<< KMP 1993] [Strona główna] [Karting] [KMP 1995 >>
16-17.04.1994 | 1 el. KMP Formuła C, Senior 100, Junior 100, Kat. wyścigowa, Młodzik 02 | Bydgoszcz |
30.04-1.05.1994 | 2 el. KMP Formuła C, Senior 100, Junior 100, Kat. wyścigowa, Młodzik 02 | Koszalin |
21-22.05.1994 | 3 el. KMP Formuła C, Senior 100, Junior 100, Kat. wyścigowa, Młodzik 02 | Biłgoraj |
28-29.05.1994 | 4 el. KMP Senior 100, Junior 100, Młodzik 02 (cz. 1) | Bydgoszcz |
11-12.06.1994 | 4 el. KMP F-C, Kat. wyścigowa (cz. 2); 5 el. KMP Senior 100, Junior 100, Młodzik 02 (cz. 1) | Zielona Góra |
18-19.06.1994 | 5 el. KMP Formuła C, Kategoria wyścigowa (cz. 2) | Poznań |
2-3.07.1994 | 6 el. KMP Formuła C, Senior 100 (cz. 1) | Bydgoszcz |
23-24.07.1994 |
6 el. KMP Junior 100, Kategoria wyścigowa, Młodzik 02 (cz. 2) | Koszalin |
17-18.09.1994 |
7 el. KMP Formuła C, Senior 100, Junior 100, Kat. wyścigowa, Młodzik 02 | Zielona Góra |
Formuła C: | ||||
1. | Wiktor Turkiewicz | Automobilklub Wielkopolski | 145 pkt. | |
2. | Jarosław Wierczuk | KTM Novi | 142 pkt. | |
3. | Paweł Mazuro | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 127 pkt. | |
4. | Mikołaj Otto | Automobilklub Polski | 66 pkt. | |
5. | Rafał Garbiński | Automobilklub Polski | 64 pkt. | |
Senior 100 - Klasyfikacja indywidualna: | ||||
1. |
Marek Rogalski | Automobilklub Polski | ||
1. |
Marcin Biernacki jr | Automobilklub Kielecki | ||
Senior 100 - Klasyfikacja zespołowa: | ||||
1. |
? | |||
Junior 100 - Klasyfikacja indywidualna: | ||||
1. | Piotr Stani | Automobilklub Radomski | Birel-Italo | 145 pkt. |
2. | Damian Donder | Automobilklub Wielkopolski | MS-Parilla | 137 pkt. |
3. | Jakub Chojnacki | KK Formuła Warszawa | CRG-Parilla | 137 pkt. |
4. | Tomasz Otto | Automobilklub Polski | 129 pkt. | |
5. | Andrzej Szymański | KTM Novi | Magnum-Parilla | 127 pkt. |
Junior 100 - Klasyfikacja zespołowa: | ||||
1. | Automobilklub Polski | |||
2. | KK Formuła Warszawa | |||
3. | Automobilklub Radomski | |||
Kategoria wyścigowa - Klasyfikacja indywidualna: | ||||
1. | Artur Chmielewski | Automobilklub Polski | 145 pkt. | |
2. | Zdzisław Kuchalski | Automobilklub Koszaliński | 140 pkt. | |
3. | Maciej Tomaszewski | Automobilklub Polski | 137 pkt. | |
4. | Dariusz Kalicki | Karting Hoża | 124 pkt. | |
5. | Maciej Dajewski | 120 pkt. | ||
6. | Adam Jeżykiewicz | 119 pkt. | ||
Kategoria wyścigowa - Klasyfikacja zespołowa: | ||||
1. | Automobilklub Koszaliński | 498 pkt. | ||
2. | Automobilklub Lubelski | 494 pkt. | ||
3. | Automobilklub Polski | 418 pkt. | ||
Młodzik 02 - Klasyfikacja indywidualna: | ||||
1. | Jacek Henschke | Automobilklub Wielkopolski | CRG-Sachs | 148 pkt. |
2. | Andrzej Szymański | KTM Novi | CRG-Sachs | 139 pkt. |
3. |
Przemysław Jankowski | Automobilklub Dolnośląski | Kali-Sachs | 131 pkt. |
4. | Jerzy Pietruszyński | Automobilklub Wielkopolski | 130 pkt. | |
5. | Marcin Mroczkowski | KK Formuła Warszawa | 127 pkt. | |
Młodzik 02 - Klasyfikacja zespołowa: | ||||
1. | Rzemieślnik Koszalin | 553 pkt. | ||
2. | Automobilklub Wielkopolski | 551 pkt. | ||
3. | MDK Koszalin | 504 pkt. |
Trening: 1. Henschke - 52,068; 2. Szymański - 53,111; 3. Kluziński - 53,118; 4. Mroczkowski - 53,184; 5. Szczap - 53,372; 6. Mokrzecki - 53,508; 7. Janczewski - 53,635; 8. Lisowski - 54,044; 9. Garczyński - 54,108; 10. Ołdakowski - 54,312; ... 20. Michalska | ||||
Finał: | ||||
Klasyfikacja indywidualna: | ||||
1. | Jacek Henschke | Automobilklub Wielkopolski | CRG-Simson | |
2. | Marcin Mroczkowski | KK Formuła Warszawa | Kali-Simson | |
3. | Andrzej Szymański | KTM Novi | SAM-Simson | |
4. | Przemysław Jankowski | Automobilklub Dolnośląski | KP 6-Simson | |
5. | Marcin Szczap | KK Formuła Warszawa | SAM-Simson | |
6. | Dominik Lisowski | KM Rzemieślnik Koszalin | KP 6-Simson | |
7. | Miłosz Janczewski | KM Rzemieślnik Koszalin | KP 6-Simson | |
8. | Michał Ołdakowski | MAK Warszawa | KP 6-Simson | |
9. | Adrian Janicki | Automobilklub Dolnośląski | Swiss Hutless-Simson | |
10. | Krzysztof Bryzek | MDK Koszalin | Urawie-Simson | |
... | ||||
17. | Anna Michalska | KK Formuła Warszawa | ||
39. |
Marta Smoczyńska | Automobilklub Wielkopolski | ||
Sklasyfikowano 46 zawodników. | ||||
Klasyfikacja zespołowa: | ||||
1. | KK Formuła Warszawa | 269 pkt. | ||
2. | KM Rzemieślnik Koszalin | 256 pkt. | ||
3. | Automobilklub Zielonogórski | 253 pkt. | ||
4. | Automobilklub Dolnośląski | 251 pkt. | ||
5. | Automobilklub Wielkopolski | 248 pkt. | ||
6. | SCK MDK Stargard | 203 pkt. |
Pogoda: deszcz podczas przedfinału kategorii młodzieżowej.
Kategoria popularna - Klasyfikacja indywidualna: | |||
1. | Jacek Szuluk | Automobilklub Toruński | |
2. | Sebastian Konieczny | KK Nysa | |
3. | Jacek Szatlach | Automobilklub Bydgoski | |
4. | Paweł Melwiński | Automobilklub Bydgoski | |
5. | Arkadiusz Żerański | AMK Drwęca Ostróda | |
6. | Jerzy Rubinkowski | MZK Częstochowa | |
Kategoria popularna - Klasyfikacja zespołowa: | |||
1. | Automobilklub Bydgoski | 264 pkt. | |
2. | KK Nysa | 245 pkt. | |
3. | Grab Kart Grabonóg | 244 pkt. | |
4. | MZK Częstochowa | 237 pkt. | |
5. | Automobilklub Radomski | 230 pkt. | |
Kategoria młodzieżowa - Klasyfikacja indywidualna: | |||
1. | Sebastian Kempa | Automobilklub Leszczyński | |
2. | Piotr Jasonek | Automobilklub Toruński | |
3. | Maciej Zwierzchowski | MDK Koszalin | |
4. | Marcin Wylegała | Automobilklub Wielkopolski | |
5. | Dariusz Cimochowski | Automobilklub Podlaski | |
6. | Łukasz Telichowski | Automobilklub Wielkopolski | |
Kategoria młodzieżowa - Klasyfikacja zespołowa: | |||
1. | Automobilklub Leszczyński | 263 pkt. | |
2. | Automobilklub Wielkopolski | 252 pkt. | |
3. | Automobilklub Gorzowski | 248 pkt. | |
4. | Automobilklub Podlaski | 245 pkt. | |
5. | Wera Car Gdańsk | 241 pkt. |
Podział kartów startujących w KMP:
Karty startujace w krajowych zawodach odpowiadały
przepisom klasy Intercontinental C (karty z silnikami jednocylindrowymi 125 cm3
produkowanymi seryjnie i ze skrzyniami biegów o co najmniej 3
przełożeniach), Formuły C (karty z silnikami jedno- lub dwucylindrowymi 125 cm3 i
ze skrzyniami biegów o co najmniej 3 przełożeniach) oraz
klasy Intercontinental A (Senior 100 i Junior 100) (karty z
seryjnymi slinikami jednocylindrowymi do 100 cm3 bez skrzyń biegów) według
regulaminów CIK-FIA.
W KMP klasa Intercontinental C dzieliła się na kategorie:
- Kategoria wyścigowa - karty napędzane
silnikami o pojemności 125 cm3 z daleko idącymi
przeróbkami.
- Kategoria popularna - karty napędzane silnikami o pojemności
125 cm3 produkcji Mińsk oraz produkcji krajowej z
przeróbkami.
- Kategoria młodzieżowa - karty napędzane silnikami 125
cm3 produkcji krajowej bez przeróbek.
Oprócz tego odbywały się zawody kartów
z silnikami o pojemności 50 cm3. Klasa ta dzieliła
się na kategorie Młodzik 01 (silniki produkcji byłych krajów
socjalistycznych) i Młodzik 02 (silniki dowolne). Klasy
przeznaczone były dla zawodników w wieku od 10 do 15 lat.
W KMP Formuły C, kat. wyścigowej, Senior 100, Junior 100 i
Młodzik 02 przyznawano za kolejne miejsca punkty według systemu:
37-34-32-31-30 itd. Do końcowej punktacji zaliczano 4 najlepsze
wyniki.
Źródła:
- Motor 1993
- Sport 1994
<< KMP 1993] [Strona główna] [Karting] [KMP 1995 >>