyota Corolla | 9 | 10 | 7 | 6 | 5 | 10 | 47 | ||
13. | Wiesław Białka | Inowrocławski Klub Samochodowy | Ford Fiesta XR2i | 11 | 8 | 5 | 6 | 30 | ||||
14. | Bogdan Skutkiewicz | Automobilklub Orski | Opel Kadett | 12 | 9 | 21 | ||||||
15. | Wojciech Koczeski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota Corolla | 3 | 10 | 7 | 20 | |||||
16. | Emilian Radziejewicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf | 9 | 3 | 12 | ||||||
17. | Janusz Damentko | Automobilklub Orski | Volkswagen Scirocco | 8 | 4 | 12 | ||||||
18. | Serafin Karczewski | Olsztyński Klub Motorowy | Toyota Corolla | 6 | 2 | 8 | ||||||
19. | Sławomir Górdewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada 2105 | 4 | 4 | |||||||
20. | Krzysztof Ruciński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p | 2 | 2 | |||||||
Klasa 2: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ||||
1. | Jacek Chojnacki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento | 17 | 20 | 17 | 15 | (13) | 17 | 17 | 17 | 120 |
2. | Antoni Skudło | Hella Polska - Automobilklub Śląski | Nissan Micra | 20 | 20 | 20 | 17 | 20 | 20 | 117 | ||
3. | Tomasz Nowak | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento | 15 | 17 | 15 | 13 | 20 | 15 | 20 | 115 | |
4. | Marek Andrysz | Automobilklub Karkonoski | Fiat Cinquecento | 13 | 15 | 13 | 17 | 15 | 13 | 15 | 101 | |
5. | Tomasz Carzasty | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento | 12 | 12 | 10 | (9) | 11 | 12 | 12 | 15 | 84 |
6. | Arkadiusz Leszek | Automobilklub Polski | Polski Fiat 126p | 11 | 13 | 12 | 11 | 10 | 11 | (9) | 13 | 81 |
7. | Bogusław Kurtyka | Toruński Klub Motorowy | Syrena 105 | 9 | (7) | 9 | 8 | 9 | 10 | 11 | 10 | 66 |
8. | Józef Rutkowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento | 10 | 11 | 10 | 6 | 13 | 12 | 62 | ||
9. | Paweł Melwiński | Automobilklub Bydgoski | Polski Fiat 126p | 10 | 11 | 8 | 12 | 12 | 8 | 61 | ||
10. | Zygmunt Stanek | Automobilklub Polski | Seat | 7 | 9 | 7 | 7 | 7 | 9 | 8 | 54 | |
11. | Tomasz Kozłowski | Toruński Klub Motorowy | Syrena 105 | 8 | 8 | 8 | 9 | 33 | ||||
12. | Michał Guranowski | Inowrocławski Klub Samochodowy | Volkswagen Polo | 8 | 10 | 11 | 29 | |||||
13. | Józef Woźniak | BTM Bydgoszcz | Polski Fiat 126p | 6 | 6 | |||||||
Klasa 1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ||||
1. | Piotr Radtke | Automobilklub Polski | Polski Fiat 126p | (11) | 15 | 20 | 20 | 17 | 20 | 15 | 20 | 127 |
2. | Tomasz Oleksiak | Gumo-Hurt Dębica T. - A. Rzemieślnik | Polski Fiat 126p | 20 | 20 | 17 | 17 | (11) | 17 | 20 | 15 | 126 |
3. | Tomasz Sokulski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 17 | 17 | 13 | 12 | 20 | 13 | 17 | (12) | 109 |
4. | Roman Panek | Automobilklub Polski | Polski Fiat 126p | 15 | 11 | 15 | 11 | 12 | 15 | (6) | 17 | 96 |
5. | Tomasz Skinder | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 10 | 10 | 9 | 15 | 15 | (7) | 12 | 13 | 84 |
6. | Piotr Koc | Mobil 1 Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 9 | 12 | 10 | 13 | (4) | 10 | 11 | 6 | 71 |
7. | Arkadiusz Młotek | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 13 | 12 | 1 | 8 | 12 | 3 | 7 | 56 | |
8. | Dominik Brymora | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 13 | 6 | 11 | 9 | 10 | 49 | |||
9. | Michał Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 10 | 13 | 9 | 13 | 45 | ||||
10. | Krzysztof Kucharski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 7 | 8 | 6 | 5 | 5 | 3 | (2) | 9 | 43 |
11. | Jarosław Karczmarzyk | Automobilklub Polski | Polski Fiat 126p | 6 | 5 | 8 | 10 | 4 | 8 | 41 | ||
12. | Marcin Ślusarczyk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 5 | 4 | 6 | 6 | 6 | 5 | 32 | ||
13. | Tomasz Bartoś | Automobilklub Polski | Polski Fiat 126p | 1 | 9 | 3 | 4 | 1 | 11 | 1 | 30 | |
14. | Michał Litwiński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 2 | 2 | 9 | 4 | 8 | 3 | 28 | ||
15. | Krzysztof Jankowski | Inowrocławski Klub Samochodowy | Polski Fiat 126p | 12 | 3 | 10 | 25 | |||||
16. | Remigiusz Woja | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 7 | 2 | 5 | 9 | 23 | ||||
17. | Mirosław Wronka | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 3 | 8 | 11 | 22 | |||||
18. | Marcin Gagacki | Automobilklub Bydgoski | Polski Fiat 126p | 8 | 7 | 1 | 5 | 21 | ||||
19. | Jan Komecki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 4 | 7 | 8 | 1 | 20 | ||||
20. | Mateusz Gołdyn | LKT "Wyczół" Gościeradz | Polski Fiat 126p | 3 | 7 | 4 | 14 | |||||
21. | Jakub Królak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 4 | 1 | 7 | 2 | 14 | ||||
22. | Marek Nalewajko | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 2 | 5 | 3 | 10 | |||||
23. | Michał Piotrowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 2 | 2 | |||||||
23. | Paweł Pluciński | Automobilklub Polski | Polski Fiat 126p | 2 | 2 | |||||||
25. | Lucjan Kulpiński | Automobilklub Rzeszowski | Polski Fiat 126p | 1 | 1 | |||||||
Pogrubioną czcionką wyróżniono nazwiska zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski. |
Eliminacje: 1 - Toruń, 2 - Toruń, 3 - Słomczyn, 4 - Słomczyn, 5 - Toruń, 6 - Słomczyn, 7 - Słomczyn, 8 - Toruń
Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w
ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12
miesięcy z dużą ilością możliwych przeróbek
polepszających osiągi pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co
najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Prawie
całkowity zakaz przeróbek mających na celu poprawienie
osiągów samochodu.
- Dywizja 1 - Samochody grupy A przygotowane do startu w
rallycrossie, przy czym dozwolony był tu znacznie większy
zakres modyfikacji.
- Dywizja 2 - Samochody grupy N przygotowane do startu w
rallycrossie.
Samochody startujące w MPRC podzielone były na klasy:
- klasa 1 - samochody Polski Fiat 126p 650 grupy A.
- klasa 2 - samochody jednonapędowe do 1000 cm3 dywizji
2.
- klasa 3 - samochody jednonapędowe do 1600 cm3
dywizji 2.
- klasa 4 - samochody powyżej 1600 cm3 dywizji 2.
System punktacji:
Punkty do MPRC przyznawano zawodnikom za 16 pierwszych
miejsc według systemu: 20-17-15-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1.
Zawodnikom zaliczano 7 najlepszych wyników.
* Zawodnik wykluczony z zawodów za odstępstwa techniczne choćby w jednej rundzie, nie może ubiegać się o tytuł mistrzowski w żadnej dyscyplinie samochodowej. Z tego powodu nie przyznano tytułów Mistrza i Wicemistrza MPRC w kl. 4.
Źródła:
- Auto Sport 1999, 2000
- "Wielkie ściganie 1999" - Mirosław Rutkowski
<< MPRC 1998] [Strona główna] [Rallycross] [MPRC 2000 >>