<< MPRC 1996] [Strona g堯wna] [Rallycross] [MPRC 1998 >>


Mistrzostwa Polski Rallycross 1997

24.05.1997 1 eliminacja MPRC S這mczyn  
25.05.1997 2 eliminacja MPRC S這mczyn  
7.06.1997 3 eliminacja MPRC S這mczyn  
8.06.1997 4 eliminacja MPRC S這mczyn  
28.06.1997 5 eliminacja MPRC S這mczyn  
29.06.1997 6 eliminacja MPRC S這mczyn  
2.08.1997 7 eliminacja MPRC S這mczyn Lista zg這sze
3.08.1997 8 eliminacja MPRC S這mczyn Lista zg這sze
31.08.1997 9 eliminacja MPRC S這mczyn  

Klasyfikacje Mistrzostw Polski Rallycross 1997

Klasa 4: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  
1. Leszek Kuzaj A. Krakowski Toyota Celica Turbo 4WD; Mitsubishi Lancer RS Evo III 20 17 17 20 20 20 15 17   146
2. Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth 17 20   12 12 17 17 15 17 127
3. Adam Polak A. Polski Toyota Celica GT4; Toyota Celica Turbo 4WD   15 20 13 17   20 20 20 125
4. Aleksander Micha這wski A. Lubelski BMW 323 8 (7) 10 17 9 10 11 11 9 85
5. Adam Magaczewski Texaco - A. 奸御ki Mazda 323 4WD; Ford Escort RS Cosworth 11 11     11 15 13 9 15 85
6. Krzysztof Studzi雟ki Inowroc豉wski K. S. Mitsubishi Galant 12 10 7   8 9 12 12 10 80
7. Andrzej Kalitowicz A. Olszty雟ki Mitsubishi Lancer RS Evo III; Toyota Celica Turbo 4WD     15 15 13 8     13 64
8. Piotr Tyszkiewicz A. Rzemie郵nik Wa-wa Peugeot 205 GTi 10 8       12 10 13 11 64
9. Adam Szyma A. 奸御ki Nissan Sunny GTi-R 15 6 11 9 15 7       63
10. Jacek Ptaszek Inowroc豉wski K. S. Ford Sierra Cosworth 7 12       11 9 10   49
11. Rafa Mus A. Krakowski Mitsubishi     9 11 10 13       43
12. Andrzej Kleina A. Olszty雟ki Lancia Delta     13 8         12 33
13. Tomasz Kosewski A. Rzemie郵nik Wa-wa Opel Ascona       10 7 6 8     31
14. Stanis豉w Ambroszkiewicz Inowroc豉wski K. S. Mazda 323 4WD 9 9 12             30
15. Marcin Keller A. 奸御ki Renault 11 13 13               26
 
Klasa 3: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  
1. Krzysztof Szeszko A. Olszty雟ki Toyota Corolla GT 15 17 20 20 20 17 17 (13) 17 143
2. Robert Polak A. Polski Ford Fiesta XR2i 20 (11) 17 12 15 12 20 20 20 136
3. Piotr Granica A. Rzemie郵nik Wa-wa Suzuki Swift GTi 11 10 15   7 20 15 15 13 106
4. Janusz Siniarski A. Polski Skoda Felicia 17 20 11 13     11 17 11 100
5. Andrzej Grigorjew A. Polski Polski Fiat 125p; Volkswagen Golf 13 8 12 17 12 10 10 10 (4) 92
6. Grzegorz Baran A. Rzemie郵nik Wa-wa Suzuki Swift GTi     13 15 11 15 13   12 79
7. Wojciech Koczeski A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 125p     10 10 9 9 8 11 9 66
8. Wies豉w Bia趾a Inowroc豉wski K. S. Ford Fiesta XR2i   5 7   10 8 9 12 10 61
9. Marcin Laskowski A. Rzemie郵nik Wa-wa Citroen AX 10 12     13 13 12     60
10. Cezary Zaleski A. Polski Skoda Felicia; Skoda 136     2 11 17 11     15 56
11. Wojciech Bia這w御 A. Rzemie郵nik Wa-wa Fiat Cinquecento Sporting; ζda Samara 12 15 8 7   7 7     56
12. Jacek Kalitowicz A. Olszty雟ki Toyota Corolla     4   6 5 6 9 7 37
13. ㄆkasz Zoll A. Rzemie郵nik Wa-wa Volkswagen Polo 7 7 9 9 3         35
14. Piotr Chodze A. Polski Toyota Corolla     5 6 8 6     8 33
15. Andrzej Siniarski A. Polski Skoda 136 8 6     5 3     5 27
16. Jan Kocemba A. 奸御ki Polonez 1600     3 8 4 4     6 25
17. Henryk Strzelecki Inowroc豉wski K. S. Volkswagen Scirocco 9 13               22
 
Klasa 2 (+ 2A):

2

2A

  1 2 3 4 5 6 7 8 9  
1. 1. Antoni Skud這 A. 奸御ki Polski Fiat 126p 17 20 17 (15) 20 20 20 20 20 154
2.   Pawe Ka逝瘸 A. Polski Fiat Cinquecento 900 12 (12) 15 13 17 17 15 17 17 123
3. 2. Jacek Chojnacki A. Polski Polski Fiat 126p 20 15 12 (11) 15 15 17 12 15 121
4. 3. Piotr Radtke A. Polski Polski Fiat 126p 9 13 13 17 12 12 (9) 15 12 103
5.   W這dzimierz Pawluczuk A. Rzemie郵nik Wa-wa Fiat Cinquecento 900; Polski Fiat 126p 15 17 20 20 13 13       98
6. 4. Tomasz Skar篡雟ki A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p 11 11 10 12 9 (7) 13 13 11 90
7. 5. Mi這sz Majewski A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p 13 10 11 7 7 8 12 7   75
8.   Marek Andrysz A. Karkonoski Fiat Cinquecento 900         11 11 11 11 13 57
9. 6. J霩ef Wo幡iak A. Toru雟ki Polski Fiat 126p   8 8 8 6 9 7 8   54
10.   Bogus豉w Kurtyka A. Toru雟ki Syrena 105     7 9 8   8 9 10 51
11. 7. Bart這miej Lewandowski A. Polski Polski Fiat 126p         10 10 6 10 7 43
12. 8. Grzegorz Rochna A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p   9   10     10   9 38
13. 9. Jacek Grzybowski A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126 Bis 10 7               17
 
Klasa 1: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  
1. Tomasz Oleksiak A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p   20 20 20 20 20 20 20 15 155
2. Roman Panek A. Polski Polski Fiat 126p 20 11 11 17 (8) 12 17 12 13 113
3. Grzegorz Carzasty A. Polski Polski Fiat 126p 13 15 (7) 12 17 17 8 15 12 109
4. Tomasz Sokulski A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p 17 12 (5) 6 6 7 15 17 20 100
5. Henryk Pinis A. Cz瘰tochowski Polski Fiat 126p 11 9 15 10 15 15 9 13   97
6. Marek Nalewajko A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p 12 17 13 11 13 9 7 8   90
7. Micha Piotrowski A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p 15 13 17 8   5 10 9 9 86
8. Lucjan Kulpi雟ki A. Rzeszowski Polski Fiat 126p 10 7 10 15 9 2 11 10 (2) 74
9. Dominik Brymora A. Cz瘰tochowski Polski Fiat 126p 5 5 9 5 7 11 (4) 11 10 63
10. Krzysztof Stankiewicz A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p   6 12 9 11 6     17 61
11. Jakub Kraszewski A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p       13 12 13 12 7 1 58
12. Rafa Kali雟ki A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p   10 4 3 10 8 13   6 54
13. Pawe Wieczorek A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p 9 8 8 7 5 3 (2) 5 8 53
14. Marcin 奸usarczyk A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p         3 10 5 6 11 35
15. Szczepan Rogala A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p 8   6     4 3 3 3 27
15. Rafa Tokarski A. Rzemie郵nik Wa-wa Polski Fiat 126p 6 4         6 4 7 27
17. Tomasz Barto A. Polski Polski Fiat 126p 7 3   4 4 1     4 23
 
Wielka Nagroda Brus Auto (wy軼igi handicapowe):                    

1.

Antoni Skud這 A. 奸御ki Polski Fiat 126p                   100

2.

Leszek Kuzaj A. Krakowski Toyota Celica Turbo 4WD; Mitsubishi Lancer RS Evo III                   85

3.

Adam Polak A. Polski Toyota Celica GT4; Toyota Celica Turbo 4WD                   76

4.

Robert Polak A. Polski Ford Fiesta XR2i                   68

5.

W這dzimierz Pawluczuk A. Rzemie郵nik Wa-wa Fiat Cinquecento 900; Polski Fiat 126p                   56

6.

Bohdan Ludwiczak Motoklub Olsztyn Ford Escort RS Cosworth                   52

Podzia samochod闚 na grupy wed逝g regulamin闚 FIA:
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilo軼i co najmniej 2500 egzemplarzy w ci庵u kolejnych 12 miesi璚y z du膨 ilo軼i mo磧iwych przer鏏ek polepszaj帷ych osi庵i pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilo軼i co najmniej 2500 egzemplarzy w ci庵u kolejnych 12 miesi璚y. Prawie ca趾owity zakaz przer鏏ek maj帷ych na celu poprawienie osi庵闚 samochodu.
- Dywizja 1 - Samochody grupy A przygotowane do startu w rallycrossie, przy czym dozwolony by tu znacznie wi瘯szy zakres modyfikacji.
- Dywizja 2 - Samochody grupy N przygotowane do startu w rallycrossie

Samochody startuj帷e w MPRC podzielone by造 na klasy:
- klasa 1 - samochody Polski Fiat 126p 650 grupy A.
- klasa 2 - samochody jednonap璠owe do 1000 cm3 dywizji 2.
- podklasa 2A - samochody Polski Fiat 126p i 126 Bis dywizji 2.
- klasa 3 - samochody jednonap璠owe do 1600 cm3 dywizji 2.
- klasa 4 - samochody powy瞠j 1600 cm3 dywizji 2.
Klas stanowi這 minimum 6 samochod闚.

Wszystkie wy軼igi MPRC rozgrywano na dystansie 6 okr捫e.
Wy軼igi handicapowe odbywa造 si na zako鎍zenie ka盥ej z eliminacji i startowali w nich zawodnicy, kt鏎zy w swoich klasach zaj瘭i jedno z trzech czo這wych miejsc, oraz zwyci瞛cy podklasy 2A.

System punktacji:
Punkty do MPRC przyznawano zawodnikom za 16 pierwszych miejsc wed逝g systemu: 20-17-15-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Do ko鎍owej klasyfikacji zaliczano kierowcom 8 najlepszych wynik闚 .
W wy軼igach handicapowych do ko鎍owej punktacji zaliczano wszystkie wyniki.


毒鏚豉:
- Auto Sport 1997
- Moto Puls 1997
- "Wielkie 軼iganie 1997" - Miros豉w Rutkowski


<< MPRC 1996] [Strona g堯wna] [Rallycross] [MPRC 1998 >>